Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődtem meg és...

Jogosan sértődtem meg és tettem ezt szóvá? Eléggé rosszul esett.

Figyelt kérdés
Meghívtak egy szülinapi ebédre. Előbb úgy volt délután lesz a buli, de közelebbi időpontra rakták. Küldtek is egy meghívót amin már az új időpont szerepelt. Írtam hogy igyekszem ott lenni, de nem ígértem biztosra, mivel a kocsim sajnos összetört így ezt is meg kellett oldanom. A lényeg hogy fél 3 után odaértem. Tortát vágtak nekem de ebédet nem kaptam. Mégcsak meg se kérdezték hogy kérek e. Üdítővel kávéval sós krékerrel kínálgattak. De főt ételel amiből ők ebédeltek nem. Mégcsak meg se kérdezte a házi gazda, hogy kérek e, akarok e enni? Nagyon rosszul esett, szóvá is tettem, hogy biztos jó volt a kaja csak nem nekem, és hogy baj van náluk a fejekbe. Úgy érzem illetlenség volt nem megkínálni ebéddel, ha már egyszer meghívtak. Egyedül is megettem volna, azt az ételt.

#Sértődés, ebéd
2021. aug. 28. 23:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/120 anonim ***** válasza:
24%
A kérdező olyan, mint egy kishercegnő.
2021. aug. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/120 anonim ***** válasza:
84%
A 10-es története sokatmondó. Többet nem kell hozzájuk menni. És késni sem kell. Én a helyükben adtam volna ebédet (lehet, felették, vagy maguknak akartak a “vendéglátók” spejzolni másnapra). De azért megjegyzést nem kellett volna tenned, ez mérhetetlen kozonsegessegre vall. Ha náluk ez a vacsorameghívás, ők sem különbek...
2021. aug. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/120 anonim ***** válasza:
17%
Vagy szülinapi ebéd, mindegy...
2021. aug. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/120 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk történt ilyen,hogy szóltunk,hogy 1-2 órát késünk

Tök érdekes a házigazda félretett nekünk egy egy adag ebédet


Na ez a normális!!!


Szóval egyikotok sem az


Én mint házigazda tudom,hogy 1 fő késik,akkor félre teszek neki,mert biztos nem úgy jön,hogy telezabálta magát otthon csülkös pacalpörkölttel


Én mint vendég illedelmesen szóltam,hogy kések ez rendben is van

2021. aug. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/120 anonim ***** válasza:
97%
Erősen attól függ egy ilyen helyzet, milyen a viszony a házigazdákkal. Nekem pl nincs olyan rokonom, barátom, akit ha meghívok szülinapi ebédre, vacsorára, ne kínálnék meg ilyen helyzetben is étellel akkor is, ha késik, sőt nálam bárki kiszolgálhatja magát ebből a körből akár még a hűtőmből is, de ahány ház, annyi szokás. Nem tudnék olyan helyzetet elképzelni, hogy ne kérdezzem meg a vendégemet, nem éhes-e és ha mi már épp a desszertnél tartunk, akkor vagy kiszolgálja magát, vagy kicsit vár, de mindenképpen kap ételt.
2021. aug. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/120 anonim ***** válasza:
89%

Volt olyan,hogy szóltunk a késésről, mert baleset történt dugó van.

Elfogyott az ebéd,de a házi gazda rendelt nekunk pizzát

Nem várta el,hogy nesze edd az egy szem szelet tortát aztán húzz haza

2021. aug. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/120 anonim ***** válasza:
28%
44, én a 42 vagyok, én helyes választ adtam, mert mindenki hibázott a storyban. A többi válaszadó primitív neveletlen proletár, plusz te is, a kérdező is, és a “házigazdának” csúfolt bohóc, meg a vendégeit mosogatasra kötelező nő is.
2021. aug. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/120 anonim ***** válasza:
77%
Nincs igaza, hogy beszólt nekik és számonkérte, de meddig tartott volna elég tenni egy tányér másodikat, ami maradt? Ha Karácsonykor főztök és hozzátok valaki később megy, akkor annak nem adtok enni? Fordítsuk meg: egy vendég később érkezett és nem kínáltam meg abból, amit mi ettünk ebédre. Nonszensz, igaz??
2021. aug. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/120 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy meg ha meg vagyok hívva valahova 15 órára, akkor én az elé nyugodtan szervezhetek programot, például a kocsit viszek a szerelőhöz... Nem fogom lemondani, mert ők gondoltak egyet és előbbre tették.
2021. aug. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/120 anonim ***** válasza:
15%
Hol olvassátok ezt a mosogatás részt?
2021. aug. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!