Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődtem meg és...

Jogosan sértődtem meg és tettem ezt szóvá? Eléggé rosszul esett.

Figyelt kérdés
Meghívtak egy szülinapi ebédre. Előbb úgy volt délután lesz a buli, de közelebbi időpontra rakták. Küldtek is egy meghívót amin már az új időpont szerepelt. Írtam hogy igyekszem ott lenni, de nem ígértem biztosra, mivel a kocsim sajnos összetört így ezt is meg kellett oldanom. A lényeg hogy fél 3 után odaértem. Tortát vágtak nekem de ebédet nem kaptam. Mégcsak meg se kérdezték hogy kérek e. Üdítővel kávéval sós krékerrel kínálgattak. De főt ételel amiből ők ebédeltek nem. Mégcsak meg se kérdezte a házi gazda, hogy kérek e, akarok e enni? Nagyon rosszul esett, szóvá is tettem, hogy biztos jó volt a kaja csak nem nekem, és hogy baj van náluk a fejekbe. Úgy érzem illetlenség volt nem megkínálni ebéddel, ha már egyszer meghívtak. Egyedül is megettem volna, azt az ételt.

#Sértődés, ebéd
2021. aug. 28. 23:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/120 anonim ***** válasza:
84%

Hiszti a kobon.


Kesel 2 orat, a szuketeanapos koszonteset is lekesed nyilvan, de elvarod hogy a kedvedert ujrateritsenek, pedig akar meg is ebedelhettel idokozben, mert hat ugye zuros napod volt es bonyolult is es mindenkinek ehhez kell alkalmazkodni... ja varjal csak, lehet hogy megsem?


Orulj hogy egyaltalan a tortabol jutott.

2021. aug. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/120 anonim ***** válasza:
80%
*szuletesnapos
2021. aug. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/120 anonim ***** válasza:
88%
Pedig nem jogos a sértődés részedről. Elkéstél az ebéddel. Ilynekor ha valaki túl sokat késik, annak nem fognak külön megteríteni.
2021. aug. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/120 A kérdező kommentje:
Ugyan már mégis meddig tarott volna szedni nekem egy tányér levest, vagy másodikat. Illő lett volna felajánlani az ebédet, megkérdezni hogy kérek e. Főleg hogy tudom, ők is jót ettek,mert láttam a fotókat a facen. A háziasszony dolga hogy a vendégről gondoskodjon. Sajnos vannak ilyen emberek mint ők. Látszik van baj náluk.
2021. aug. 29. 00:01
 5/120 anonim ***** válasza:
88%

Nem jogosan sertodtel meg.


De minek tesz ki kerdest, ha a szilard velemenyeddel ellenkezo valaszt elutasitod?

2021. aug. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/120 anonim ***** válasza:
77%
*teszel
2021. aug. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/120 anonim ***** válasza:
89%
Ha kések több órát nekem eszembe sem jutott volna , hogy ebédet kérjek vagy megjegyezzem, hogy nem kaptam. Megkinaltak krekerrel, tortával és itallal. Szerintem ez kimeríti a vendegrol gondoskodást, foelg úgy , hogy nem a te unneplesedrol volt szó. Ha ennyire zavart, miért nem kérdezted meg , hogy maradt-e meg esetleg mert éhes vagy. Bár hozzáteszem én biztos nem kérdeznék ilyet, lehet nem is maradt mert volt aki repetazott, így hogy nem érkeztel időben. Biztos nem problémáznek ezen. Szerintem nincs baj a fejükben...
2021. aug. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/120 anonim ***** válasza:
85%
Nem náluk van a baj, hanem nálad. Órákat késel, aztán elvárod a házigazdától meg a háziasszonytól hogy körülötted ugráljon, újra terítsen, téged etessen - a többi vendég meg közben mit csinál? Nem, megvolt az időpont, amikorra hívtak ebédre, nem értél oda, így jártál. Nem fogják a kedvedért újra melegíteni az egész ebédet.
2021. aug. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/120 anonim válasza:
92%
Hát nem tudom… ahány ház, annyi szokás. Valakinek az ebéd 12:00-14:00-ig tart, bár én ha főzök, eheti a vendég a nap bármely szakaszában. De szerintem kár ezen megsértődni vagy vitatkozni, szerintem az ember fogadja el és köszönje meg azt, amivel kínálják.
2021. aug. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/120 anonim ***** válasza:
98%
Nem ez a bunkóság, hiszen már rég elmúlt az ebédidő. Én rosszabbul jártam. Meghívtak vacsorára házhoz. Velem együtt 8-an voltunk + a 2 házigazda. Este 6-ra mentünk oda ahogy kérték. Egy házaspáron kívül akik előre jelezték, hogy késni fognak mindenki időben ott volt. Házigazdág mutatták, hogy milyen finom vacsorával készültek, de csak akkor kezdik sütni ha a házaspár is megjön. Ezzel nem is volt gond. Addig beszélgettünk, iszogatunk. Este 8 órakor már korgott a gyomrom rendesen, hiszen eleve úgy mentem, hogy előtte nem ettem, végül is vacsora lesz. Finoman páran megkérdezték, hogy akkor lesz vacsora? de a házigazdák közölték, hogy várjunk amíg a házaspár megérkezik. 9 órakor valaki rájuk írt, hogy merre vannak, rájuk várunk. Na akkor írtak egy sms-t, hogy sorry, mi mégsem megyünk.. Házigazda rájuk telefonált, hallottuk amikor mondta nekik, hogy "de hiszen miattatok készültünk ennyire." Na gondoltam jobb későn mint soha, lesz vacsora, és én ezért telezabálom magam. De nem lett. Kihoztak pár chipset, meg azzal kínálták a vemdégeket amiket maguk a vendégek hoztak, mondván, ne üres kézzel menjenek. Fél 10-lor elegem lett. Én voltam az első aki elbúcsúzott, hogy "ne haragudjatok, de mennem kell, kicsit éhes vagyok, valahol még megállok kaját venni". Mintha mások is erre vártak volna. Mindenki hazament éhesen. Na ez volt búnkósság. Ami veled történt az nem.
2021. aug. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!