Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődtem meg és...

Jogosan sértődtem meg és tettem ezt szóvá? Eléggé rosszul esett.

Figyelt kérdés
Meghívtak egy szülinapi ebédre. Előbb úgy volt délután lesz a buli, de közelebbi időpontra rakták. Küldtek is egy meghívót amin már az új időpont szerepelt. Írtam hogy igyekszem ott lenni, de nem ígértem biztosra, mivel a kocsim sajnos összetört így ezt is meg kellett oldanom. A lényeg hogy fél 3 után odaértem. Tortát vágtak nekem de ebédet nem kaptam. Mégcsak meg se kérdezték hogy kérek e. Üdítővel kávéval sós krékerrel kínálgattak. De főt ételel amiből ők ebédeltek nem. Mégcsak meg se kérdezte a házi gazda, hogy kérek e, akarok e enni? Nagyon rosszul esett, szóvá is tettem, hogy biztos jó volt a kaja csak nem nekem, és hogy baj van náluk a fejekbe. Úgy érzem illetlenség volt nem megkínálni ebéddel, ha már egyszer meghívtak. Egyedül is megettem volna, azt az ételt.

#Sértődés, ebéd
2021. aug. 28. 23:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/120 anonim ***** válasza:
10%
23. Illetlenségnek nem mondom, mert nem az, ebben igazad van, de figyelmetlenség. Akik érzékenyek, ezen megsértődnek. Igen elmostanám a vendégekkel az edényeket és akkor mi van? Mindenki a magáét. Elvégre én fizettem az ételt és italt. Én utálok mosogatni. Borzalmas. De mindig van, aki megszán.
2021. aug. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/120 anonim ***** válasza:
96%
Én is utálok mosogatni, de eszembe nem juta azzal égetni magam hogy befogom a vendéget ..
2021. aug. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/120 anonim ***** válasza:
80%
Kisgyerekeknél még normálisnak mondanám ezt de felnőtteknél már nevetséges hiszti ez és bunkóság...
2021. aug. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/120 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a szülinapos családjának is rosszul esett hogy késtél sőt nem is volt biztos hogy odaérsz..akkor mit gondolsz meddig várjanak ott ölbe tett kézzel érted? Lehet elfogyott mire odaértél és nem maradt, késtél ráadásul nem biztosra mondtad így lehet már rád nem is számítottak, ezt gondolom nem vetted figyelembe...főleg ha így vélekedsz róluk egy incidens után hogy velük van baj..akkor korábban se voltál velük jóban és minek mentél el ha nem kedveled őket? Nem volt muszáj gondolom, vagy csak az ingyen kaja kellett, szülinapos lesz.rva?
2021. aug. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/120 anonim ***** válasza:
82%

Ha famílián belül hívnak meg, belefér, hogy ha később megyek, s szólok, hogy van-e még az ebédből, mert még nem ebédeltem. Ez teljesen természetes.

De ha csak valamilyen baráti szülinap, az más. Akkor délután már más a menü, ahhoz alkalmazkodom.

De nálam például, ha tudom, hogy elintéznivaló miatt jön később valamelyik vendégem, akkor gondolok rá, hátha nem tudott ebédelni.

2021. aug. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/120 anonim ***** válasza:
77%

Ha meghívok valakit ebédre akkor elvárom, hogy ne késsenek. Szerintem nem jogos a hisztid.

Fel de merült benned, hogy a házigazda nem akart csak veled foglalkozni, vagy egyáltalán maradt e az ebédlőből.

Ha egy esküvői ebédlő elkésel akkor elvárod, hogy este neked külön hozzák ki az egész menüt?

2021. aug. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/120 anonim ***** válasza:
73%

Én megkerdeztem volna hogy kérsz e enni.

De utálom ha valaki késik és két órát késni nagy pofátlanság szóval lehet hogy ezért kaptad ezt a fogadtatast.

2021. aug. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/120 anonim ***** válasza:
95%
Én is meglepődtem volna,de szóvá biztos nem teszem.
2021. aug. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/120 anonim ***** válasza:
36%
Biztos fura családból származom én is, meg a párom is, de nálunk szokás megkérdezni a későn érkező vendéget, hogy éhes-e, kér-e még az ebédből, vagy rögtön a tortával kezd? Nyilván ilyenkor nincs virág az asztalon, meg hattyúra hajtogatott szalvéta, de meddig tart megmikrózni egy tányér levest? Anyósom még krumplit is nekiáll ilyenkor frissen sütni, de ő mondjuk erősen túlzásba viszi már.
2021. aug. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/120 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk is úgy van, mint az utolsó válaszolónál. Biztos mi is furcsák vagyunk azok alapján amiket itt olvastam.
2021. aug. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!