Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődtem meg és...

Jogosan sértődtem meg és tettem ezt szóvá? Eléggé rosszul esett.

Figyelt kérdés
Meghívtak egy szülinapi ebédre. Előbb úgy volt délután lesz a buli, de közelebbi időpontra rakták. Küldtek is egy meghívót amin már az új időpont szerepelt. Írtam hogy igyekszem ott lenni, de nem ígértem biztosra, mivel a kocsim sajnos összetört így ezt is meg kellett oldanom. A lényeg hogy fél 3 után odaértem. Tortát vágtak nekem de ebédet nem kaptam. Mégcsak meg se kérdezték hogy kérek e. Üdítővel kávéval sós krékerrel kínálgattak. De főt ételel amiből ők ebédeltek nem. Mégcsak meg se kérdezte a házi gazda, hogy kérek e, akarok e enni? Nagyon rosszul esett, szóvá is tettem, hogy biztos jó volt a kaja csak nem nekem, és hogy baj van náluk a fejekbe. Úgy érzem illetlenség volt nem megkínálni ebéddel, ha már egyszer meghívtak. Egyedül is megettem volna, azt az ételt.

#Sértődés, ebéd
2021. aug. 28. 23:37
 81/120 A kérdező kommentje:
A fiamékhoz voltam hivatalos az unokám 4.szülinapjára. Nem ígértem biztosra hogy megyek, de szóltam hogy igyekszem ott lenni. Mikor oda értem már nem volt ott szinte senki. Csak a volt férjem, és a kicsi keresztapja, meg a menyem és a fiam. Már ment a mosogatás, és a pakolászás. Azt hittem van a menyembe annyi illem,hogy megkínál főtétellel, ehelyett vágott egy szelet tortát, meg öntöt némi üdítőt és szikadt sós kekszel, kávéval ami már persze hideg volt ,kínált, amiből természetesen nem kértem. Üldögéltem ott 1-2 órát. Majd haza mentem. Este megírtam a volt férjemnek, hogy mekkora bunkóság volt, hogy nem kínáltak meg étellel, hogy szégyellhetik magukat, és hogy baj van a fejükkel. A fiamnak nem írtam semmit. De az anyja már biztos beszámolt neki. Nem is érdekel. Elmenni is kár volt. Csak a gyereket sajnálom.
2021. aug. 29. 15:44
 82/120 anonim ***** válasza:
93%
Jajj Kérdező, így már más a felállás, ez tényleg kínos...
2021. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/120 anonim ***** válasza:
95%
54-es vagyok. Látom, lepontoztak. Nálunk is családi esemény volt az az esküvő. A nagyapám öccsének a mostohalánya ment férjhez. Nem az édesapa állta a lakodalmat, hanem a nagyapám testvére. A poén azonban az, hogy senki nem kapott vacsorát, csak a meghívott befolyásos személyek. Pedig nászajándékot is vittünk bőven, sőt a nagyszüleim is pár tyúkot. A lényeg, hogy este 10-kor eljöttünk. Amikor a nagyszüleimhez elment nagyapámnak a testvére látogatóba következő alkalommal, s azt mondta, hogy korán jöttünk el, a nagyapám azt felelte, hogy zsíros kenyeret otthon is tud enni.
2021. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/120 anonim ***** válasza:
43%
Előző vagyok. Tényleg elég otromba dolog volt, hogy nem adtak ebédet. Ilyen szűk családi körben szerintem elfogadható a reklamáció.
2021. aug. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/120 anonim ***** válasza:
92%
81.ezt írhattad volna 53 válasszal ezelőtt így más a dolog..
2021. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/120 anonim válasza:
93%
Így, hogy a fiad volt a vendéglátó, teljesen más a helyzet… Baromi ciki, el sem tudom képzelni hogy édesanyám elé ne tegyek le egy tál ételt amikor ebédre hívom. Teljesen mindegy hogy késett e vagy sem. Ott a mikro, megmelegitem. Ha neadjisten nem maradt ebéd, akkor meg én érzem magam kellemetlenül hogy csak szendvicset tudok adni
2021. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/120 anonim ***** válasza:
90%
Szóval ahelyett, hogy mondanád a fiadnak vagy a menyednek, hogy rágcsa helyett az ebédből kérnél inkább, passzív-agresszív megjegyzéseket teszel és végigduzzogod a délutánt. Gondolom nem először vagy ilyen mártír. Meg is érdemled.
2021. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/120 anonim ***** válasza:
96%
Én biztosan eltettem volna neked egy adagot az ebédből, pláne hogy jelezted előre, hogy késni fogsz. De ettől neked nem lesz jobb. Lépj túl rajta, mást nem tudsz tenni.
2021. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/120 anonim ***** válasza:
72%
87-esnél a pont.
2021. aug. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/120 anonim ***** válasza:
93%
A fiadban nincs semmi illem, nem a menyedben.
2021. aug. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!