Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődtem meg és...

Jogosan sértődtem meg és tettem ezt szóvá? Eléggé rosszul esett.

Figyelt kérdés
Meghívtak egy szülinapi ebédre. Előbb úgy volt délután lesz a buli, de közelebbi időpontra rakták. Küldtek is egy meghívót amin már az új időpont szerepelt. Írtam hogy igyekszem ott lenni, de nem ígértem biztosra, mivel a kocsim sajnos összetört így ezt is meg kellett oldanom. A lényeg hogy fél 3 után odaértem. Tortát vágtak nekem de ebédet nem kaptam. Mégcsak meg se kérdezték hogy kérek e. Üdítővel kávéval sós krékerrel kínálgattak. De főt ételel amiből ők ebédeltek nem. Mégcsak meg se kérdezte a házi gazda, hogy kérek e, akarok e enni? Nagyon rosszul esett, szóvá is tettem, hogy biztos jó volt a kaja csak nem nekem, és hogy baj van náluk a fejekbe. Úgy érzem illetlenség volt nem megkínálni ebéddel, ha már egyszer meghívtak. Egyedül is megettem volna, azt az ételt.

#Sértődés, ebéd
2021. aug. 28. 23:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/120 anonim ***** válasza:
24%
#22-es írta.
2021. aug. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/120 anonim ***** válasza:
79%
Téged se hívnak meg többet.
2021. aug. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/120 anonim ***** válasza:
77%

Ha ennyire tudod hogy illő lett volna, akkor minek tetted fel a kérdést?

Egyébként nem, nem jogosan sértődtél meg!

2021. aug. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/120 anonim ***** válasza:
24%
Mi voltunk olyan lakodalomban, ahol vacsorát nem kaptunk, mégsem reklamáltunk.
2021. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/120 anonim ***** válasza:
68%
Hisztis vagy.
2021. aug. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/120 anonim ***** válasza:
75%

Több óra késes után ez helyénvaló.

Nekem amugyis ha be van időzítve mikor jönnek akkorra keszitem el…

Vagy adtak volna mikrozott rántott húst?

A bunkoság az lett volna ha nem kínálnak semmivel, de kaptál tortát kekszet üdítőt.

2021. aug. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/120 anonim ***** válasza:
98%

Én úgy szoktam, hogy ha elkesik egy vendég, akkor megkerdezem, hogy éhes e, evett e útközben valamit, mert maradt ebéd, melegíthetek/vagy nem maradt ebéd, csinálok egy szendvicset.


De te is mondhattad volna torta előtt, hogy bocsi, nem ebédeltem, maradt valami, vagy kaphatnek egy szendvicset, ha nem maradt semmi, mert éhes vagyok, nem ettem idefelé jövet semmit.

2021. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/120 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a házigazdának illik megkérdezni a vendéget, hogy kér-e esetleg az ebédből. Viszont azt szóvá tenni, hogy nem kaptály az faragatlanság.
2021. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/120 anonim ***** válasza:
82%

Vihar a biliben.

Vendégként ha halaszthatatlan dolog miatt kések, akkor megoldom az ebédemet közben, ha mégsem sikerül, akkor illedelmesen jelzem a házigazda felé, hogy nem volt lehetőségem enni és meg tudna-e kínálni az ebédből.

Gyerekes ez a hiszti és sértődés, fel kellene nőni.

2021. aug. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/120 anonim ***** válasza:
29%
Megvan az aktuális történet. :D Bár onnan elhet tudni mikor egy kérdésnél feltűnően sok a komment, hogy ott megint valami kacifántos történet van előadva :D
2021. aug. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!