Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődtem meg és...

Jogosan sértődtem meg és tettem ezt szóvá? Eléggé rosszul esett.

Figyelt kérdés
Meghívtak egy szülinapi ebédre. Előbb úgy volt délután lesz a buli, de közelebbi időpontra rakták. Küldtek is egy meghívót amin már az új időpont szerepelt. Írtam hogy igyekszem ott lenni, de nem ígértem biztosra, mivel a kocsim sajnos összetört így ezt is meg kellett oldanom. A lényeg hogy fél 3 után odaértem. Tortát vágtak nekem de ebédet nem kaptam. Mégcsak meg se kérdezték hogy kérek e. Üdítővel kávéval sós krékerrel kínálgattak. De főt ételel amiből ők ebédeltek nem. Mégcsak meg se kérdezte a házi gazda, hogy kérek e, akarok e enni? Nagyon rosszul esett, szóvá is tettem, hogy biztos jó volt a kaja csak nem nekem, és hogy baj van náluk a fejekbe. Úgy érzem illetlenség volt nem megkínálni ebéddel, ha már egyszer meghívtak. Egyedül is megettem volna, azt az ételt.

#Sértődés, ebéd
2021. aug. 28. 23:37
 61/120 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem meg igaza van a kérdezőnek!


Nálunk az a szokás, ha vendégek jönnek, nem tud mindenki egy időben idejönni, akkor mikor új vendég jön , újra kitesszük az ételt és megkínáljuk!

2021. aug. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/120 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó vagyok


Ez nálam olyan alap dolog, mint ahogy megkínálom üdítővel...

2021. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/120 anonim ***** válasza:
89%

Meghívok X embert ebédre, ebből 1 jelzi, hogy késni fog, mert elintéznivalója van.

Tudomásul veszem és az adagját félreteszem. Amikor megjön megmelegítem és elérakom. Így aztán nem kell kéregetnie, vagy reklamálnia.

Nálam ez így működik.

Megjegyzem, ilyen alkalomra csak közelállókat hívok, akikkel olyan a viszony, hogy nyugodtan előadhatják, ha valami görcsük van.

2021. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/120 anonim ***** válasza:
83%

Igaza van a kérdezőnek.

Meghívták EBÉDre, úgy is készült, a vendéglátó rakta át az időpontot, amikor neki már programja volt.

Egyesek itt még a kérdést sem hajlandók végig olvasni, úgy látom.

2021. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/120 anonim ***** válasza:
88%

Elég furák ezek a válaszok.


A kérdező írta, hogy eredetileg délután lett volna a buli, és mikor variáltak az időponton, akkod szólt is, hogy nem biztos, hogy megtudja oldani, hogy időben odaérjen, mert rossz a kocsija. Szerintem az nem késés, ha valaki jelzi a variáns után, hogy nem biztos, hogy odaér.


Én meg azt utálom, mikor folyton variálnak.


Ha nálunk jön valami vendégségbe később valami okból, mindig teszünk félre kaját és megkínáljuk.

2021. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/120 anonim ***** válasza:
77%

Ennyi vendégszerető embert itt. Minek hív vendéget, aki sajnálja megkínálni, még ha késik is.

Az a minimum, hogy teszek félre a kajából, én még csomagolni is szoktam, na erre varrjatok gombot:)

2021. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/120 anonim ***** válasza:
74%
Hu mennyi fukar ember válaszolgat itt.Aki lusta mosogatni ne hivjon vendégeket.Igazad van kérdezõ meddig tartott volna, hogy kiszed egy tányér levest vagy bármit, még a konyhában is megehetted volna.Viszont az elõfordulhatott,hogy nem maradt semmi étel amivel megkinálhatott volna.Lehet több vendég volt,mint amennyit fõzött.
2021. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/120 anonim ***** válasza:
30%
Jaja, mert az hogy a "kedves " vendég hisztériázik az rendben van. Meg nem hívnám többet, az tuti.
2021. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/120 anonim ***** válasza:
96%

Családi kapcsolatok kategóriában van, tehát családban történt.

El nem tudom képzelni, hogy miért nem lehetett szólni, ha már ilyen figyelmetlen volt a házigazda, hogy

“Bözsi néni, nem maradt az ebédből? Mert igencsak kopog a szemem és a tortától csak éhesebb leszek!”

2021. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/120 anonim ***** válasza:
22%

70.

En sem kértem volna, ha nem ajánlják fel.

2021. aug. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!