Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira gáz manapság,...

Tényleg annyira gáz manapság, ha az ember otthon él a szülőkkel?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok, otthon élek a szülőkkel, és melóban gyakran megkapom, hogy ők már biztos nem laknának otthon meg stb. Meg, hogy kínos/ciki stb.

Igazság az, hogy a kapcsolatom a szüleimmel kifejezetten jó, és szerencsére elég nagy a ház, megférünk egymás mellett békében. Van munkám, de jelenleg nem érzem úgy, hogy a teljesen átlagos keresetemmel én albérletbe szeretnék menni azért, hogy aztán maradjon havi pár 10 ezren arra, hogy ne hallják éhen, és akkor annyit értem el, hogy elmondhatom, hogy de jó, már nem élek a szüleimmel. Lehet velük élek, de el tudom tartani magam, nem ők etetnek, közös bevásárlás szokott lenni, vagy ők mennek el bevásárolni vagy én, de bárki vesz bármit az mindig mindenkié volt. Nincs az sem, hogy anyuci apuci etet.

Persze, ha lenne kivel, akkor természetesen költöznék, de tényleg olyan rossz az, ha úgy érzem egyedül ez nekem nem éri meg, mert így tudok gyűjteni is, van tartalékom stb.


Bocsi, ha kicsit hosszú lett.



2021. okt. 12. 22:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
78%
Én nem értem. Azért, mert a szüleivel él, akkor már lemarad a párkapcsolatról és a gyerekvállalásról? Hol itt a logika?
2021. okt. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
35%
A mai világban nagyon drágák a lakások, szerintem ha jóban vagy velük, akkor jó nektek... viszont ennyi idősen azért már kéne család, nem?
2021. okt. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
40%

Nem gáz, megértünk. Hazudni kell nekik, albérletben vagy a pároddal.


Én is otthon laktam sokáig, de külön élni 1000x jobb, nincs furakodás, ha mész, ha nincs ez akkor az a baj.Anyám panaszkodását hallgatni, aki változtatni sose képes, Apám politizálásait és vidék végét hallgatni naponta.

Sok negatív tönkre tesz.


Engem mindkét szülő egyformán kiborított, hiába szeretem őket, de együtt élni velük...

2021. okt. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
15%
22# Figyelj nőnek nehezebb dolga van ha egy kicsit se szép arcra. Én se kellek senkinek Férfiként, szóval ez van....
2021. okt. 13. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem gáz. Bárcsak én is a szüleimmel élhetnék még, de sajnos mindketten meghaltak. Így most egyedül élek. Ami inkább gázabb szerintem. Nekem nagyon rossz egyedül élni, de azt sem tudom én milyen nőt tudnék elviselni társnak, vagy milyen nő tudna engem elviselni.
2021. okt. 13. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
83%

Jól teszed, hogy otthon laksz, ha megteheted és másokkal ne foglalkozz.

Manapság már nem úgy van, mint rendszerváltás előtt, akkor még nagyobb esély volt lakáshoz jutni.

Nem kell az összes j9övedelmedet albiban elszórni 150+rezsire vagy idegenekkel szobát bérelni, hogy ezeknek a kötekedőknek megfelelj.

Gondolom így legalább van esélyed félretenni valamennyit, úgy meg nem lenne.

2021. okt. 13. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
78%

Én 36 éves nő vagyok, szintén anyummal élek. Annyival nás a helyzet, hogy kb 6 évig nem éltem vele, vőlegényem volt már, külön lakás, stb, de annak vége lett, elmúlt a szerelem. Közben anyu elköltözött egy 2 szobás panelbe, a 2 szoba egymás mellett van, és elég horkolós szegény 😀 amúgy jól megvagyunk, csak sokat van itthon és jó lenne néha egyedül...

Na de a lényeg .. a mai világban már nem ciki ez. Máshogy mennek a dolgok, mint régebben. Az ismerőseim, volt osztálytársak közül Sokan vannak, akiknek összejött a család, gyerek, és mégis a szülökkel élnek. Egyeseknek összejött egy gazdag pali, családi ház, álomnyaralás. Valakinek ez fontosabb, nem a szerelem...

2021. okt. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim válasza:
33%

3 kérdésem/ észrevételem van:

1. Elhiszem hogy neked így kényelmes, de nem gáz hogy egy pasit vagy akár barátnőjét nem tudsz magadhoz elhívni? Mondhatod hogy a szüleid engedik, de nekik tuti nem komfortos hogy olyanok mennek a lakásukba akiket nem ismernek.

2. Azt írod hogy jó a kapcsolatotok stb stb, de! Szerinted a szüleid nem szeretnének már kettesben élni? Az emberi kiteljesedés része, hogy a gyereknevelés során áldozatokat hoznak a szülők, majd ha felnőtt és elköltözött a gyermekük akkor jöhet egy nyugodtabb korszakuk, ezt elveszed tőlük.

3. Mikor lesz SAJÁT lakásod amit te teremtettél meg? Undorító, hogy sokan, ahogy esetedben is, vársz hogy majd lesz lakásod ha örökölsz.

2021. okt. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ne törődj a munkatársaiddal,mondd meg nekik, hogy mindenki a saját háza táján söprögessen.Úgy éled az életed, ahogy te szeretnéd.

Nagyon szeretnek az emberek beleszólni más dolgába, mert akkor nem kell a saját nyomorúságukkal foglalkozni.

2021. okt. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
81%

Nekem csak szimplán furcsa, hogy valakiben nincs meg az a vágy felnőttként, hogy külön éljen. Legyen akármilyen jó is a kapcsolat a szüleivel.

Nekem is nagyon jó, de alig vártam, hogy külön éljek végre. Össze sem lehet hasonlítani.

Most vagyok 30 éves, holnap anyummal megyek vásárolgatni. A mamához is gyakran átugrom. De ki nem bírnám, ha velük kéne élnem.

2021. okt. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!