Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira gáz manapság,...

Tényleg annyira gáz manapság, ha az ember otthon él a szülőkkel?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok, otthon élek a szülőkkel, és melóban gyakran megkapom, hogy ők már biztos nem laknának otthon meg stb. Meg, hogy kínos/ciki stb.

Igazság az, hogy a kapcsolatom a szüleimmel kifejezetten jó, és szerencsére elég nagy a ház, megférünk egymás mellett békében. Van munkám, de jelenleg nem érzem úgy, hogy a teljesen átlagos keresetemmel én albérletbe szeretnék menni azért, hogy aztán maradjon havi pár 10 ezren arra, hogy ne hallják éhen, és akkor annyit értem el, hogy elmondhatom, hogy de jó, már nem élek a szüleimmel. Lehet velük élek, de el tudom tartani magam, nem ők etetnek, közös bevásárlás szokott lenni, vagy ők mennek el bevásárolni vagy én, de bárki vesz bármit az mindig mindenkié volt. Nincs az sem, hogy anyuci apuci etet.

Persze, ha lenne kivel, akkor természetesen költöznék, de tényleg olyan rossz az, ha úgy érzem egyedül ez nekem nem éri meg, mert így tudok gyűjteni is, van tartalékom stb.


Bocsi, ha kicsit hosszú lett.



2021. okt. 12. 22:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim válasza:
76%
51-esnél van a pont. A kormány jelenlegi legnagyobb vesztesei szerintem a 25 év feletti gyermektelen fiatal felnőttek. Ránk nem vonatkozik az szja mentesség, ill. ha lakást szeretnénk gyerekszüléshez kötik. És ha nem lehet valakinek? És ha folyton elvetél, meghal a baba, vagy a nő? Olyan hülye ez a kormány, komolyan. Mi is úgy vagyunk, hogy hitelt, csokot nem szeretnénk felvenni, nem pénz miatt vállalunk gyereket. Akkor inkább mindketten itthon élünk a szüleinkkel, gyűjtögetünk, amire épp kell pénz, azt megvesszük, és ha 50 évesen lesz saját lakásunk, akkor 50 évesen...
2021. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
28%
Aha, tényleg. Gáz.
2021. okt. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
74%

Nincs bele baj

Ha jól kijösztök akkor miért ne

Én is a szüleimmel élek és a 16 hónapos kislányommal

Annak mi értelme h elmész albérletbe és kb 0 Ft od marad hónap végén? Semmi

Ne foglalkozz a rosszindulatú emberekkel.

33/N

2021. nov. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
45%
De jó neked!!!!
2021. nov. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
41%
Nem gáz, az a dicséretes, ha a gyermek nem képes felnőni és önállósodni. Csak viccelek, valóban gáz. Kivéve, ha fogyatékkal élő valaki.
2021. nov. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:
66%
Egyáltalán nem probléma. Ismerek olyan családot ahol több gyerek (4 fiú) van és együtt él az egész család. Elég nagy a lakás és a nagymama is be tud segíteni, hogy jobban boldogulnak. Igazából nem zavarják egymás köreit. Ha egyedül álló vagy, különösen nem gond. Mindenkinek jobb, hogy nincs egyedül.
2022. febr. 18. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:
35%

75 ez nem arról szól h valaki nem képes önállósodni,nézd már meg a lakás árakat

Normál méretű ( 70 m2 ) 40 millió forint,ha pedig Pesten él valaki akkor pedig még több

Ismerősöm most árulja a lakásàt Pesten 90 m2 77 millió forint

Ennyit összegyűjteni szinte lehetetlen.

2022. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
25%

Így van, pont azért nem kell albérletbe menni, hogy aztán még azt a pénzt se lehessen félretenni spórolásra. Nem mindenki rendelkezik hatalmas fizetéssel.

Az ingatlanárak egyre feljebb mennek.

2022. febr. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!