Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira gáz manapság,...

Tényleg annyira gáz manapság, ha az ember otthon él a szülőkkel?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok, otthon élek a szülőkkel, és melóban gyakran megkapom, hogy ők már biztos nem laknának otthon meg stb. Meg, hogy kínos/ciki stb.

Igazság az, hogy a kapcsolatom a szüleimmel kifejezetten jó, és szerencsére elég nagy a ház, megférünk egymás mellett békében. Van munkám, de jelenleg nem érzem úgy, hogy a teljesen átlagos keresetemmel én albérletbe szeretnék menni azért, hogy aztán maradjon havi pár 10 ezren arra, hogy ne hallják éhen, és akkor annyit értem el, hogy elmondhatom, hogy de jó, már nem élek a szüleimmel. Lehet velük élek, de el tudom tartani magam, nem ők etetnek, közös bevásárlás szokott lenni, vagy ők mennek el bevásárolni vagy én, de bárki vesz bármit az mindig mindenkié volt. Nincs az sem, hogy anyuci apuci etet.

Persze, ha lenne kivel, akkor természetesen költöznék, de tényleg olyan rossz az, ha úgy érzem egyedül ez nekem nem éri meg, mert így tudok gyűjteni is, van tartalékom stb.


Bocsi, ha kicsit hosszú lett.



2021. okt. 12. 22:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
72%

Ne foglalkozz azokkal, akik dehonesztálóan szólnak hozzá a kérdéshez, vagy bármit gondolva megvádolnak ezzel-azzal ("vársz rá hogy örökölj"), stb.

Sokan csak egyfajta lelki felsőbbrendűség-érzet miatt húznak le, hogy önmaguk előtt jobban érezzék magukat ("én elértem, te neeeeem, húdegáááz"), stb.

2021. okt. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
72%

Ciki vagy nem ciki, ez a te életed.


#5:56 Csak úgy lehet valakinek saját lakása, hogy egyedül él?

Tudod, ismerősömék amikor házasok voltak, akkor volt időszak, amikor a szülőkkel éltek két kisgyermekükkel. Aztán a válása után szintén vissza kellett költöznie. Tudod miért? Mert nem tehette meg,hogy az x-edik hitelre (amint az ex nejével közösen vettek fel vállalkozásra, közös lakásra) mèg egy saját lakás hitelt is felvegyen.

Ő is szeretett volna egy kis szabadságot. (És most ne gyere azzal,hogy nem kellett volna hitelt felvenni, mert akkor ugyanott lennék,ahol elindultunk, mert anélkül nem igen lehet saját ingatlannal életet kezdeni. Akkor meg már maradjon otthon, dolgozzon, spóroljon. Hogy esetleg ne 20, hanem csak 10 vagy 5 milliót kelljen felvenni.)


Illetve abba belegondolt valaki, hogy ha mindenkilakjon külön, az mennyi új lakóingatlant von maga után?

2021. okt. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
73%
Gáz vagy nem, ha nincs partner, akkor minek ülnél egyedül egy albérletben. Ha saját lakásod lenne, az más, de egyedül albérletet fizetni tényleg fölösleges. Ha a szüleid nem bánják, akkor ez így ideális. Az albérlet kényszermegoldás. Azért ne bérelj, hogy a leendő pasit legyen hová vinni.
2021. okt. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
39%

Szülőknek is tuti jó?


Ha jön valami manusz, azt is oda viszed haza?


Véleményt kérdeztél: szerintem gáz. Vagyis nekem az lenne. Lemaradsz az élet legjobb részéről, párkapcsolat, gyerek, saját háztartás, saját család. Gyűlik a pénzed közben. De mire?? Lehet igazolni, hogy anyagilag jobb, kényelmesebb így, szülőkre oda tudsz figyelni jobban, bla bla, de az élet igenis akkor kezdődik igazán, mikor a saját fakadó között a saját családod lesz körülötted. Nekem legalábbis. Meg a társadalom jelentős részének.


De el tudom fogadni, hogy valakinek jobb így élni. Viszont tedd a kezed a szívedre: ha már feltetted itt a kérdést, akkor csak van benned is valami motoszkáló gondolat, hogy ez így mégsem az igazi.

2021. okt. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
81%

30-as: Hallod is magad amikor beszélsz?


Másfelől ez egy ócska, idióta gondolkozásmód, hogy a gyerek rögtön a 18. születésnapján költözhet is ki önálló életre.Van akinek ilyen lapot oszt az élet, valakinek olyat, hogy HIÁBA tanul, a családban van egy idióta aki tönkreteszi a jövőjét és a felnőttkora egyáltalán nem úgy alakul ahogy tervezte. Sokak nem hülyeségből élnek együtt a szüleikkel még 30-35 évesen is. Nem azért mert lusták az önálló életre vagy mert nem akarnak kilépni a komfortzónából, hanem mert olyan lapot osztott nekik az élet, hogy RÉSZLEGESEN KÉNYTELENEK A SZÜLŐRE HAGYATKOZNI! Értsd: ott kell lakniuk.

2021. okt. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:
79%

Egyáltalán nem gáz.

Nekem csak az itteni kettősmérce nem tetszik. A sok agyatlan nőtől. Egy fiúnak szerintük már 24 évesen is gáz otthon laknia. Egy nőnek még 40 évesen sem...

Logikus magyarázatot nem tudnak rá adni. Mivel az egy agysejtjük erre nem képes.

2021. okt. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
24%
Magyarán megmondva egy vénlány vagy.
2021. okt. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
87%
Semmi baj nincs ezzel. Ha nektek így jó, akkor ennyi. Nem kell mások elvárásainak eleget tenni.
2021. okt. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk pl az van, hogy anyum egyedül van, sajnos apu meghalt. Növérem Angliában van 8 éve kb, azóta kétszer taliztak, alig beszélgetnek. Mamám, meg a család többi tagja 320 km-re lakik. Szóval ő örül, hogy ittvagyok vele. Én sem vagyok éjjel-nappal itthon. ő délutános volt egész nyáron, én 1.műszakban vagyok, akkor szinte nem is taliztunk. Meg van párom is, akinél sokat vagyok.

Amikor egyedül van valaki és kezd idősödni, akkor jól jön ám, ha van vele valaki.

Mondjuk ettől félek is egy kicsit, hogy velem mi lesz majd 60 év felett, de ez már más tészta 😊

27-es voltam.

2021. okt. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
81%

36, ugyanez jutott eszembe. Ha 35 éves férfi írta volna ki, akkor jött volna a sok támadó, mamahoteles komment. De ha nő írja ki, akkor ez teljesen rendben van, sőtt.


Hm, furcsa.

2021. okt. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!