Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira gáz manapság,...

Tényleg annyira gáz manapság, ha az ember otthon él a szülőkkel?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok, otthon élek a szülőkkel, és melóban gyakran megkapom, hogy ők már biztos nem laknának otthon meg stb. Meg, hogy kínos/ciki stb.

Igazság az, hogy a kapcsolatom a szüleimmel kifejezetten jó, és szerencsére elég nagy a ház, megférünk egymás mellett békében. Van munkám, de jelenleg nem érzem úgy, hogy a teljesen átlagos keresetemmel én albérletbe szeretnék menni azért, hogy aztán maradjon havi pár 10 ezren arra, hogy ne hallják éhen, és akkor annyit értem el, hogy elmondhatom, hogy de jó, már nem élek a szüleimmel. Lehet velük élek, de el tudom tartani magam, nem ők etetnek, közös bevásárlás szokott lenni, vagy ők mennek el bevásárolni vagy én, de bárki vesz bármit az mindig mindenkié volt. Nincs az sem, hogy anyuci apuci etet.

Persze, ha lenne kivel, akkor természetesen költöznék, de tényleg olyan rossz az, ha úgy érzem egyedül ez nekem nem éri meg, mert így tudok gyűjteni is, van tartalékom stb.


Bocsi, ha kicsit hosszú lett.



2021. okt. 12. 22:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:
63%
60-as, csak egy kérdés: A szüleid is ilyen marha boldogok ettől az állapottól, mint te?
2021. okt. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:
54%
Igen. Jól kijövünk egymással olyanok vagyunk mint a barátok. Nyilván vannak néha nézeteltérések de bőven egy egészséges határon belül van és mindent meg tudunk beszélni.
2021. okt. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:
75%
Na jah, azért az ide író otthon lakóknak anyukáját apukáját megkérdezném szívesen, hogy ők is úgy el vannak ettől a helyzettől ájulva?
2021. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
65%
61/63A kérdés nagyon jó 👍!!!Én is erre lennék kíváncsi!
2021. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:
43%

Azért laksz otthon, mert nincs senkid, vagy azért nincs senki mert otthon laksz, mert írok gyerek maradtál a gyerekszobában?

Mihez fogsz kezdeni, ha a szülők meghalnak?

Tudsz majd háztartást vezetni, fogni mosni, takarítani? Jellemző, hogy ezt javarészt az anyuka látja el még a felnőtt gyerek mellett is. Neki csak dolgozni kell eljárni.

2021. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:
35%
*örök
2021. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:
60%
Attól hogy otthon vagyok nem kell feltétlenül életképtelennek lennem.
2021. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:
75%

64

Megkérdeztük őket! Ők mondták hogy albérletet ne fizessünk és életünk végéig tartó hitelt se vegyünk fel csak azért, hogy legyen saját ház/lakás. Ameddig a józan paraszti ész és anyagiak azt diktálják, hogy jobban járunk ha otthon lakunk, akkor ameddig csak akarunk, addig maradhatunk.

51 voltam

2021. okt. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:
79%

Annak gáz akinek az egyetlen eredménye az életben az,hogy levált a szüleiről.

Nem kötelező.Aki jóban van a szüleivel ennyire,és van is akkora házuk hogy eléljenek kényelmesen azok mázlisták.Nincsenek egyedül sosem.

Ti jól érzitek magatokat így és ez egy nagyon jó dolog,másokra nem tartozik a magánéleted.

2021. okt. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim ***** válasza:
31%

Sok szempontból gáz.

Nincsenek céljaid, legalábbis nagyon úgy tűnik.

Ha a szüleid meghalnak, nem lesz senkid és sokkal nehezebben tudod majd feldolgozni, mint azok, akiknek sikerült érzelmileg is fizikailag is leválni róluk és máshoz (másokhoz) kötődni elsősorban. Társhoz, gyermekekhez, azaz saját kis családjukhoz.

Oké, értem, hogy nem is akarsz gyereket vállalni, jelen helyzetben ha akarnál se lennél sokkal előrébb.

A szüleid jófejek, de ahogy öregszenek , azért egyre nehezebb lesz velük, mert ők egy másik generációhoz tartoznak, majd meglátod.

2021. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!