Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira gáz manapság,...

Tényleg annyira gáz manapság, ha az ember otthon él a szülőkkel?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok, otthon élek a szülőkkel, és melóban gyakran megkapom, hogy ők már biztos nem laknának otthon meg stb. Meg, hogy kínos/ciki stb.

Igazság az, hogy a kapcsolatom a szüleimmel kifejezetten jó, és szerencsére elég nagy a ház, megférünk egymás mellett békében. Van munkám, de jelenleg nem érzem úgy, hogy a teljesen átlagos keresetemmel én albérletbe szeretnék menni azért, hogy aztán maradjon havi pár 10 ezren arra, hogy ne hallják éhen, és akkor annyit értem el, hogy elmondhatom, hogy de jó, már nem élek a szüleimmel. Lehet velük élek, de el tudom tartani magam, nem ők etetnek, közös bevásárlás szokott lenni, vagy ők mennek el bevásárolni vagy én, de bárki vesz bármit az mindig mindenkié volt. Nincs az sem, hogy anyuci apuci etet.

Persze, ha lenne kivel, akkor természetesen költöznék, de tényleg olyan rossz az, ha úgy érzem egyedül ez nekem nem éri meg, mert így tudok gyűjteni is, van tartalékom stb.


Bocsi, ha kicsit hosszú lett.



2021. okt. 12. 22:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
80%
Itt csak kettős mérce van, de nemcsak nő-férfi kérdésben, hanem másban is. Sokat gondolkozok, hogy tényleg ez-e az átlag és hogy ezek az emberek a való életben is így élik az életüket?
2021. okt. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
26%

A párkapcsolatról nem írtál semmit.

A fickókat oda viszed anyádékhoz a kisszobába?

2021. okt. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
67%
Nekem furcsa, hogy 35 éves létedre nem született meg benned az igény, hogy önálló életed legyen és elhagyd a szülői fészket. Bárki bármit mondjon, a szülők házában a szülőkkel élni nem ugyanolyan, mint önállóan a saját lakásban. Nekem az jön le a kommentjeidből, hogy nem nőttél fel, lelkileg gyerek maradtál. "Anyuciékkal jó, saját család nem kell, stb..." És nekem az is furcsa, hogy minimum 10 éve dolgozol, saját bevallásod szerint átlagos keresettel, de mégsincs egy lakásra valód. Azért rengeteg ember átlagos keresettel összehozza 35 éves korára a fedelet a feje felé. Miközben sokan már gyereket is nevelnek ekkor, van azzal is kiadásuk bőven.
2021. okt. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
70%

43, igen, ennyi idő alatt már egy önerőnek meg kellene lenni legalább, és nem csak Pest létezik, vidéki városokban jóval olcsóbban lehet lakáshoz jutni még ma is.


Gyűjtögeti a pénzt az ilyen, de mire?

2021. okt. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
70%
Hát ha már így megkérdezted, akkor szerinted is van valami gond ezzel, nem?
2021. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
57%
Nem az a gáz, hogy otthon laksz, hanem hogy 35 évesen megelégszel az élettől ennyivel.
2021. okt. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
81%

Van egy valaszolo, aki mar a 20. Kommentet irja arrol, hogy miert nincs ferjed, gyereked, manuszod stb.

A kerdezo leirta vilagosan, ha osszejon valaki, akkor termeszetesen osszekoltozne vele.

Most pontosan mit kene csinalnia, ha epp nincs senki a lathataron?

Felcsinaltania magat a szomszed Joskaval, vagy a reszeg Pistaval CSAKAzERTIS b+?

Ha egyszer nincs senki, nincs senki, ezt nem lehet eroltetni.

Sokkal gazabb akinek mindegy kivel, csak legyen, jojjon a baboca, jojjon a hazassag, aztan meg szenvednek a “boldog” hazassagban…

2021. okt. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem. Mindenki érvel a párkapcsolattal, gyerekkel… anyukám legjobb barátnője 45 éves nő, otthon él az idős anyukájával, ő szexuális erőszak végett olyan traumatizált lett, hogy köszöni hallani sem akar férfiról, alapból is nagyon gátlásosnak és vallásosnak lett nevelve, így duplán ráült az életére ez a dolog.


Az megint más kérdés, hogy ott van pl a nővérem, aki évekig egyedül majd később együtt élt albérletben a párjával, majd szakítottak, összejött 30 évesen egy 40 éves apukával aki még otthon lakik, és odaköltözött a srác családjához. Na ez furcsa nekem, szerintem fordítva kellett volna, hogy a srác megy hozzá, vagy keresnek egy közöset, de hát kinek mi.

2021. okt. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
43%

1. azért furcsa, mert a többség nem tud együtt élni a szüleivel, és ezért el se tudják képzelni, milyen az, ha valaki jóban van velük


2. nem látni az életcélod. Gyűjtögeted a pénzt. Mire?


3. nem látni az önállóságot. Nem, nem vagy önálló.


4. az élet rendje az még az állatvilágban is, hogy a fióka kirepül, és önálló életet kezd.


5. arra gondoltál már, mi lesz veled, ha meghalnak a szüleid?

2021. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
75%

Itt nem arról van szó, hogy "gáz" lenne, csak sokan nem tudják elképzelni magukat ennyi idősen otthon.


Többek között én sem.


Én inkább életem albérletben, mert számomra kell az egyedüllét, nyugalom, az, hogy senki ne legyen otthon, ha hazaérek. Ez minden pénzt megér.


Én úgy vagyok, az életnek nem csak anyagi oldala létezik, persze van aki rá van kényszerülve. Vagy például laktam korábban borzasztó lakótársakkal, hát akkor már inkább éltem volna otthon.


Alig várom, hogy kész legyen a saját lakásom és végre tényleg mindenkitől függetlenül élhessek.

2021. okt. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!