Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki menyit ad a fizetésetekből...

Ki menyit ad a fizetésetekből a családjának?

Figyelt kérdés

20 feletti otthon lakikhoz szol leginkább a kérdés.

Ha lehet a fizetésetek is írjatok le légy szíves.



#családi kassza #Gyerek szülő támogatás
2021. nov. 4. 05:52
 21/94 anonim ***** válasza:
86%
Egy szülő nevelt fel alacsony fizetésből, egyetem alatt végig dolgoztam, ebből fizettem a könyveket meg a ruházkodásomat meg a napközbeni étkezésemet, de rezsipénzt csak a diplomázás után kértek tőlem, amikor már az iskolában töltött idő helyett is dolgoztam.
2021. nov. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 anonim ***** válasza:
76%

Régen rossz az a mentalitás, hogy 18 felett, vagy érettségi után dolgozzon a gyerek és adjon pénzt, vagy költözzön el.

Manapság nem áll meg az érettséginél az élet nagyon sokak számára, hanem akkor kezdődik igazán a tanulás, ami mellett elég nehéz dolgozni (ha valamire való képzést végez az ember). Aki szülő ezt nem tudja támogatni és felfogni az ne vállaljon gyereket.

2021. nov. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/94 anonim ***** válasza:
33%
27/F. 130 ezret költök a fizetésemből közös dolgokra. A szüleim már nyugdíjasok, ketten együtt kapnak havi 110 ezret. Ez kb. semmire sem elég. Havi 90 ezer a rezsi, plusz gyógyszerek ami 35 ezer, plusz a kaja ami kb. egy 100-as, plusz az egyéb fogyó dolgok.
2021. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/94 anonim ***** válasza:
76%

200 ezer forintos keresetemből úgy egyeztünk meg a mamával, hogy én fizetem az ételt, mosószert - egyszóval mindent, ami szükséges a háztartáshoz!

A rezsit meg ő fizette. A rezsi kettőnkre körülbelül 30 ezer forint volt havonta.

Ha valami plusz kiadás volt, azt közösen fizettük. De, mivel neki fele annyi volt a nyugdíja, mint nekem a fizetésem, így nyilván arányosan fizettünk mindent!

Szegény, így is gyakran megdorgalt, hogy minek veszek ennyi mindent!

Ilyen egy igazi nagymama, hogy még azt a keveset is oda akarja adni, ami van neki! Áldott jó ember volt!

2021. nov. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 anonim ***** válasza:
31%
Én nem élek a szüleimmel, de nekem nem lenne pofám úgy ott élni, mint egy parazita, az ő nyakukon, még úgy sem, hogy a szüleim gazdagok. Volt, hogy ott laktam pár hónapig egy éppen üresen álló ingatlanjukban, akkor fizettem a rezsit. Kaját nem, mert azt 100%-ban magamnak vettem. De ha mondjuk anyám főztjét ettem volna, akkor egyértelműen abba is adtam volna pénzt. Nem értem az ilyen parazita embereket, akik 100 évesen is otthon élősködnek, nem szégyellik magukat?
2021. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/94 anonim ***** válasza:
82%
23-as! Na ezért (sem)akartam volna időse(bbe)n szülni. Jobb esetben csak simán nem tudom támogatni a gyerekem, rosszabb esetben már halott vagyok ilyenkorra.
2021. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/94 anonim ***** válasza:
70%

"Én is abban nőttem fel, hogy soha nem kértek pénzt a szüleim tőlem, sőt, támogattak ahogy tudtak.


Viszont ez sem jó, mert kényelmes a gyereknek.


Én már nem tehetem meg hogy etessem a felnőtt gyerekemet"


Hogy lehet odáig jutni, hogyha még támogattak is, hogy te már etetni se tudd a gyerekedet? Pofámról lesülne a bőr, ha én anyámék pénzén éltem volna, a gyerekemnek meg nem adtam volna meg minimum ugyanazt. Így, becsülted meg, amit kaptál?

2021. nov. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 anonim ***** válasza:
70%
Azért az is elég durva hogy valaki 130 ez ereket ad le otthon, ennyi erővel mehetsz albiba is max kicsit drágább de legalább egyedül élsz nem otthon, pofam nem lenne a csóró gyerekemtol ennyit elkérni ha már megszültem és még elköltözni sem tud… adjon bele valamennyit de max felét kérném el… nevetséges….
2021. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 anonim ***** válasza:
79%

Tőlem nem kért anyum semmit, mikor otthon éltem, 15 évvel ezelőtt.


Mikor elkezdtem dolgozni 60 ezret kerestem, anyu 300-at, és nevelőapám is volt, igaz, vele külön kasszán voltak, de így is felezték a költségeket. Mikor kérdeztem, mennyit adjak, kinevetett, és semmit nem kért. Kicsit erősködtem, de nem mertem nagyon, mert tudtam, hogy megsértődne. A szegénységből tört ki miattam meg a húgom miatt, eszméletlen keményen tanult, dolgozott, spórolt. Ő is megtehette volna, hogy ül a seggén egész életében ugyanabban a munkában, aztán károg, hogy adjunk neki pénzt, de nem ilyen.

2021. nov. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/94 anonim ***** válasza:
7%

24 - es vagyok: lehet, velem van a baj, de mi lepontoznivaló volt a válaszomon...?

Havonta hazaadtam a fizetésem jelentős részét... Na, mindegy... Nem vívok szellemi párbajt fegyvertelenekkel...😉

2021. nov. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!