Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki menyit ad a fizetésetekből...

Ki menyit ad a fizetésetekből a családjának?

Figyelt kérdés

20 feletti otthon lakikhoz szol leginkább a kérdés.

Ha lehet a fizetésetek is írjatok le légy szíves.



#családi kassza #Gyerek szülő támogatás
2021. nov. 4. 05:52
 51/94 anonim ***** válasza:
43%
49-es, rendben, de a kérdés az, miért dolgozik a gyerek iskola helyett? Mert a szülő nem tartja el, pedig kötelessége lenne?
2021. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/94 anonim ***** válasza:
69%

Hát azért 20 év alatt, mire felnőtt lesz egy gyerek, rengeteg minden változik a világban és történik olyan, amire az ember a szüléskor nem gondol, amire nem tervez. Pl mennyi válás van manapság. Mennyi különélő szülő bujik ki a tartasdij fizetese alol. Mennyi egyedülálló anya keres munkát kb esélytelenül egy 12 év alatti gyerek mellett. Mekkora elvárások vannak már kb óvodás kortolniylen olyan tanfolyamra, szakkörre, sportra. Elektronikai eszközök, stb. Ezek azért akkor, amikor a mai 20 évesek születtek megnem voltak iylen szinten nyomva. Persze, lehet 20 év alatt spórolni. De csak akkor, ha van miből. A nincsbol nem lehet. A kevésből se. A 3 éves nem fogja megérteni, hogy azért van vajaskenyer vacsorára, hoyg majd 20 evésen lakása legyen, a 16 éves szinten nem fogja értékelni, hogy azért nem kap telefont, mert majd lakást vesznek neki.

A munka kerdesre: nem mindenki tud tovább tanulni. Van, akinek anyagi oka van, volt, van aki még simán nem elég értelmes hozza. Márpedig végzettség nélkül nagyon sok helyre nem tud menni. De ha végzettsége van, se biztos hogy váltani tud: ki vigyagg a gyerekre, hoyg jár iskolába, költözni tudnak e, stb.

Nincs oylan ember a világon, aki ne akarná előrébb jutni, csupán nagyon sóknak egyszerűen nincs rá lehetősége.

2021. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/94 anonim ***** válasza:
67%

"Hát azért 20 év alatt, mire felnőtt lesz egy gyerek, rengeteg minden változik"


Hát pont ezért nem kell sok gyereket vállalni annak, akinek a háta mögött nincs akkora vagyon, amit egy válás vagy tragédia sem tesz semmissé.


Ez az igazság.

2021. nov. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/94 anonim ***** válasza:
58%

50# Bocs, de a 10# nagyon rondán belémkötött. Hogy én mit képzelek én hogy emgem támogattak a szüleim, de én a gyerekemtől ezt megvonom.

Nem támogatom a gyerekemet, nem is akarom, meg se tehetem, de ő ezt jobban tudja hogy nekem mit meg hogy kéne. Tipikus megmondóember nullajózsi.

Írtam neki fogja be, örüljön annak hogy ő tudja támogatni, legyenek boldogok.

Ennek ellenére tovább szitkozódott.


Törölték is az összes hozzászólását.

2021. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/94 anonim ***** válasza:
76%

51!


Nem 3ngem kérdeztél ugyan, de hidd el, nem mindenki akar tovább tanulni.

2021. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/94 anonim ***** válasza:
80%

53!


Bakker, egy gyereket vállalva is kerülhetsz padlóra.

2021. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/94 anonim ***** válasza:
81%

Elszomorító ez a sok indulat, az egymás értelmetlen sértegetése, ami itt a kommentekből árad. Nekem az a véleményem, hogy minden szülő tiszteletet érdemel, aki a dolgozó, 20+ éves gyermekeit segíteni tudja, de azt nem gondolom, hogy ezt mindig, minden körülmények között elvárhatja egy gyerek.

Pár kommentelő úgy nyilatkozott, minek vállal gyereket az, aki nem tudja a felnőtt korában segíteni? Kérem tegye fel a kezét az, aki biztosan tudja, jövőre, 5 év múlva, 10-20 év múlva milyen anyagi, egészségügyi körülmények között fog élni?

Igen, minden normális szülőnek az a célja, hogy a gyerekeit segíteni tudja, csak épp ez nem mindig és nem mindenkinek jön össze.

Elég, ha csak azt figyelembe vesszük, milyen sokan elválnak. Ez igen sok szülőt tönkreteszi anyagilag, mert nem mindegy, hogy egyedül kell egy háztartást fenntartani, vagy 2 jövedelemből és sajnos az sem ritka, hogy a gyerektartás elfelejtődik, vagy jelképes, semmire se elég.

A rendszerváltás után számtalan szakma, munkahely megszűnt, tömegek nem találnak normális állást, sokan nincsenek bejelentve, 2-4-6 órás minimálbéren tengődnek és OK, feketén zsebbe kapnak még valamennyit, de nyugdíjuk az nem lesz, tehát nekik kökeményen kellene tartalékolni, ha idős korukban nem a gyerekeiket akarják pumpolni majd, mert éhen halnak.

Még egy jómódú szülőtől sem lehet feltétlenül elvárni, hogy a felnőtt gyerekét támogassa, eltartsa, mert itt sem minden eset egyforma. Sajnos léteznek olyan fiatalok is szép számmal, akik a mamahotelbe belekényelmesednek, nem alakul ki az egészséges értékrendjük, nincsenek céljaik és ha nem tapasztalják meg, a bevételük meddig lenne elég, ha minden költségüket egyedül kellene állni, akkor ebben az esetben hibás döntés, ha a szülők ebben támogatják. (40-50 éves embereket is ismerek, akik sajnos még mindig a szüleik nyakán élve, a támogatásukra szorulnak.)


Egy ideális világban persze, szép dolog, ha segítjük a felnőttévállást, de nem várható el, ha ez erőn felüli, vagy ha a gyerek érdemtelen rá.

2021. nov. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/94 anonim ***** válasza:
91%

"Nekem az a véleményem, hogy minden szülő tiszteletet érdemel, aki a dolgozó, 20+ éves gyermekeit segíteni tudja, de azt nem gondolom, hogy ezt mindig, minden körülmények között elvárhatja egy gyerek."


De elvárható, ugyanis jogilag is köteles a szülő eltartani a gyerekét, ha az pl. tovább akar tanulni egyetemen.


"Kérem tegye fel a kezét az, aki biztosan tudja, jövőre, 5 év múlva, 10-20 év múlva milyen anyagi, egészségügyi körülmények között fog élni?"


De most én nem értem, mindenki olyan fogyatékos, hogy eszébe sem jut, hogy 20 év múlva sz*rabbul is állhat, és talán nem kell annyi gyereket vállalni, ha, nincs biztos háttér és vagyon mögötte? Aztán még a gyerek érezze magát sz*rul, mert tanulni szeretne?

2021. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/94 anonim ***** válasza:
60%

16.58-tévedsz, ha a szülő megélhetését ellehetetleníti a felnőtt gyereke eltartása, akkor nem köteles az eltartásra, de ez a jog és megint más az, hogy mit szeretne az ember és mire képes.

Igen, az emberiség olyan fogyatékos, hogy nem készül fel atomvillanásra, katasztrófára, háborúkra, ufókra, amikor gyermeket vállal, mert ha mindenre gondolnának, akkor bizony már több ezer éve kihalt volna az emberiség.

2021. nov. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/94 anonim ***** válasza:
33%
530 a nettóm cafetériával együtt, ebből 180-at félreteszek, szarabb hónapban csak 100at, a többi elfolyik. Nincs asszony se gyerek, én rendelkezem az egész felett 😎
2021. nov. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!