Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sznob vagyok, mert nincs...

Sznob vagyok, mert nincs kedvem a nagyim utolsó nyaralásához? Hogy győzzem meg, hogy amit akar, az nem jó?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 70 éves. Régen sokat jártak barátokkal Görögországba nyaralni, autóval, később busszal. De már évek óta nem voltak. Nagyon szeretne még egyszer visszamenni, a tatám közölte, hogy neki tökéletesen jó otthon, köszöni szépen. Ezért velünk, unokákkal szeretne menni. Zakynthosra, busszal...

Hárman vagyunk unokák. A problémás, valószínűleg hiperaktív 8 éves unokatestvérem, akivel a szülei étterembe sem ülnek be, mert nem tud viselkedni, a nagyon kamaszkorban lévő 13 éves féltestvérem, aki karácsonykor ebéd után kivonult a kocsijukba telefonozni, mert hozzá senki ne szóljon, valamint én (20 vagyok). Most ránéztem pár ajánlatra, mert a nagyim most akar foglalni, "amíg olcsó". És hiába olcsó, katasztrófa. Leérni odáig busszal szerintem felérne egy kínzással, főleg nyáron, a 30-35 fokban. A nagyim ráadásul oltva sincsen...


Mondtam, hogy én szívesen megszervezem iroda nélkül, repülővel. Sokkal kényelmesebb lenne, szállást meg nézhet ő, nem ragaszkodom az 5 csillagos láncokhoz. Nem, ő a 69 éve alatt egyszer sem repült, nem most fogja elkezdeni. A lánya is közbeszólt, hogy ne legyek már ennyire sznob, kibírom. Persze, de minek szenvedni, ha szinte ugyanolyan áron utazhatunk sokkal gyorsabban és komfortosabban?

Komolyan már az is eszembe jutott, hogy akkor inkább menjünk kocsival, legalább engem lefoglalna a vezetés, és valamivel kényelmesebb is az autóm, mint összezsúfolva 50 idegennel.



2022. jan. 15. 16:44
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:
Igen, mennék, de csak repülővel utaznék.
2022. jan. 15. 17:06
 12/61 anonim ***** válasza:
15%
Szuleitek?
2022. jan. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:
Mi van velük?
2022. jan. 15. 17:07
 14/61 anonim ***** válasza:
89%
Ok nem mennének helyettetek?
2022. jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:
Unokákkal szeretne menni.
2022. jan. 15. 17:21
 16/61 anonim ***** válasza:
50%

Oltva vagytok mindannyian? Mivel? Leszavazhatnak, de egyáltalán nem mellékes kérdés, mert ilyen körülmények között a világon mindenütt, az EU-ban is természetesen van határellenőrzés, és nem, nem elsősorban amiatt, mert egy alkalomszerűen épp sorozatgyilkost, vagy egy embercsempészt, vagy egy drogdílert kerestet épp az Interpol, hanem a koronavírus miatt. S ha már ott kell dekkolni minden határon valakinek, akkor hát nyilvánvaló, hogy elkérik már az igazolványt. Ha nincs, vagy ha a QR kódot lescannelve kiderül, hogy nem teljes (azaz jelenleg nem háromtagú) az oltási sorotok, már jöhettek is haza. (Jobb esetben, ha nem vágnak benneteket - mondjuk 10 napra, esetleg 2 hétre - valami koronavírus-kockázat miatti idegenrendészeti karanténba.)


Amúgy én lerepülnék, a mamának meg felajánlanám, hogy megveszem a jegyét, ha elfogadja, jön, ha nem, akkor vagy megoldja az odajutást, vagy nem utazik és marad itthon.

Persze a fenti megoldás akkor áll, ha egyedül, saját magadra támaszkodva is le tudod a dolgot anyagilag és talpraesettségileg menedzselni. Azaz beszélsz legalább társalgási szinten angolul (azaz felismered, ha épp el akarnak adni rabszolgának 2 souvlakiért meg egy üveg retsináért).

2022. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 A kérdező kommentje:

Havi szinten utazom, mondhatni ez a hobbim. Beszélek idegen nyelveket is, eladni biztosan nem fognak.


Én Pfizerrel és Janssennel vagyok oltva. A többiek nincsenek, az a része a családnak oltásellenes, meg "chipet raknak beléd" elméletet vallja.

2022. jan. 15. 17:46
 18/61 anonim ***** válasza:
47%

Hisztizel még tovább, vagy elmész nagyanyáddal, aki ennyire vágyik rá, hogy veletek menjen? Ki tudja, meddig él az öreglány. Tudsz úgy létezni utána, hogy bűntudatod van?

Igen, ilyen az érzelmi zsarolás. Embereld meg magad, mert jelenleg egy fokkal sem vagy különb és felnőttebb, mint a 13 éves hülyegyerek.

2022. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 A kérdező kommentje:
Az hol hiszti, hogy nem akarok 2x2 napot egy buszon rohadni a 35 fokban, idegenek között? Mert ha ez lenne az egyetlen utazási mód, azt mondanám, hogy jól van... Dehát van sokkal egyszerűbb és kényelmesebb, gyorsabb is.
2022. jan. 15. 21:24
 20/61 anonim ***** válasza:
22%
Mai buszok légkondisak.
2022. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!