Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sznob vagyok, mert nincs...

Sznob vagyok, mert nincs kedvem a nagyim utolsó nyaralásához? Hogy győzzem meg, hogy amit akar, az nem jó?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 70 éves. Régen sokat jártak barátokkal Görögországba nyaralni, autóval, később busszal. De már évek óta nem voltak. Nagyon szeretne még egyszer visszamenni, a tatám közölte, hogy neki tökéletesen jó otthon, köszöni szépen. Ezért velünk, unokákkal szeretne menni. Zakynthosra, busszal...

Hárman vagyunk unokák. A problémás, valószínűleg hiperaktív 8 éves unokatestvérem, akivel a szülei étterembe sem ülnek be, mert nem tud viselkedni, a nagyon kamaszkorban lévő 13 éves féltestvérem, aki karácsonykor ebéd után kivonult a kocsijukba telefonozni, mert hozzá senki ne szóljon, valamint én (20 vagyok). Most ránéztem pár ajánlatra, mert a nagyim most akar foglalni, "amíg olcsó". És hiába olcsó, katasztrófa. Leérni odáig busszal szerintem felérne egy kínzással, főleg nyáron, a 30-35 fokban. A nagyim ráadásul oltva sincsen...


Mondtam, hogy én szívesen megszervezem iroda nélkül, repülővel. Sokkal kényelmesebb lenne, szállást meg nézhet ő, nem ragaszkodom az 5 csillagos láncokhoz. Nem, ő a 69 éve alatt egyszer sem repült, nem most fogja elkezdeni. A lánya is közbeszólt, hogy ne legyek már ennyire sznob, kibírom. Persze, de minek szenvedni, ha szinte ugyanolyan áron utazhatunk sokkal gyorsabban és komfortosabban?

Komolyan már az is eszembe jutott, hogy akkor inkább menjünk kocsival, legalább engem lefoglalna a vezetés, és valamivel kényelmesebb is az autóm, mint összezsúfolva 50 idegennel.



2022. jan. 15. 16:44
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
18%

Megmondtam, hogy nem fogjátok megérteni.

"Eleve az a szívesség része, hogy elmegy." Hát ez itt a baj.

Az lenne a normális, ha az unokák szívesen mennének nyaralni a nagyival. Vagy más családtagokkal. Úgy általában, mert konkrét esetekben lehetnek kivételek. De szerintetek úgy általában "szívességet tesz" az unoka, ha elmegy. Hát ez a szégyen, ez a vélekedés.

De mondom, pár évtized, és veletek teszik ugyanezt a ti unokáitok.

2022. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
49%

És a nagyapa aki az “A” tervben szerepelt volna? Rá milyen generáció fujjoghat?

Amúgy hagy ne döntsd már el más helyett, ki kivel megy szívesen nyaralni. Az én generáción amúgy 40 pluszos, szóval nem vettem magamra semmit ebből a lelkizésből, de nagyimék anno teljesen annak a tudatában voltak hogy kamaszként nem akkora buli ez nekünk. És nem akartak a kardjukba dőlni miatta. Mert attól meg eleget találkoztunk. Én nem hiszem hogy majd olyan agyi szinten leszek, hogy elvárom, hogy az unokám aki kamasz/fiatal felnőtt velem akarjon napokon át buszozni. Szóval mondjad csak a jövőt hogy mi lesz és keseregjel. Remek társaság lehetsz. 😀

2022. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
79%

Ja amúgy meg mi voltunk úgy nyaralni, hogy a társaság egyik fele repülővel ment, a másik meg kocsival. Bulgáriában.

Senkinek eszébe nem jutott ezen problémázni.

Ez a “de szar a ti generációtok” meg ne haragudj meg de úgy szánalmas ahogy van. Akkor ha megfordítom, a nagyi miért nem képes alkalmazkodni kicsit? Persze, ott már az a helyzet, hogy minden úgy legyen ahogy ő kéri?


“Bezzeg a mi időnkben a mi generációnk… az még jó volt!!!!!”

2022. márc. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
74%

Még mindig várom a választ, hogy a nagypapa generációját mivel kell vádolni? Őket ki nevelte ilyenné hogy a te szavaddal éljek? 😀

Hiszen a nagymama elsősorban a vele közösen átélt emlékek miatt akart volna nosztalgiázni egy utolsót. Ugye ő is az öt nevelő generáció miatt lett ilyen “önző” hogy csípőből nem tesz meg ennyit a feleségének akivel leélt egy életet? Csak akik érte írhatnál ezt a hülye dumát hogy “bezzeg a mi időnkben” már nem élnek.

2022. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
45%
Mit játszód az eszed? Te biztosan annyira szívesen mennél nyaralni egy kezelhetetlen 8 évessel, meg egy flegma, telefont bújó kiskamasszal. Persze.
2022. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
100%
Kössetek kompromisszumot, odafelé mész vele a buszon, hazafelé meg külön jöttök, ő busszal, te repülővel.
2022. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom az okoskodó “bezzeg a mi időnkben” proli kommentelő még a faluhatáron túl se jutott. Ezért örülne ha valaki bárhogy elvinné a seggét nyaralni, a tarsaaag meg minden más is mindegy lenne neki. A kurv.a anyját az ilyen álszent köcsögnek. Arra van esze h másokat vasutasok persze a nagymama diktálhat ugye? Csak mert ő öreg…
2022. ápr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
28%
51 ez neked szólt h b@szd meg azt a savanyú Jóska lépését
2022. ápr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, mi lett végül?
2022. máj. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
39%

A felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani

(nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!



Ki van tiltva már jó ideje.

2022. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!