Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sznob vagyok, mert nincs...

Sznob vagyok, mert nincs kedvem a nagyim utolsó nyaralásához? Hogy győzzem meg, hogy amit akar, az nem jó?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 70 éves. Régen sokat jártak barátokkal Görögországba nyaralni, autóval, később busszal. De már évek óta nem voltak. Nagyon szeretne még egyszer visszamenni, a tatám közölte, hogy neki tökéletesen jó otthon, köszöni szépen. Ezért velünk, unokákkal szeretne menni. Zakynthosra, busszal...

Hárman vagyunk unokák. A problémás, valószínűleg hiperaktív 8 éves unokatestvérem, akivel a szülei étterembe sem ülnek be, mert nem tud viselkedni, a nagyon kamaszkorban lévő 13 éves féltestvérem, aki karácsonykor ebéd után kivonult a kocsijukba telefonozni, mert hozzá senki ne szóljon, valamint én (20 vagyok). Most ránéztem pár ajánlatra, mert a nagyim most akar foglalni, "amíg olcsó". És hiába olcsó, katasztrófa. Leérni odáig busszal szerintem felérne egy kínzással, főleg nyáron, a 30-35 fokban. A nagyim ráadásul oltva sincsen...


Mondtam, hogy én szívesen megszervezem iroda nélkül, repülővel. Sokkal kényelmesebb lenne, szállást meg nézhet ő, nem ragaszkodom az 5 csillagos láncokhoz. Nem, ő a 69 éve alatt egyszer sem repült, nem most fogja elkezdeni. A lánya is közbeszólt, hogy ne legyek már ennyire sznob, kibírom. Persze, de minek szenvedni, ha szinte ugyanolyan áron utazhatunk sokkal gyorsabban és komfortosabban?

Komolyan már az is eszembe jutott, hogy akkor inkább menjünk kocsival, legalább engem lefoglalna a vezetés, és valamivel kényelmesebb is az autóm, mint összezsúfolva 50 idegennel.



2022. jan. 15. 16:44
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
62%
Mammer úgy akarja. Nem nagyon kér az már tőletek mást szerintem.
2022. jan. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:

És attól még kint nem lesz 35 fok...?

Meg sosem hallani olyat, főleg ilyen távokon, hogy a busz lerobban, aztán ott állnak az út szélén az utasokkal együtt.

2022. jan. 15. 21:35
 23/61 A kérdező kommentje:

"Nem nagyon kér az már tőletek mást szerintem."

Dehogynem kér.

Ennyi erővel én meg máshogy akarom, az miért nem számít?

2022. jan. 15. 21:36
 24/61 anonim ***** válasza:
24%
Jaj ne legyél már ennyire nyámnyila.Lerobban a busz,ami nem is biztos, és akkor nem bírsz ki 35 fokban pár órát? Más ennyiben dolgozik egész nap, és egyáltalán éli az életét, intézi a napi dolgait, sportol.Unokatesóm gyerekei futók, nyári hőségben is vesenyeznek.Neked egész nyáron csak a légkondis lakásban, autóban kuksolás van?Van egy szerető nagyid, akiért nem bírsz ki ennyit?
2022. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
62%
Akkor ne menjél, csak fejezd már itt be a hisztit. Adj magadnak felmentést és elégedj meg vele, másé ne kelljen. Én kibírnám például. Én elgyalogolnék a 40 fokban is oda, ahova mondja, ha lenne még és kérné. Pár nap az életedből, némi kellemetlenség, de őt boldoggá tennéd vele. Bele ne haljál már! Gyerekfejjel vagy még, azért nem érted. Nem rólad szól ez.
2022. jan. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
90%

Am az nem lehet, hogy a mamád azért szeretne busszal menni, mert ott emberekkel ismerkedhet meg, és esetleg arra is igénye lenne?

Amikor engem a nagymama korú anyukám elhurcolt egy ilyen útra, akkor ő folyton haverkodott a buszon mindenkivel, ezt élvezte.

2022. jan. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
84%
hetente többen nem akarnak nyaralni menni itt a családi részlegen?
2022. jan. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 harebell ***** válasza:
62%
Én simán bevállalnék ennyit a nagyimért, főleg, ha már úgy fogalmaz, hogy "utolsó nyaralás" és tudom, hogy mennyit jelentene neki. Oké, hogy kényelmesebb és gyorsabb a repülő, de ennyit azért bőven ki lehet bírni (amúgy egy ideje egyre komfortosabbak a buszok is) és a lényeg, hogy ő nem akar repülni. Nem kell végigszenvedned az utat, de próbálj meg picit arra átállni fejben, hogy ez a nyaralás elsősorban róla szól, őt tenné boldoggá, kvázi egy ajándék az unokáktól (ezt nem az anyagi részére, hanem az élményre értem).
2022. jan. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
93%

Utaztam busszal Görögországba párszor, nem is a legközelebbi részére, és nem volt 2x2 napos az út. 24-25 óra volt egy irányba, ahogy autóval is. A busz légkondicionált, és pár óránként megáll egy néhány perces pihenőre, ahogy az autó is. Az autó szűkös, ahogy a busz is. A buszon nem kell 24 órát a vezetésre koncentrálnod, éjjel nyitva tartanod a szemed. 2 sofőr van, váltják egymást. Inkább robbanjak le külföldön egy iroda buszával mint a saját kocsival, mert azt ők oldják meg, nem nekem kell.

Egy ilyen úton 80-90%-ban felnőttekkel utazol, nem olyan mint 14 évesekkel, bár tudnak lenni prolik, ezt nem tagadom, de repülőn is.

A repülőút tényleg kényelmesebb a rövidsége miatt, de a buszos utazás egy fokkal sem rosszabb az autósnál. Szerintem csak el vagy szokva a busztól, és sokkal rosszabbnak képzeled mint amilyen. Mint a munkatársaim, akik 20 éve nem ültek biciklin, és ha én biciklivel járok be (15-20 perc),úgy szörnyülködnek rajta, mintha maratont tekertem volna, hogy az "milyen kényelmetlen és fárasztóóó", pedig semmiség.

2022. jan. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
59%
akkor mond meg a nagyinak, hogy érted hogy élete utolsó nagy dobása lett volna, de téged nem érdekel, mert elkényeztetett kiskölyök vagy a 13 évessel együtt, és hisztikét kaptok, ha nem lehet repülőzni. abba belegondoltál már, hogy van-e egyáltalán a nagymama olyan fizikai állapotban, (hogy a lelki oldalát ne is említsem) hogy biztonságosan repülhessen? apám beparkolta a félig önvezető, kényelmes, vadonatúj autónkat a nagynénénk garázsába, fogta a két bőröndöt, bepakolta a buszba, és felült a nagynéném mellé elkocsikázni brüsszelig, hogy a néni még egyszer találkozhasson az öccsével. gondold végig, tényleg megérdemled-e, hogy a nagymamád unokája legyél.
2022. jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!