Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sznob vagyok, mert nincs...

Sznob vagyok, mert nincs kedvem a nagyim utolsó nyaralásához? Hogy győzzem meg, hogy amit akar, az nem jó?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 70 éves. Régen sokat jártak barátokkal Görögországba nyaralni, autóval, később busszal. De már évek óta nem voltak. Nagyon szeretne még egyszer visszamenni, a tatám közölte, hogy neki tökéletesen jó otthon, köszöni szépen. Ezért velünk, unokákkal szeretne menni. Zakynthosra, busszal...

Hárman vagyunk unokák. A problémás, valószínűleg hiperaktív 8 éves unokatestvérem, akivel a szülei étterembe sem ülnek be, mert nem tud viselkedni, a nagyon kamaszkorban lévő 13 éves féltestvérem, aki karácsonykor ebéd után kivonult a kocsijukba telefonozni, mert hozzá senki ne szóljon, valamint én (20 vagyok). Most ránéztem pár ajánlatra, mert a nagyim most akar foglalni, "amíg olcsó". És hiába olcsó, katasztrófa. Leérni odáig busszal szerintem felérne egy kínzással, főleg nyáron, a 30-35 fokban. A nagyim ráadásul oltva sincsen...


Mondtam, hogy én szívesen megszervezem iroda nélkül, repülővel. Sokkal kényelmesebb lenne, szállást meg nézhet ő, nem ragaszkodom az 5 csillagos láncokhoz. Nem, ő a 69 éve alatt egyszer sem repült, nem most fogja elkezdeni. A lánya is közbeszólt, hogy ne legyek már ennyire sznob, kibírom. Persze, de minek szenvedni, ha szinte ugyanolyan áron utazhatunk sokkal gyorsabban és komfortosabban?

Komolyan már az is eszembe jutott, hogy akkor inkább menjünk kocsival, legalább engem lefoglalna a vezetés, és valamivel kényelmesebb is az autóm, mint összezsúfolva 50 idegennel.



2022. jan. 15. 16:44
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:
Jaj de nagy szavakkal dobálóznak itt páran...
2022. jan. 16. 11:48
 32/61 flora08 ***** válasza:
90%

Teljesen megértelek, eléggé patthelyzet. Kövezzetek meg, de ha fizetnének érte sem mennék külföldre busszal. Nem tehetek róla, nagyon utálom. Egyszer Erdélyben voltunk a kollégákkal, én voltam a legboldogabb, mikor hazaértünk, és leszállhattam végre😅 Pedig nem vagyok rosszul a buszon. Ha nincs beoltva a mama, mehet egyáltalán külföldre? Komolyan kérdezem, nem tudom mi most a szabály.


Jó lenne, ha meg tudnád győzni, hogy menjetek repülővel, nem kellene napokig utazni oda-vissza. Ez igaz az autózásra is. Mi Németországba mentünk autóval pár éve tavasszal, egy teljes nap volt az út csak oda; anyukám nem akart repülővel menni. Később, amikor télen kellett mennünk, közöltük vele, hogy a hóban-fagyban nem indulunk el kocsival, repülővel megyünk. Ott voltunk egy és negyed óra alatt. Sokan félnek a repüléstől, pedig a közúti közlekedés ezerszer veszélyesebb.

2022. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 A kérdező kommentje:

"Ha nincs beoltva a mama, mehet egyáltalán külföldre? Komolyan kérdezem, nem tudom mi most a szabály"

Szerintem ha van negatív tesztje, utazhat. Ő is, a gyerekek is.


Ráadásul ő csak makacs, hogyha eddig nem repült, nem most fogja elkezdeni...

2022. jan. 16. 12:18
 34/61 anonim ***** válasza:
56%
Mert te nem csak makacs vagy, hogy te márpedig busszal nem mész? Kicsit se vagy képmutató, dehogy.
2022. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 A kérdező kommentje:
Nekem legalább normális érveim vannak a buszos utazások ellen. Az nem érv, hogy "eddig sem repültem, most sem fogok".
2022. jan. 16. 12:37
 36/61 anonim ***** válasza:
14%

Akkor nem mész. Ő így akarja, az érveidre meg kíváncsi a fene. Addig örülj, amíg van Nagyanyád, hogy tudsz vele időt tölteni. Elkényeztetett kis🐵

Hogy nem sül le a képedről a bőr így vergődni? A 13 évestől még elfogadja az ember, hogy ilyen, de egy gyakorlatilag felnőttől. Fuh, vicc kategória. Beleáll az öregasszonyba, hogy ő legalább érvel, beszrok! Mint egy lázadó kiskamasz, hogy majd ő megmondja a tutit.

2022. jan. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 A kérdező kommentje:
És a te képed hogy van ilyen válaszok után? Vagy az nem gáz, ha idegenekkel szemben engedsz meg ilyen stílust?
2022. jan. 16. 12:46
 38/61 anonim ***** válasza:
15%
Egy hlyegyerekkel szemben. Sajnos nekem kell, mert úgy tűnik, hogy anyukádnak nem sikerül felhívni a figyelmed a viselkedésedre. Csak ne kérjél ki magadnak semmit, amíg ennyire nem vagy képes a nagyanyádért. Puffogni bárki tud így, mint te. Megemberelni magát és felnőni, valamint kihúzni a fejét a saját popójából... Az neked nem megy.
2022. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
76%
Kövezzetek meg, de ebben a helyzetben a nagymama az, aki akar valamit a kérdezőtől, akinek szerintem szíve joga azt mondani, hogy ok, de csak ha.. Sőt, nem kötelessége senkivel utazni sehova, akkor sem, ha az illető családtag, akkor sem, ha idős. Milyen érv már az, hogy de bármikor meghalhat? Bármelyikünk bármikor meghalhat. Ha egészségügyi okok miatt nem repülhet, megfontolnám, de így biztosan nem.
2022. jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
21%
Írtuk már, hogy akkor nem megy, de a hiszti tőle úgy, hogy pont mást szól meg miatta, nevetséges.
2022. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!