Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom magunkhoz hozni a...

Nem akarom magunkhoz hozni a dédit, pedig nekem beleférne? Miért vagyok én az, aki önző?

Figyelt kérdés

A dédim ősz elején otthonba került, félig-meddig saját elhatározásból.


A nagyszülőm, akinek az édesanyja, még él, ahogyan az apám is. Tehát bőven lenne, aki befogadja, mégis rám akarják ezt tolni, mert hogy itthon vagyok a lányommal (10 hónapos), és hogy legalább így a dédi sem lenne egyedül, meg mi sem. Ugyanis nem szereti az otthont, mindenkinek panaszkodik. Semmi komoly probléma nincsen, de hogy nem ízlik neki az étel, későn viszik fürdeni, korán viszik a reggeli kávéját stb. Amikor meg otthon élt, azért panaszkodott, hogy mennyire rossz az egyedüllét... Haza már nem mehet, mert saját magát nem bírná ellátni már, segítség nélkül az ágyból sem tud felkelni, pelenkázzák is. Ezért azt fújja, hogy én hozzam haza, olyan jól érezné nálunk magát.

A férjem erről hallani sem akar, és őszintén én sem. Itt sem lenne neki jó, mindennel baja lenne. Ráadásul nekem kisbaba mellett nincs kapacitásom még egy 94 évessel is foglalkozni, figyelni rá, ellátni. Ráadásul amíg nem lakott az otthonban, nem is fürdött rendszeresen... Meg amíg otthon volt, a házában, akkor is olyanokkal állt elő, hogy én költözzek oda hozzá, a gyereket meg hagyjam itthon a férjemnek. Mikor még nagyon ellenezte az otthont, de számunkra már világos volt, hogy télre nem maradhat ott egyedül, a párom mondta, hogy költöztessük be akkor a kertben lévő kisházba, ha ennyire velem akar élni. A házzal együtt lett építve, igazából olyan, mint egy egyszobás lakás. Van benne fürdőszoba, konyha, és egy nappali tv-vel, hatalmas, kihúzható kanapéval. Ez a dédinek nem felelt meg, mert hogy ő velünk akar lakni, itt a házban.


A nagyszüleimnél is lenne hely számára, egy 4 hálószobás házban élnek ketten. Apukáméknál is ugyanez a felállás, nagy ház, két emberre. Mégis ezt fújják, hogy ha ennyire nem szeret az otthonban, akkor talán illene magamhoz venni. De miért nekem?


2022. jan. 24. 09:24
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
100%
103 éves a várható életkor, a kérdező nagyszülei 70+osak lehetnek, ha ez ilyen hosszú életű bagázs akkor a nagyszülők zsenge, fitt emberek feltehetőleg, rajtuk a sor a dédit pesztrálni. Nyugdíjasok, ott az egész napjuk szabad, hajrá.
2022. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes, hogy te vagy a kiszemelt... Vajon miért, ezen elgondolkoztál? A nagyszüleid is otthon vannak bőven 70 felett lehetnek, tuti, nyugdíjasok.

Különben én a helyedben elgondolkoznék, mennyit is számítasz a saját családodban, ha ekkora terhet képesek lennének rád tolni. Sajnálom!!!!

2022. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Persze, utána meg, mikor már sűrgős lenne az otthonba való elhelyezése, mert romlik az állapota, nem lesz hely.
2022. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
84%

22# "Különben én a helyedben elgondolkoznék, mennyit is számítasz a saját családodban, ha ekkora terhet képesek lennének rád tolni."


Készítik elő a terepet saját maguk betegsége esetére. A kérdezőnél lesz egy (vagy kettő) elfekvő szoba, betegemelővel, mosdatóval, gyógyszeradagoló pumpával... minden, mi szem szájnak ingere! Ha a dédi kiesik fekhet oda a nagyi, amikor az kiesik akkor a szülő.

Kérdező, ez neked ott jó, hogy a te szülőd után na ki következik az ágyra váró sorban? Igen, pontosan. Te. Jó hír, hogy a most 10 hónaposod ebben nő fel, neki alap lesz, hogy te randalírozol pelenkában és ő gondoz.

Legyen eszed és gondolj a nagyon távoli jövőre, 60-70 év elröpül, nálad meg a mostani állás szerint mindig lesz (jó) társaság. Pelenkás bajkeverők -volt egy ilyen film :-DDD

2022. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
92%
Ezek inkább már pelenkás kriptaszökevények lesznek :))))
2022. jan. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%
Hú, #24, nagyon igazad van!!!! Csak nem tapasztalat?
2022. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
100%
Megkönnyebbültem felsóhajtottam, ahol leírtad, hogy se te, se a férjed nem akar belemenni. Ennyi az egész. Szépen le fog csengeni ez a téma.
2022. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell zavarba jönni, ha pofátlanságot visszautasítasz. Magyarázkodni sem kell. Persze, nekik nagyon kényelmes lenne más f.rkával verni a csalánt, te meg nem estél a fejedre. A kedves mama el van látva, és az, hogy szerinte korán viszik a kávét, messze nincs arányban azzal a teherrel, amit rád akarnának tenni. Én úgy elküldeném őket az énekes koldus rongyba tekert kócos hímtagjára, hogy csak lesnének. Bármiféle lelkiismeret-furdalás nélkül.
2022. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
94%

Maradjon csak az otthonban, csunya ilyet írni, de az en dedim is ilyen volt, es amikor meghalt, kicsit mindenki megkonnyebbult. Foleg mamamon vettem eszre. Papam nagyanyja, tehat a mamam anyosa, es veluk elt, ugy hogy igazabol sosem jottek ki egymassal, amig esznel volt a dedi, azert jo volt a helyzet, vigyazott ram is sokat kicsikent, de aztan az ido elorehaladtaval nem tudott mar e0 esszel gondolkozni, a gyogyszerekrol azt hitte, meg akarjak mergezni, nem szedte be oket, igy csak rosszabb lett, pelenkazni kellett, nem ertette meg hogy ne jarkaljon otthon, ha egyedul van, igy eltort a kulcscsontja, akkor megint csak rosszabb lett az allapota. Mamam, aki gondozta, a vegefele idegroncs volt, nagyon erős ember mai napig, de akkor nagyon meg volt torve, es rossz volt latni...

Sajnos vagy nem sajnos, erre vannak az ilyen otthonok, hogy ott kap szakszeru ellatast, felugyeletet. Es nem, nem dugnam be pl. Mamamat egy otthonba, csak azert mert segitseggel tud felkelni az agybol, de amikor valakin latszanak a demencia jelei, es torzul a tudata, akkor lepni kell, a te dedid is ezert egyre kialhatatlanabb valoszinuleg. Nem az o hibaja, de nem eri meg miatta feladni a sajat eleted es ilyen koran lelkinyomorekka valni, mert ez felemeszti az embert... Allj ki magadert es a csaladodert.

2022. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
94%

Mond meg oszinten, hogy a gyerek mellett nem tudod vallalni.

Es az otthonban van a legjobb helyen.

Surun latogassatok, nehogy kideruljon, az otthonban nem bannak vele jol. Ha mindig mentek, akkor nem merik elhanyagolni.

2022. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!