Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom magunkhoz hozni a...

Nem akarom magunkhoz hozni a dédit, pedig nekem beleférne? Miért vagyok én az, aki önző?

Figyelt kérdés

A dédim ősz elején otthonba került, félig-meddig saját elhatározásból.


A nagyszülőm, akinek az édesanyja, még él, ahogyan az apám is. Tehát bőven lenne, aki befogadja, mégis rám akarják ezt tolni, mert hogy itthon vagyok a lányommal (10 hónapos), és hogy legalább így a dédi sem lenne egyedül, meg mi sem. Ugyanis nem szereti az otthont, mindenkinek panaszkodik. Semmi komoly probléma nincsen, de hogy nem ízlik neki az étel, későn viszik fürdeni, korán viszik a reggeli kávéját stb. Amikor meg otthon élt, azért panaszkodott, hogy mennyire rossz az egyedüllét... Haza már nem mehet, mert saját magát nem bírná ellátni már, segítség nélkül az ágyból sem tud felkelni, pelenkázzák is. Ezért azt fújja, hogy én hozzam haza, olyan jól érezné nálunk magát.

A férjem erről hallani sem akar, és őszintén én sem. Itt sem lenne neki jó, mindennel baja lenne. Ráadásul nekem kisbaba mellett nincs kapacitásom még egy 94 évessel is foglalkozni, figyelni rá, ellátni. Ráadásul amíg nem lakott az otthonban, nem is fürdött rendszeresen... Meg amíg otthon volt, a házában, akkor is olyanokkal állt elő, hogy én költözzek oda hozzá, a gyereket meg hagyjam itthon a férjemnek. Mikor még nagyon ellenezte az otthont, de számunkra már világos volt, hogy télre nem maradhat ott egyedül, a párom mondta, hogy költöztessük be akkor a kertben lévő kisházba, ha ennyire velem akar élni. A házzal együtt lett építve, igazából olyan, mint egy egyszobás lakás. Van benne fürdőszoba, konyha, és egy nappali tv-vel, hatalmas, kihúzható kanapéval. Ez a dédinek nem felelt meg, mert hogy ő velünk akar lakni, itt a házban.


A nagyszüleimnél is lenne hely számára, egy 4 hálószobás házban élnek ketten. Apukáméknál is ugyanez a felállás, nagy ház, két emberre. Mégis ezt fújják, hogy ha ennyire nem szeret az otthonban, akkor talán illene magamhoz venni. De miért nekem?


2022. jan. 24. 09:24
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálad lakna, rád panaszkodna mindenkinek, te lennél a bűnös, nemcsak a szrt pucolhatnád utána (minden pisi után új pelenka, és egy felnőttet nem olyan pelenkázni, mint egy kisbabát), egyáltalán HOGYAN vagy képes ezen gondolkozni is???
2022. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
100%

A családnak egy dolgot kell elmondanod, hogy te a 10 hónapos mellől 1-2 éven belül visszamész dolgozni, a kicsi bölcsibe megy vagy újra szülsz, akkor kettőt kell ellátnod. Egyik esetben sem fér bele a teljes gondoskodást igénylő háklis öregasszony emelgetése, pelenkázása és egész napos felügyelete. Ki lesz vele, amíg játszótérre vagy uszodába mész a kicsivel? Nem a te feladatod. Neked a gyerekeidet kell nevelned, a háztartásod vezetned és a házasságod életben tartanod. Ezeket teljes mértékben akadályozná a dédi jelenléte. Az egyenes ági utódai életük ezen szakaszán már túl vannak, gondozzák ők a nénit.

A férjed véleménye pedig önmagában is elég kell legyen nekik, a házastársad nemleges válasza már kizárja, hogy oda bárki beköltözzön.

2022. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
94%
"Én nem fogok kettőt pelenkázni, elég nekem a saját gyerekem."
2022. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
88%

De egyébként ez milyen durva már, hogy a kérdező gyerekének üknagyanyja van. Ha még él egy pár évig, kisgyerek megy oviba a többi kölyök követni se tudja a rendszert.

Ovi nagycsoport, párbeszéd:


kérdező gyereke: tegnap bekakiltam, üki is bekakilt, a nagyi most nem.

random kisgyerek: menj az anyádba, nekem ehhez nincs még szókészletem.

2022. jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
35%

Dehogy házisárkány, csak öreg.

Kérdező, ne vedd magadhoz, nem tudnád ellátni! Viszont igyekezz bemenni hozzá havi 4-5 alkalommal 20-25 percre, az sokat segít

2022. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
40%
Ja és vigyél neki kaját, kb annyit, ami a gyereked adagja, nem hiszem, hogy sokat eszik
2022. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd rosszul magad. Azért akarják rád tolni a dolgot, mert látják hogy az otthonban nem a legjobb neki, de ők sem akarják magukra vállalni. Így ha megpróbálják rád lőcsölni a problémát, nekik nem kell még maguknak sem beismerniük hogy ez helyzet.

Lehet hogy a mama már képtelen belátni, de biztos vagyok benne hogy mindenkinek ez a legjobb. Láttam már ilyen helyzeteket.

Látogassátok gyakran, és akkor kicsit jobban is érzi majd magát!

Amúgy meg én azt gondolom, hogy mindenkinek a saját szüleiről kell gondoskodnia idős korában. Elég lesz neked majd anyádat ellátni ötven év múlva, most még ő a soros.

2022. jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy aki már nem tudja magát ellátni, annak jobb opció az otthon. Tatámat otthon ápolta mamám. Demens is lett a végére szegény. Pelenka, nem tudott járni, nem ivott, nem evett. A pelenkát leszedte, kiöntötte szándékosan, megdobott vele, agresszív volt.

Egy 10 hónapos mellett én nem kockáztatnék. Mentálisan teljesen tönkremennél. Ne hagyd hogy így hasson rád a családod. Gondolj a gyerekedre.

2022. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 kovpet ***** válasza:
96%

Nem akarják fizetni az otthont, nálad meg ingyen lenne?

Ügyes. Mondjuk nem kicsit bunkóság is egyben.

2022. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%
én csak azt nem értem,hogy a csalásokban miért a legfiatalabb lányokra hárítják ezt a problámát. A mi távoli rokonainknál is volt,hogy fiatal lány ápolta a nagymamáját éveken keresztül, pelenkázta meg minden, a lány anyja, akinek az anyjáról volt szó,meg kihúzta magát,nem volt hajlandó semmit csinálni. Szintén volt egy ismerős,akivel ugyenez volt. Véleményem szerint az öregek tudják hogy mivel jár ezért nem akarnak vele foglalkozni,próbálják a megtalálni a legnaívabbat, a leggyengébb láncszemet a családban, és rálőcsölik.
2022. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!