Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom magunkhoz hozni a...

Nem akarom magunkhoz hozni a dédit, pedig nekem beleférne? Miért vagyok én az, aki önző?

Figyelt kérdés

A dédim ősz elején otthonba került, félig-meddig saját elhatározásból.


A nagyszülőm, akinek az édesanyja, még él, ahogyan az apám is. Tehát bőven lenne, aki befogadja, mégis rám akarják ezt tolni, mert hogy itthon vagyok a lányommal (10 hónapos), és hogy legalább így a dédi sem lenne egyedül, meg mi sem. Ugyanis nem szereti az otthont, mindenkinek panaszkodik. Semmi komoly probléma nincsen, de hogy nem ízlik neki az étel, későn viszik fürdeni, korán viszik a reggeli kávéját stb. Amikor meg otthon élt, azért panaszkodott, hogy mennyire rossz az egyedüllét... Haza már nem mehet, mert saját magát nem bírná ellátni már, segítség nélkül az ágyból sem tud felkelni, pelenkázzák is. Ezért azt fújja, hogy én hozzam haza, olyan jól érezné nálunk magát.

A férjem erről hallani sem akar, és őszintén én sem. Itt sem lenne neki jó, mindennel baja lenne. Ráadásul nekem kisbaba mellett nincs kapacitásom még egy 94 évessel is foglalkozni, figyelni rá, ellátni. Ráadásul amíg nem lakott az otthonban, nem is fürdött rendszeresen... Meg amíg otthon volt, a házában, akkor is olyanokkal állt elő, hogy én költözzek oda hozzá, a gyereket meg hagyjam itthon a férjemnek. Mikor még nagyon ellenezte az otthont, de számunkra már világos volt, hogy télre nem maradhat ott egyedül, a párom mondta, hogy költöztessük be akkor a kertben lévő kisházba, ha ennyire velem akar élni. A házzal együtt lett építve, igazából olyan, mint egy egyszobás lakás. Van benne fürdőszoba, konyha, és egy nappali tv-vel, hatalmas, kihúzható kanapéval. Ez a dédinek nem felelt meg, mert hogy ő velünk akar lakni, itt a házban.


A nagyszüleimnél is lenne hely számára, egy 4 hálószobás házban élnek ketten. Apukáméknál is ugyanez a felállás, nagy ház, két emberre. Mégis ezt fújják, hogy ha ennyire nem szeret az otthonban, akkor talán illene magamhoz venni. De miért nekem?


2022. jan. 24. 09:24
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
100%

Persze, meg mit nem! A tobbieknek nincs kedvuk pelenkazni a dedit, ezert rad akarjak sozni! A babad mellett meg pelenkazz egy felnottet, minden aldott nap fozz a dedi szaja ize szerint, a gyereket passzold le,mig ot tutujgatod. Ha hoztatok koltozik,ki fog benneteket idegelni, ez 100%!

A tobbieknek nyugodtan elmondhatod, hogy fogadjak be ok!

2022. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
100%
Nagynénémnek két gyereke is van, mégis amikor beteges lett, hozzánk akarták költöztetni, hogy a nagyszülő ápolása mellett ápoljuk már őt is.
2022. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
90%

Simán rámennének az idegei a kérdezőnek. Egy ilyen háklis vénasszonnyal szerintem még a Guantanamoi terroristák is megtörnének. Apám ilyen mint a néni. Semmi sem jó, még a xar is ízetlen. Az ő ellátása mellett még tanulok is, de mindig csinál nekem programot. Mikor ezen felhúzom magam, még ő van felháborodva. Mindig azt mondja, hogy az én dolgom csak a tanulás. Mondom ez nem így van és ezt te is tudod. Lassan a wc-re is én járok ki helyette. Egy pohár vizet be kell vinni neki. Már reszketek ha ordítja a nevemet. Sajnos nem tudom kitenni a lakásomból mert haszonélvezetije van rajta, így várom a halálát, ha kegyetlen, ha nem. 86 éves.


Ne akarj így élni! Magadhoz ne vedd.

2022. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%
Az otthon a lehető legjobb hely ahol lehet. Nálad is panaszkodna mindenre, ráadásul elég neked egy babáról gondoskodni, nem ám még egy rigolyás dédiről is. Totál tönkre tenne titeket mentálisan. Látogassák gyakran a gyerekei, unokái, néha napján ti is, és akkor nem lesz olyan magányos. Ráadásul a gyerekkel ellentétben az idővel egyre önállóbb lesz, míg a dédi tehetetlenebb. Te fürdesd, esetleg pelenkázd, mozgasd.... neeeeeeem ilyet nem szabad bevállalni. Gondoljon rólatok a család amit akar, de egyszerűen mondjatok NEM-et.
2022. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd, hogy a nyakadba varrják, soha nem szabadulsz tőle (max. amikor meghal).

Ne is gondolkozz rajta, mert nincs min gondolkozni. Zárd rövidre a témát, apádat és nagyszüleidet pedig küldd el a búsba, ha szóba hozzák. Ne vedd fel a kesztyűt.

2022. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%
44-es: MÁR MOST pelenkázni kell a nénit.
2022. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
100%
Amit tőled elvárnának arra szakképzett gondozó kell. Az otthonban ez megvan és a 24 órás felügyelet is. Amúgy sajna az idősekkel már nehéz dűlőre jutni, ha "nyakára jártok" az is baj, ha heti 1-2 alkalommal megy valaki, akkor az is. Mentális állapotuktól függően foglalkoztatják is őket. Jah és egy ápoló a műszak után hazamegy és pihen, neked ez 0-24-be lenne ki tudja meddig. Inkább ők az önzők, hogy rád akarják rakni ezt a terhet, annak ellenére, hogy a néni már bekerült egy otthonba. Ami a mai világban nem is olyan egyszerű. Tegyük fel, ha kihozzák és újra hely kéne neki, az hónapok...
2022. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
98%
A többiek az önzőek nem te! Ne engedd, ha nem akarod. Állj a sarkadra! Ha az öreget zavarja a korai kávé, a késői fürdő akkor beszélni kell a gondozókkal, hogy változtassanak... De szerintem csak unatkozik, ilyenkor mindig minden rossz az időseknek. Igen, elvárja a világ a gondoskodást, de nem mindenáron!
2022. jan. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, csak a felelősséget akarják így hárítani, mert így könnyebb a kis lelküknek, holott tudják, nekik lenne a feladatuk.

Ha befogadod, nem vagy normális... Én nem tenném, pluszban még a kedves rokonsággal sem állnék szóba ezek után.

2022. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják hogy neked illene, mert ők nem akarnak törődni a nénivel! Ez elég undorító mindkét fél részéről, aki ezt tolja! Őszintén mondd meg hogy nincs kapacitásod gondozni őt is, meg nem is a te feladatod.

Egyébként az otthonban el tudják látni, te ezt nem fogod tudni megadni neki. Egy ilyen melóra az ember totál rámegy, 0-24-ben egy embernek gondozni mást lehetetlenség!

2022. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!