Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak sokan kiakadva...

Miért vannak sokan kiakadva azon ha egy nő pár hónapig nem dolgozik?

Figyelt kérdés
Felmondtam a munkahelyemen, mert nagyon stresszes volt. Kapok 3 hónapra munkanélkülit, de ha tovább itthon maradok se bánom. Férjem se bánja, mert jól keres. Mégis ha bárhol feljön, hogy nem dolgozok egyből mondják jajj majdcsak találsz nemsokára stb.

#Munka, munkanélküli,
2022. márc. 2. 18:05
 21/93 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ha azt mondod, munkanélküli vagy, akkor az azt jelenti, keresel munkát. Mondhatod azt is, vakáción vagy szeptemberig.:)
2022. márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/93 anonim ***** válasza:
89%
Hát kérdező, elvétve van aki megengedheti magának hogy eltartsák. A megfogalmazásod meg félreértésre adhat okot.
2022. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 anonim ***** válasza:
79%

"Biztos én vagyok az egyetlen nő aki nem dolgozik..."


Nem, de TE vagy az aki fennhangon hirdeti és - itt jön a lényeg - várja, hogy vállon veregessék.

2022. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 anonim ***** válasza:
72%

Először is, senkinek semmi köze hozzá.

Nekem volt egy nagyon stresszes vállalkozásom, 10 évig csináltam, aztán meghoztam a döntést, hogy felszámolom, mert különben begolyózok. Férjemmel megbeszéltük, és mondtam neki, hogy ha mindent lezártam (nem ment egyik napról a másikra, szerződéseim voltak, teljesíteni kellett), szóval hogy ha MINDENT lezártam, záró bevallások bementek, stb, akkor szeretnék magamnak 2 hónapot, amikor még csak nem is keresgélek munkahelyet. Vagy látogathat a bolondokházában, mert annyira kivagyok, sok volt... Mondta, hogy természetes (ő vállalkozó, hárman simán megéltünk abból, amit keresett). Aztán a 2 hónapból lett 2 év, de annyira jó volt így áthidalni a kislányunk iskolakezdését, kicsit kisimulni idegileg. Én úgy voltam, hogy mindenki bekaphatja, ez a férjemmel a kettőnk döntése.

Utána megszórtam önéletrajzokkal a környező cégeket, és kerestek egy multitól, fel is vettek. Sehonnan nem hiányzik az a 2 év pihi, és jó visszagondolni rá.

2022. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim ***** válasza:
77%
Ennek semmi köze ahhoz, hogy nő vagy! Akár a férjed is mondhatná, hogy sok a stressz, pihenni akar pár hónapot. Mit reagálnál? Mert akár megtehetné. Ha stresszes a munka, keresek másikat, utána mondok fel, nem pedig eltartatom magam. Én 19 éve dolgozok folyamatosan ugyanazon a munkahelyen, én is elfáradok/besokallok néha, de azt nem engedném meg magamnak, hogy anyagilag ne szálljak be a családi kasszába. És rengeteg ember van, aki akár 20-30-40 stb éve dolgozik. De te tudod! Ha elfáradtál a 10 év alatt és a férjed eltart, hajrá!
2022. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon remélem, hogy megjön a férjednek az esze és elhagy téged.
2022. márc. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/93 anonim ***** válasza:
67%
Utolsónál a pont... Ha neked jár kérdező hogy hónapokig eltartsanak, akkor a férjednek is alap hogy ő is otthon ülhet fél évet nyaralni míg te melózol.
2022. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/93 anonim ***** válasza:
73%

Mit szólnál, ha a férjed jelentené ki, hogy most otthon marad pár évig mert fáradt. Majd te eltartod.

Egyenjogúság van? Nem?

2022. márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 anonim ***** válasza:
56%

Nem olvastam végig az összes választ csak kB huszat az elején hogy lássam mi a tendencia és látom, senki nem írta (addig) azt ami az igazi válasz - és én csak tudom mert ugyanebben a cipőben jártam - IRIGYEK!


Engem anno halálra szekáltak a szemforgató, álszent, sunyi kérdésekkel, erdeklődésekkel, alattomos utalgatásokkal.


Eleinte szívemre vettem mert fiatal voltam (és a párom jól keresett, direkt így beszéltük meg hogy nincs munkahely) azután rájöttem hogy egyszerűen csak a gonoszság motiválja ezeket.


Ne foglalkozz velük!!!!!


A te életed!

2022. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 A kérdező kommentje:
Lehet még később olyan, hogy a férjem lesz tovább otthon! De általában a férfi a családfenttartó. 3x annyit keres mint én kerestem kb zsebpénz volt vagy még annyi se mert szinte sose volt teljes hónapom tappenz miatt. Mi megtehetjük és kész.
2022. márc. 2. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!