Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérletkérdés családtaggal...

Albérletkérdés családtaggal kapcsolatban? Hogy kérdezzünk rá finoman?

Figyelt kérdés

Testvéremmel 28-33 évesek vagyunk, én vagyok az idősebb. Mi a férjemmel vidéken élünk, ő Budapesten.


Van két gyerekünk, viszont anyagilag elég nehezen jövünk ki a fizetésünkből. Mindketten dolgozunk, én óvónő vagyok, férjem szakmunkás, mellette vállal kisebb munkákat is. De albérletben élünk, mellé van egy hitelünk is. Volt félretett pénzünk, az egy önerőre elég lett volna, de az esküvő után a szülei mondták, hogy ne ugorjunk bele egy lakáshitelbe, csináljuk meg magunknak a családi házuk felső szintjét. Úgyis nagy a ház kettejüknek. Naivan belementünk, sajnos nem lett jó vége. Mindegy.

Már 1,5 éve albérletben lakunk, de a kiadásaink mellett nem tudunk félretenni. Szeretnénk Budapestre költözni, ott neki is lenne ismerős útján jobban fizető munkája, az én munkám is valamivel jobban becsült lenne talán (itt az önkormányzat folyamatosan szívatja az óvónőket, hosszú ez).


Viszont ugye Pesten egy családnak az albérlet egy vagyon. Amennyivel több jönne be, az el is menne az albérletre.

De a tesóm 2 éve vált el, a válással eléggé megszedte magát. 4 lakással és egy osztrák nyaralóval szállt ki, plusz nem kevés pénzzel. A lakásokat kiadja, kérdeztem tőle még tavaly, hogy mennyiért, mondta, hogy 250-től 290-ig. Nekünk még a legolcsóbb is borzasztóan drága lenne, férjem szerint próbáljak beszélni vele, hogy esetleg fizetnénk valamekkora összeget, de nem a teljeset (nem azért, mert nem akarjuk, hanem mert nem tudjuk).


Nem örökre nyilván, és tudjuk, hogy ez egy hatalmas szívesség lenne, nem is verni akarom az asztalt, hogy igenis ez nekünk jár. De nagyon nagy segítség lenne, legalább az elején.



2022. márc. 14. 09:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/144 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, ha jössz helyettem boncolni, tanulni a laborban, reggel 8tól este 7-ig, cserélhetünk.
2022. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/144 anonim ***** válasza:
63%

37es dehogy néz jobban esik neki a testvérén élősködni. Hiszen tudjuk óvónőként a kemény munkától pisilni sincs ideje:-D


Komolyan, magatoknak okoztátok ne mástól várjátok a megoldást. Nem luxus lakást kell nézni elit helyen, Csepelen, 8. kerületben 60nm es lakás már van 110 ezerért.

2022. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/144 anonim ***** válasza:
30%
Van egy öngyilkos társadalmunk, amelyben a valós értékek teljesen elszakadtak annak megjelenési formáitól. A lakhatási válság ennek az egyik szelete, a pedagógusi és ápolói fizetések a másik szelete, a társadalom egészének délamerikaiasodása meg a harmadik. Jó lenne nem ilyen szétszakadozott dél-afrikai fegyveres őrös lakópark-világban felnőni.
2022. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/144 anonim ***** válasza:
98%

Minden rosszindulat nélkül kérlek ne akarj lakhatást a tesódtól. Hidd el óriási balhé kerekedne belőle előbb vagy utóbb. Nem lehet más házában lakni balhé nélkül. Látod az anyósnál sem sikerült.

Kérlek lásd be hogy te és a férjed rossz döntések sorát hoztátok, lehet itt anyósozni hogy ő akarta, de te tetted a dolgaidat bőröndbe, te hoztad meg a döntést.

Ha belátod végre, hogy hibáztál mint bármely másik ember, akkor kezdj el megoldást keresni, de szigorúan ketten a férjeddel. Nincs tesó, anyós, mama, szomszéd. Kettőtök ereje van , semmi más , mert azt próbáltátok és zsákutca.

Sokan írtak itt jó ötleteket, lehet nyersen fogalmazva de mindnek igaza van. Jól fizet az aldi pl. Váltsatok munkahelyet, menjen külföldre a férjed és fogjatok meg minden garast. K. urva nehéz lesz, de csak magatokra számíthatsz. Ti csesztétek el, nektek kell rendbe rakni.

Ha a tesód beenged, akkor ugyanitt fogsz tartani 2 èv múlva, mert mindig arra gondolsz hogy van neki megteheti. De neked ahhoz semmi közöd, hogy vált el, milye van stb… neked ahhoz van közöd ami a neveden van.

Én annyi tanácsot tudok adni a legnagyobb jóindulattal, hogy ébresztő, tessék felnőttként összeszedni magatokat és megoldást keresni.

2022. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/144 anonim ***** válasza:
8%

Eleg meseszerű a testvér meses meggazdagodása válás útján....


Na mind1...7

2022. márc. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/144 anonim ***** válasza:
33%
Bicskanyitogató a kérdező hozzáállása. "hogy igenis ez nekünk jár". Egy pofon járna maximum, ha nekem mondanál ilyet. Jó helyre kell tenni a pitsát, nem egy szakmunkásnak, akkor neked is lenne. Én is keményen tanulok hogy mérnöki diplomát szerezzek, nem tingli-tangli óvónőit, aminek a fizetéséből éhenhalni pont elég. Erre a semmire meg főleg nem vállalok két gyereket! Azért szállj már magadba!
2022. márc. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/144 anonim ***** válasza:
95%
Leginkább sehogy ne kérdezz rá. Ha mégis, csak annyit említs meg, hogy szeretnétek valahogy kitörni, és gondolkoztok egy Pestre költözésben. Ha úgy érzi, hogy segít, akkor ő ajánlja fel, de ennek minimális az esélye. Mert itt kb. havi 200 ezres "támogatásról" van szó, rendszeresen, hosszú távon, ezt én nem is fogadnám el. (Amúgy albérlet akad Pesten jóval olcsóbban is). Erre rájön, hogy elveszít egy stabil bérlőt, akivel jól kijön. Ez túl nagy kérés.
2022. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/144 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az ország szégyene,hogy mennyit keresnek a pedagógusok.

Húgom pályakezdő óvónő.

Mondtam neki én is,hogy ez a "pénzes pasim van" szakma.

Sajna az ő pasija is egyszerű szakmunkás.Nagyon félnék ha terhes lenne miből élnének meg.


Amúgy én ezért sem szeretnék gyereket ebbe a világba,mikor kérdezik miért jó példa lenne egy ilyen kérdés.

Munkából megélni nem lehet,jól kell házasodni,abból inkább meg lehet.


Mondjuk,akik a gyárban dolgoznak,azoknak is van gyereke,gondolom.


Kövezzetek meg,de ha 3-4 lakásom lenne,akkor olcsóbban hagynám,hogy lakjanak az egyikben.Akkor is,ha balfékek,de ez én vagyok,és jó a kapcsolat a testvéremmel.

2022. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/144 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ha én lennék a tesód helyébe ÉS konkrét pénzügyi tervvel ákknátok elém, akkor én átmenetileg segítenélek titeket. Bárki kerülhet bajba. De ha úgy érezném hogy nincsenek tervek (konkrét munka konkrét fizetéssel) lehetséges előmenetellel, akkor nem.

Ha -100.000 Ft nem vágna földhöz, mert bizony ilyen is van, akkor megegyeznénj 2 évben. Ennyi idő alatt azért össze tudnátok szedni magatokat . Nekem is tett anno a testvérem egy hatalmas szívességet (nem pénzt de nagyon megszívhatták volna ha nem vagyunk becsületesek). Rá 15 évre pedig ő szorult az én segítségemre (5 hónapig laktak nálunk ingyen)

2022. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/144 anonim ***** válasza:
85%

Nem a válástól lett pénze a tesódnak. Nagyon rosszindulatú vagy. De azt azért elvárnád, hogy támogasson anyagilag...

Én nem tenném, mert tényleg lehetetlen lenne titeket kirakni. Kölcsönt kerj esetleg tesódtól kaucióra. De azt se biztos, hogy ad.

Anyósék házát megcsináltátok és elüldöztek? Jól ertem? Tehát abban áll a pénzetek? Én inkább tőlük kérnék akkor.

2022. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!