Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért társadalmi elvárás még...

Miért társadalmi elvárás még mindig,hogy a nő csináljon mindent otthon, természetesen munka mellett?

Figyelt kérdés

Napi 8 órát dolgozom. 8-16ig.

Szóval van amikor otthonra vásárlás után már nincs mindenre energiám.

Néha látom a párom rosszalló pillantását. Vagy,hogy mérgesen nekiáll felseperni vagy ilyesmi...

Mert,hogy kemény fizikai munkát végez..

Amúgy elég ritka ,ha valamit csinál itthon..

Normális ha elmondtam neki,hogy zavar ez és én sem vagyok fáradhatatlan? Hogy előre félek mi lesz ha babánk lesz és itthon leszek és nem lesz mindig puccba vágva minden?

Nemtudom,hogy lesz ... milyen baba lesz, mennyi törődés fog igényelni pluszban

Nálatok ez ,hogy van? Kinek mennyi ideje, energiája van munka után vagy gyerek mellett?

Furcsa ha néha soknak érzem?



2023. jan. 12. 21:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/122 A kérdező kommentje:

Úgy értem 20as ,hogy a konkrétan a ház körül, tehát az udvaron.

Főleg jobb időkben

2023. jan. 12. 21:56
 22/122 anonim ***** válasza:
92%

Így van, erről beszélek. Ezt a mintát kellene áthuzalozni, mert óriási gondok lesznek kesőbb. Főleg, ha te meg akaratlanul átmész szolgalelkűbe, addig súlykolja majd beléd passzív-agresszívan a az általa jónak vélt szerepeket. De semmi gond, az én életemre nincs hatással, más hogy él.

Majd azért pár év múlva írj, mi lett.

2023. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/122 A kérdező kommentje:
21es, kedves az emberekkel de nem myalizos,és persze attól függ, ki az illető.
2023. jan. 12. 21:58
 24/122 A kérdező kommentje:

Majd igyekszem nem "szolgalelkü"lenni 😉

És lehet kicsit az vagyok,mivel nálunk a családba 3 lány gyerek és egy elnyomó apa volt...anyám 11 éves koromban halt meg.

2023. jan. 12. 22:00
 25/122 anonim ***** válasza:
91%

#10


Szerinted!

Minimálisat sem beszélgetsz a nagyanyáddal, vagy hasonló korúval?

Esetleg könyv, mint opció?

A 60-as években még szombaton is dolgoztak az emberek (a nők is!) a boltok nem voltak nyitva péntektől-hétfőig és a jómódúaknak volt csak mosógépe.

Keverőtárcsás. A parkettát súrolták, beeresztették Viktória Sárgával, majd viaszolták és a lábukon kefével fényesítették. A nehéz, hatalmas cérna horgolt függönyöket mosták, keményítették, kékítették és lavórban vitték a függönyspannolóhoz. Tudnék még mesélgetni neked a nők "könnyű" életéről!


De azóta változott a világ képe és ezzel együtt a szemlélet is.

A te pasid leragadt a múlt század közepén - ez nekem nem lenne álompasi - ezért mielőtt kirúgod, inkább beszélgess el vele komolyan, mindkettőtök elvárásairól és jussatok konszenzusra! ...még a gyerekprojekt előtt!!!

2023. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/122 anonim ***** válasza:
64%
Az udvaron végzett munka talán nem számít bele a házimunkába? Akinek háza van, azt bele kell kalkulálni. Ő füvet nyír, te mosol. A ráfordított idő legyen kb egyenlő. De ezek szerint mosogat is. Hogy nem örül neki, hát istenem. Nem kell neki örülni, csak csinálni kell. Te viszont nyugodtan megdicsérheted, ha megcsinált valamit, mert azzal serkented további aktivitásra. Ezzel persze párosulnia kell annak, hogy ő is hálás a te munkádért.
2023. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/122 anonim ***** válasza:
95%

Nem segítenie, hanem részt vennie kell. És nem mérgesen.

Miért rendeled magad ő alá? Mennyivel ér nálad többet?

2023. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/122 anonim ***** válasza:
71%

#24 Ezt azért írtam, mert amikor a magukat kedves-rendes férfiaknak mutató hímekről kiderül, hogy asszony- és gyerekverő, neadjisten családirtó férgek, olyankor az első hüledezésnél ezt szokták mondani az értetlenkedő ismerősök, hogy "Dehát olyan kedves volt, mindig előre köszönt!"


Nem vagy jártas a családonbelüli erőszakban, ez világos. Nem ismered fel a vészjósló jeleket, a red flageket. Az a gáz, hogy így hiába mondja most itt neked bárki, hogy menekülj, nem fogsz, mert te nem érted, hogy miért is kéne. Így kezdődnek a bántalmazó kapcsolatok. Azért majd legkésőbb az első pofonnál kezdj el olvasni a bántalmazás dinamikájáról, sokat segíthet, ha már az elején felismered és megérted, hogy mi történik veled.

2023. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/122 anonim ***** válasza:
94%
Ez ilyen elmaradott szar felfogás, hogy a nő csinálja a házi munkát, igazából mindkettőtöknek kötelessége lenne házi munkát csinálni, nincs olyan, hogy csak a nő. Attól hogy te nem fizikai munkát dolgozol még dolgozol ugyanúgy, ilyen egy barmot, aki még komolyan ezt várja el otthon... Nyugodtan kézbe veheti a seprűt, beindithatja q mosógépet, ez nincs nemhez meg munkához kötve, a környezetét ugyanúgy neki is fel kellene tartania.
2023. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/122 A kérdező kommentje:
Én is végzek kinti munkát ugyan úgy q benti mellett.
2023. jan. 12. 22:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!