Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történt a mai fiatalokkal?

Mi történt a mai fiatalokkal?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben gyakran gondolokodom el ezen, de egy ma feltett kérdés kiverte nálam a biztosítékot.

Leszögezem nem a kioktatás célom, én is a "fiatalok" táborát erősítem a 23 évemmel.

De...

egyszerűen elkesesrít amit a fiatalok művelnek.

Nincs olyan nap, hogy ne jelenne meg az "ugye nem vagyok terhes" c kérdés.. és mindezt 13-14 évesen amikor jobb esetben is még csak kamaszodik az ember... Arra van eszük, hogy szexuális életet éljenek, de " a gumit elfelejtettük", mert a biológia óra helyett máshol kóricált a drága.. Mi meg bőszen osztogatjuk a tanácsokat, ahelyett, hogy a gyerek az anyját kérdezné, de hát ez mostanában a fene nagy függetlenség mellett ugye ciki.. Már a fél világ tud a bajról, a mama meg csak pislog...


Lehet én vagyok régimódi, de egyet tudok, hogy a családomra mindig számíthatok.Én sem voltam apáca, de a szüleim bízt(n)ak bennem, hogy ott voltam ahol mondtam, és tudtam, hogy a szex mivel jár és mit tegyek ha baj van..


Én ha anno vmit szerettem volna, diákmunkát vállaltam. Itt meg egyebet sem"hallok" mint hogy a szüleim nem adnak erre meg erre, a munka szót egyik sem ejti..


Nekem még volt gyerekkorom, 16 évesen nem az abortuszon meg együttjáráson gondolkodtam és vszínű a szüleim sem hagyták volna..


Ma a gyereknek ugye jogai vannak és mi van a kötelezettségekkel?? Azok csak 1990 körül léteztek utoljára??


Elfogadotta vált, hogy taknyos tizenévesek nőket ku*vázzanak le az utcán, egymást pedig agyonverik rongyos 2000Ft-ért...


Hova tartunk??? Az egy dolog, hogy ha nem ölnek meg szaros 2000Ft-ért a nyugdíjamat már úgyse lesz aki kitermelje, de akkor is...


Én gondolom rosszul???


2008. dec. 28. 23:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

24 vagyok, anyukám 25 éve tanítónő (9-10 éves gyerekekkel), de így nem fáradt ki 25 év alatt, mint ebben a fél évben a mostani osztályával. Nem látod rosszul, nagyon is jól látod a helyzetet.

Az a helyzet, hogy ma az a korosztály növekszik fel, akit a szülő nem nevel, mert itt a szülőt kellene megnevelni (mélységes tisztelet a kivételnek). Sztorizgathatnék órákat, regény hosszúságúakat, de most röviden csak annyit mondok, hogy a "kedves szülőknek" arra van eszük, hogy a tanárokat meg az iskolákat feljelentgessék, ha csak egy fekete pontot is mertek adni a drága csemetének, de hogy a fegyelmezetlen, többi gyereket megverő, fenyegető, késsel iskolába járó saját gyereküket megneveljék, egyáltalán mellette legyenek, egyáltalán foglalkozzanak vele, arra már nincs eszük (mert úgy gondolják sokan, hogy megveszik a modernebbnél modernebb drága játékokat, az a gyereknek elég, csak a gyereknek nem ez kell, a legproblémásabb gyerekek azok, akikkel a szülei nem játszanak, nem beszélgetnek).

Ráadásul ez mind nem elég, hanem a jogot még úgy forgatják, meg az oktatási törvényeket és szabályozásokat a közoktatásban, hogy a pedagógus kezéből már minden fegyelmezési eszközt kivesznek, a szülő viszont a pedagógustól "várja el" a gyereke nevelését, hiszen a kedves szülő "elfoglalt dolgozó ember, neki erre nincs ideje".


Mint írtam, mélységes tiszteletem a becsületes jó szülők előtt, de sajnos sokan vannak, akik ilyenek, mint amit fentebb írtam.


Mindig mondom, hogy egy gyereket megcsinálni könnyű, de aztán normális felnőtté is kéne alakítani, ha már vállalta valaki.


Én nem büszkélkedhetek jó családdal, anyu sajnos belefáradt a munkába, sokszor ideges, apám se nem minta apa, se nem minta férj, és anyu pluszban még emiatt is ideges, öcsém kezd nagyon pimasz lenni, anyu még emiatt is ideges, a végén mindenki rám mordul. Az, hogy vagyok és ilyen lettem, amilyen, a baráti körömnek köszönhető, akik a legjobbkor fogadtak maguk közé, és karoltak fel a legnehezebb időkben is. Akármi is történt, a mai fiataloknak is vagy egy rendes értelmes család és törődő szülők kellenének, vagy egy ilyen baráti kör, mint az enyém, ahol tényleg olyan minden, mint ha egy nagy család lennénk (sőt, azok vagyunk).

2008. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudok hozzászólni, csak egy megjegyzés:

biológiaóra, védekezés.

Elmúltam 16, de egy olyan biológia órán nem vettem részt, ahol a férfi és női nemiszervet csak megemlítettük volna ... nem hogy felvilágosítás, vagy akármi (sulis kereteken belül)

Amikor ezekhez a leckékhez értünk volna a könyvben, a tanárnő azt mondta: Nyissátok ki "ezen és ezen az" oldalon...

Mindenki igzatottan lapozott, h. na milyen is lesz ez az óra... csalódottan tapasztaltunk, h. átlapoztunk ezeken a részeken...

2008. dec. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

mélységesen egyetértek amit előttem írtatok.én be se nézek már a sex,szerelem rovatba,mert csak felidegelem magam a sok is ostoba tojáshéjjason.ott aztán pörög a rovat,meg a rengeteg "hasznos" tanács.

egyébként érdekes,annak idején a mi biológiatanárunk is gondosan átugrotta ezt a felvilágosítós részt,évről-évre,mondták mások is (32 vagyok)

2008. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
84%

24 vagyok és ugyanez a problémám...

Amikor gimis voltam, kezdtem észrevenni, hogy valami gáz van...

Amikor én a nálam idősebbre úgy néztem, mint egy Istenre és bepisiltem a megtiszteltetéstől, ha köszönt nekem...

Amikor én negyedikes lettem... kiröhögtek, az alattam levők és... na de mindegy, szemtelenek, pimaszok voltak...

Azóta mégrosszabb...

Pontosan az a baj, amit az előttem szóló írt...

Azt hiszem 6-os lehettem 96-ban, mikor megjelent az osztályunkban a faliújságon: Diákok JOGAI és Diákok KÖTELEZETTSÉGEI

Nekünk még kötelezettségeink voltak, meg két baromi nagy pofon, ha hülye voltam, vagy repült a klumpa vagy a leglaább 1 kilós kulcscsomó... Soha eszébe nem jutott anyukámnak, hogy a tanárt hibáztassa... Sőt , ha nem elég finoman adtam elő a történteket, itthon kaptam a párját :o)))))) De jó is volt :o) Lehet ez hajtott jogi pályára :o)))) Rém rossz gyerek voltam (de nem úgy, mint a maiak) Jó kis gyakorlatot szereztem már akkor abban, hogy ell valamit úgy előadni, hogy nem is voltam ott :o))))

A lényeg a lényeg. Ma csak jogok vannak... Kötelességek nincsenek. Vagyis nem behajthatóak...

A tanár hivatalosan nevelő lenne, Ő lenne a mai világban az utsó , aki még menthetné a menthetőt, de ezt a jogát is elvették...

Szóval korcsulunk... Engem is baromira idegesít, pláne, hogy most gondolkodunk kis manón, de ezek a tények mindig elkeserítenek... :o(

2008. dec. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim válasza:
100%

sziasztok!

húúú ez komoly téma!szerintem nagyon is jól gondolja a kérdés feltevője itt vmi naon nem kóser bár én is fiatal vagyok 22 éves!

De a mi tanárunk is átugorta ezt a témát mert szerintem CIKI neki erről beszélni-e sok kis gyerek között szerinte!

Valamint egyet kell értenem az előttem szólókkal!

2008. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg szerintem mi nem ugrottuk át ezt a témát, szerintem azért mi belenéztünk, úgy emlékszem, de nekem akkor ez a téma már olyan szempontból nem volt újdonság, hogy lányok közül nekem volt meg egyik legkorábban a mensesem (11 évesen), szóval mire ehhez a témához értünk, ezt a részét már tapasztaltam. Nekünk férfi tanárunk volt, és híres volt arról, hogy a legkényesebb témát is fapofával tudta magyarázni, úgyhogy mire ehhez a részhez értünk a tananyagban az évfolyam mindhárom osztálya azon versengett, hogy melyik osztály tudja leghamarabb zavarba hozni a tanár urat (de minimum egy kis pírt csalni az arcára). :-)

1. voltam

2008. dec. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
91%

Részben egyetértek az előttem szólókkal.

Nézzétek, találtam nektek egy kérdést :DDD


Kellene egy óvszer de még fiatal korú vagyok, lehet házilag észíteni?


Hát ez kész.... egyébként nálunk volt felvilágosítás már általánosban. Középsuliban meg úgy tanultuk a bioszt, hogy egyetemi anyagot vettünk gyakorlatilag már egy szülést le tudnék egyedül vezetni és klónozni tudnék itthon :D pedig nem voltam biosz szakos meg semmi, sima suli volt csak. Sokszor átkozódtunk is, hogy minek ennyire részletesen tanulni, mikor sosem lesz rá szükségünk. Olyan részletesen tanultuk, hogy ha elmegyek orvoshoz és rákérdezek valamire úgy rendesen, nem tudja miről beszélek. Csak dadog, aztán utánanéz a gépen. ( egyszer egy orvos előttem írta be googleba amit mondtam és úgy szólt hozzá a témához, hogy előtte 5 percig olvasott. KOMOLYAN! őrület... na de eltértem a tárgytól).


Egyébként nemrég hallottam h hány millát kapnak a sulik erre a felkészítés dologra. Szerintem a tanárok csak leveszik a lét (nem mindenhol) aztán ennyi. Nálunk még ilyen nem is volt, falun jártam suliba a tanárok kedvesek voltak, leültek egy délután megbeszélni, hogy mi legyen a menete aztán tartottak nekünk előadást, külön is, hogy csak lányok. Lehetett kérdezni, meg minden.

Engem is idegesít a mai sok felelőtlen tini. Én se vagyok öreg se prűd, 19 vagyok. DE akkor is kétségbeejtő a helyzet. Igaz megértem a tanárokat is mert mikor nekünk volt előadás én is csak feküdtem a padon. Olyan ez, mint a cigis előadások... akkor is ellógtam meg minden. Szerintem ha valaki cigizni akar vagy cigizik akkor azt egy ilyen előadás nem gátolja meg. Aki pedig nem dohányzik az nem is fog. Mindenki tudja, hogy mik a veszélyek, de nem fogják fel. Nekem is kellett egy hatalmas dolog, ami miatt egyik napról a másikra letettem a cigit. Az előadás engem se érdekelt...


Az is idegesít még, hogy szerintem 15-16 év alatt egyáltalán nem kéne szexuális életet élni. Komolyan. Én szörnyen megbántam, hogy korán kezdtem évekbe telt helyrehozni magamat és most kezdem csak el élvezni a szexet... tönkretettem magam. Nekem sajnos nem voltak olyanok a szüleim már akkor sem, hogy megvédjenek. Gyorsan fel akartam nőni és menekülni akartam... De igazából semmit nem értem el az egésszel.

2008. dec. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Orulok,hogy nem csak én látom így, pedig még én is csak 26vagyok. Ami a felvilágosítást illeti, valahogy nálunk is átugorták, igaz, volt pár beszélgetos akcio, nem csak biologiaora, de valahogy minket még nem is foglalkoztatott annyira. Most meg már mintha késo lenne 13 évesen a felvilágosítás...A Szerelem...rovatot itt-ott meglesem, és bizony égnek áll a hajam...Nekem is volt barátom, voltunk is egyutt (nem 13éveseb),de biztos, hogy komolyabb ismereteim voltak, és nem Utolag!!! kellett hulyeségeken rágdni. Tényleg, ha már valaki szexel, miért nem ismeri a testét?(pl Lehetek terhes, ha...) Ha meg már kérdez, miért nem normális, emberi stílusban, miért kell játszani a nagymenot? Nem értem. Biztos oreg vagyok.

De sajnos ide jutott a világ. Tényleg fugg a neveltetéstol, de attol is, mit lát a gyerek: otthon, és baráti társaság, tv, média, Internet stb. Erdekes modon nekem soha nem kellett Tanítani, hogy tisztelet jár az idosebbnek, felállni a buszon a torott lábunak stb...En viszont 8 honapos terhesen alig tudtam kapaszkodni, tizenévesek meg ultek mellettem...Van pár pedagogus barátnom, elképeszto dolgokat hallok toluk is..

Johetne már valaki, aki tudja a megoldást, mert elobb-utobb kisebbség leszunk,akik ugy gondoljuk, nem jo fele halad a világ.

2008. dec. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen egyet értek az előttem szólókkal! 25 éves vagyok, de ezek között a fiatalok között legalább 40-nek érzem magam! 10 éve nekem még eszembe nem jutott volna, hogy szexeljek bárkivel is, pedig innen-onnan, de tisztába voltam mindennel! Most meg már ciki, ha az általános iskolát úgy fejezi be, hogy még szűz! Azt hiszik, hogy azért mert 13 évesen olyan a mellük mint egy 18-20 évesnek, már nekik szexelni KELL! Aztán meg ide írogatnak olyan hülye kérdéseket, hogy az embernek megáll az esze, ráadásul olyan nyelvtani, helyesírási hibákkal, hogy legszívesebben felpofoznám! A múlkor írt egy kisgyerek, idézem: "Mijen óvszert vegyek?" Visszaírtam neki: "Amíg így írod, hogy mijen, addig inkább ne vegyél óvszert, inkább egy helyesírási könyvet!"

Legtöbbször az bosszant fel, hogy fiatal kis csitrik 14-15 évesen már szedik a fogamzásgátlót, de egyátalán nincsenek tisztába alap szabályokkal, amiket be kell/ene tartani, vagy ismerni kellene! A betegtájékoztatót az istennek nem vennék a kezükbe, pedig abban részletesen le van írva minden alapvető dolog! Ha meg felhívom erre a figyelmét, akkor meg még ő van felháborodva!

Sorolhatnám a végtelenségig, de nem akarom felhúni magam! Tisztelet a kivételnek, mert hál'istennek vannak még normális tizenévesek!

2008. dec. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
felhúzni...bocs
2008. dec. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!