Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történt a mai fiatalokkal?

Mi történt a mai fiatalokkal?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben gyakran gondolokodom el ezen, de egy ma feltett kérdés kiverte nálam a biztosítékot.

Leszögezem nem a kioktatás célom, én is a "fiatalok" táborát erősítem a 23 évemmel.

De...

egyszerűen elkesesrít amit a fiatalok művelnek.

Nincs olyan nap, hogy ne jelenne meg az "ugye nem vagyok terhes" c kérdés.. és mindezt 13-14 évesen amikor jobb esetben is még csak kamaszodik az ember... Arra van eszük, hogy szexuális életet éljenek, de " a gumit elfelejtettük", mert a biológia óra helyett máshol kóricált a drága.. Mi meg bőszen osztogatjuk a tanácsokat, ahelyett, hogy a gyerek az anyját kérdezné, de hát ez mostanában a fene nagy függetlenség mellett ugye ciki.. Már a fél világ tud a bajról, a mama meg csak pislog...


Lehet én vagyok régimódi, de egyet tudok, hogy a családomra mindig számíthatok.Én sem voltam apáca, de a szüleim bízt(n)ak bennem, hogy ott voltam ahol mondtam, és tudtam, hogy a szex mivel jár és mit tegyek ha baj van..


Én ha anno vmit szerettem volna, diákmunkát vállaltam. Itt meg egyebet sem"hallok" mint hogy a szüleim nem adnak erre meg erre, a munka szót egyik sem ejti..


Nekem még volt gyerekkorom, 16 évesen nem az abortuszon meg együttjáráson gondolkodtam és vszínű a szüleim sem hagyták volna..


Ma a gyereknek ugye jogai vannak és mi van a kötelezettségekkel?? Azok csak 1990 körül léteztek utoljára??


Elfogadotta vált, hogy taknyos tizenévesek nőket ku*vázzanak le az utcán, egymást pedig agyonverik rongyos 2000Ft-ért...


Hova tartunk??? Az egy dolog, hogy ha nem ölnek meg szaros 2000Ft-ért a nyugdíjamat már úgyse lesz aki kitermelje, de akkor is...


Én gondolom rosszul???


2008. dec. 28. 23:12
1 2 3 4 5
 11/41 Srapnel ***** válasza:
100%

A gyerekek olyanok, mint a világ, ami körülveszi őket. A világ meg olyan, amilyenné mi, felnőttek tesszük. Én sajnálom a mai gyerkeket. Komolyan.


A másik kérdéscsoport, ami meg engem idegesít, hogy "tetszik valaki, hogyan szerezzem meg?", "honnan tudom, hogy tetszem-e neki?", "járni akarok egy lánnyal, hogy érhetem el?", stb. Legszívesebben azt mondanám, hogy "Nem mondom meg, b+, találd ki magad, különben nem fejlődsz sehová. Pont az a lényeg, hogy magad görcsöld ki, ne én mondjam meg."


(30f)

2008. dec. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Lehet, hogy én itt most kilógok kicsit a sorból, de úgy gondolom nekem is hozzá kell szólnom :).Én 14 vagyok, és nekem fura azt látni, hogy néhány osztálytársam azzal dicsekedik hogy ő már nem szűz.De a nevét sem tudja annak akivel elvesztette.Velük tényleg az a probléma hogy a szüleik tojnak a fejükre és " Menj csak örülünk, hogy nem vagy itthon" dolog érvényesül.Engem folyamatosan cikiznek az miatt, hogy jó tanuló vagyok " Stréééber!".Pedig én sem vagyok jó gyerek, de 13-14 évesen korainak tartom a szexet.Meg alapból, az hogy némelyik olyan bunkó, hogy az utcán odaszól egy néninek" Hé nyanya, mi lesz az éjszakai program??" Puff....

2008. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
94%
én is egyet értek az előttem szólókkal,32 vagyok(nő) de vhogy nem értem a mai fiatalokat,vannak tőlem sokkal fiatalabb unokatesók,ill haverok,a legnagyobb problémájuk (pl 14 éves emós rokon lány)hogy fekete műköröm,feketébe rózsaszín tincsek,és az annya nem bír vele(vagy nem is akar)az én időmben a szakadt farmer volt a menő,ma meg úgy néz ki némelyik hogy azzal már ijeszgetni lehet,11-12 évesen már aktív dohányosnak számítanak,engem a szülők agyoncsaptak vna ha ennyi idősen bagóztam volna,a kérdezőnek teljesen igaza van,nem is tudom mi vár a 6 hós fiamra 1 ilyen világban
2008. dec. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim válasza:
100%

Hozzaszólhatok én is?:D--16/lány



Ez tényleg igy van. És hát ha a barátaimat/barátnőimet elnézem, akkor elpirulok. Minden hétvégén naagy buli-nagymértékű piálás, és hát az "ismeretlennel való együttlét" stb stb stb stb stb....

Én ki szeretnék maradni ezekből, nem is megyek az ilyen bulikra, de mégis némelyikre el kell hogy menjek-persze nem malackodok én is-, csak azért, h ne közösitsenek ki, mert már több osztálytárssal ez történt, miután zsinórban nem mentek el 4 bulira.


A többiek már aktiv szexuális életet élne, nekem még egy barátom sincs. És nem azért, mert nincsenek jelentkezők (és ezt nem nagyképűségből mondom), egyszerűen csak azért, mert mindegyiken látszik h csk AZT akarja.

Lehet h naiv vagyok, de azt a srácot várom, aki nem azért vekszik le velem, mert most épp hiánya van hanem mert szeret és én is szeretem. Talán ezt a logikát követve szüzen fogok meghallni, mert tényleg nincs oan srác-vagy nem nagyon van, aki még őszintén tudna szerelmes lenni.


Nha hát ez van sajnos:((

2008. dec. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim válasza:
100%

Elirtam, bocsi

A többiek már aktiv szexuális életet élnek

2008. dec. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
80%
Anyukám erre így válaszolt.Felnőtt egy hülye generáció akik sajnos szaporodnak,de,hogy ezt a hülye generációt ki tudná megnevelni az a kérdés.
2008. dec. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem pedig nem kell ennyire általánositani. Szélsőséges példák pedig mindenhol vannak. A fiatal pedig azért fiatal, hogy éljen és tapasztalatokat szerezzen. Engem szerencsére nagyon szabadon neveltek a szüleim.

Voltam bulizni 14 évesen is, ittunk is rendesen, partyztam velem sokkal idősebbekkel. Sőt, volt olyan 7 évvel idősebb férfi, akivel 14 évesen szivesen lefeküdtem volna! Nincs ebben semmi, a fiatalnak is vannak vágyai.

Amúgy nálunk se volt szexuális felvilágositás, se az iskolában, se otthon. A párom világositott fel, amikor 16 évesen lefeküdtem vele. Ő akkor már tapasztaltabb, idősebb volt, ő tanitott meg mindenre... Most megint el fognak sokan szörnyedni, mert én 2 hét alatt odaadtam neki a szüzességem, de ezt se bántam meg!

Szerintem nincsen ebben semmi, csak meg kell találni a középutat. És nem kell szörnyülködni, hogy hová fajul a mai fiatalság. Nekem kb 3-4 éve még lila hajam volt és lefolyt sminkem, ittam gyógyszerre is, füveztünk is. 18 éves koromra nagyjából mégis normális felnőtt lett belőlem. 4-es tanuló vagyok egy elég erős gimnáziumban, és két nyelvvizsgám van. Úgyhogy nem kell annyira túlreagálni a dolgokat.

Szerintem a lényeg, hogy a fiatal megbizhasson a szüleiben. Én mindig tudtam anyáék felé fordulni ha bajban voltam, és ők nem itéltek el, hanem a kezdeti sokkon túllépve mindig segitettek.

2008. dec. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Igazán komoly témáról van itt szó...., Komolyan kérdem szerintetek min tudunk változtatni??? 23 éves vagyok, a barátnőm pár hónap múlva 18 éves lesz...., bizony szexelünk mi is...., de az elejétől kezdve vigyázunk egymásra..., és bizony néha sokkal felnőttebb, ő maga is, mint néhány 40 év körüli "felnőtt"..., ne de erről ennyit...


aztán egyet értek azokkal akik inkább a köteleségeket tolják előre, mint a jogokat, mert sokan nem ismernek semmien istent, csak azt amelyik ad nekik, ha már cserébe kér valamit az ember, akkor meg, még nekik áll feljebb, ezt saját tapasztalatból mondom..... 3 öcsém van, egy családban él(t)ünk, és még sem egyformán lettünk nevelve...Ha dolgozni kell, én azt kérdem, hogy csak ennyi?? az utánnam jövő öcsém ( ő 20 éves) azt mondja, hogy "jól van", de nem ennyiért, hanem szorozzuk felfelé, aztán a másdik öcsém (ő 17 éves), már akkor is felkapja a vizet, ha megkéri apám, hogy ugyan adjon már enni a kutyának...... a legkissebb öcsém (13 éves) többszörsen fogyatékos, tőle nem igen várhatunk ilyesfajta dolgokat, ő alapból egy más világ, és esküszöm, őt szokták sajnálni, én azt mondom neki van szerencséje....


szóval emberek, én azt mondom, hogy felismerődött a baj, és ez már jó..., de hogy mit kéne csinálni??, hát megoldást többfélét is lehet mondani, az enyém drasztikusan súlytaná a szabdság jogokat, és lehet én lennék meglincselve...., hiába van igazam......

De egy biztos, sokan kellünk hozzá, és nem mellesleg egy másfajat gondolkodás mód, és neveltetés...

2008. dec. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
96%
tény és való hogy sok múlik azon hogy a szülőtől mit tanul vagy lát az ember,nekem az apám már sajnos meghalt 4 éve (én 32 vagyok)de anyukámmal mindig is nagyon jól kijöttem,nekem is voltak dolgaim anno,de a mai fiatalokét meg sem közelítettem,eléggé szabadon voltam engedve de soha nem éltem vissza ezzel,sőt ahogy a kortársaimon észrevettem minél jobban fogtak valakit a szülők annál jobban ment mint őrült,boldog házasságban élek,de remélem a kisfiam is olyan jól lesz velünk mint én vagyok anyukámmal
2008. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Örülök azért, hogy nemcsak én gondolkodom így..

Igen valóban semmit nem tehetünk,remélem azért megáll majd vmikor ez az elfajzás..


Addig is lehet házilag óvszert készíteni :0)

2008. dec. 29. 20:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!