Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történt a mai fiatalokkal?

Mi történt a mai fiatalokkal?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben gyakran gondolokodom el ezen, de egy ma feltett kérdés kiverte nálam a biztosítékot.

Leszögezem nem a kioktatás célom, én is a "fiatalok" táborát erősítem a 23 évemmel.

De...

egyszerűen elkesesrít amit a fiatalok művelnek.

Nincs olyan nap, hogy ne jelenne meg az "ugye nem vagyok terhes" c kérdés.. és mindezt 13-14 évesen amikor jobb esetben is még csak kamaszodik az ember... Arra van eszük, hogy szexuális életet éljenek, de " a gumit elfelejtettük", mert a biológia óra helyett máshol kóricált a drága.. Mi meg bőszen osztogatjuk a tanácsokat, ahelyett, hogy a gyerek az anyját kérdezné, de hát ez mostanában a fene nagy függetlenség mellett ugye ciki.. Már a fél világ tud a bajról, a mama meg csak pislog...


Lehet én vagyok régimódi, de egyet tudok, hogy a családomra mindig számíthatok.Én sem voltam apáca, de a szüleim bízt(n)ak bennem, hogy ott voltam ahol mondtam, és tudtam, hogy a szex mivel jár és mit tegyek ha baj van..


Én ha anno vmit szerettem volna, diákmunkát vállaltam. Itt meg egyebet sem"hallok" mint hogy a szüleim nem adnak erre meg erre, a munka szót egyik sem ejti..


Nekem még volt gyerekkorom, 16 évesen nem az abortuszon meg együttjáráson gondolkodtam és vszínű a szüleim sem hagyták volna..


Ma a gyereknek ugye jogai vannak és mi van a kötelezettségekkel?? Azok csak 1990 körül léteztek utoljára??


Elfogadotta vált, hogy taknyos tizenévesek nőket ku*vázzanak le az utcán, egymást pedig agyonverik rongyos 2000Ft-ért...


Hova tartunk??? Az egy dolog, hogy ha nem ölnek meg szaros 2000Ft-ért a nyugdíjamat már úgyse lesz aki kitermelje, de akkor is...


Én gondolom rosszul???


2008. dec. 28. 23:12
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
91%

Hú, nem olvastam végig minden kommentet, mert jó sok van, de nagyjából 1 véleményen vagyunk.

A 14 éves KISlánynak. Nekem anyum 14 évesen nem engedte, hogy kivágott felsőbe, meg ilyen cuccokba járkáljak. A körömlakk, az átlátszó az még mehetett.

Én is látom ezt az egész elváltozást, ami van. Fiú suliba járok (lány vagyok) és hiába vagyok sokkal idősebb a sok kis elsősnél, a tiszteletet nem adják meg, még elém is állnak a büfében, ha arról van szó. Akkor hogy tudnak egy korukbeli lánnyal felelősségteljesen bánni.

A másik, hogy mikor mi elsősek voltunk, a volt barátommal még a kezünket se foghattuk egymással a suli területén, mert ránk szóltak, most meg az aula közepén nyalják egymást, de senki nem szól rájuk.

A legtöbb kis liba a buszon még engem néz ki, ha csóri 19 évemmel egy elegánsabb felsőt felveszek. A koliban a szomszéd szobában a gólyák olyan simán visszaszájalnak, ha szólsz nekik éjfélkor, hogy szeretnél már aludni.

Mi még 5 évvel ezelőtt meg se mertünk szólalni, ha egy felsős, főleg ha végzős átjött, hogy pofabe.

Én is ki vagyok akadva, és úgy érzem, nem pár év, hanem jópár félév választ el a mostani fiataloktól. Főleg, hogy néha az írásmódot sem értem, még akkor sem, ha tudnának helyesen írni.

2009. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

És egy újabb "gyöngyszem"


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


szánalmas...

2009. jan. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Ohh igen.. a mai kedvencem.. mindig megfogadom, hogy nem írok az ilye kiscsótányoknak... de sosem tudom megállni... csak felhűzom magam!!! Ki kéne szegényt írtani!!
2009. jan. 4. 01:01
 34/41 anonim ***** válasza:
86%

Ó jaj, a "szettem" kérdés... Előbb válaszoltam nekik :DD

Hiába, az értelem ismét megmutatkozik... azért az ilyennek is remek szülei lehetnek. Azokat is pofon vágnám egyszer.


Egyébként csak annyit szeretnék, hogy nagyon egyetértek a 10:46-os válaszolóval is.

Aki írta h nem tartja magát konzervatívnak, de sajnálja h már a eljutott idáig. Én is csak 19 vagyok, de rengetegszer azt érzem, hogy ezek a mai fiatalok... És basszus én érzem magam öregnek! Pedig meglehetősen extrém vagyok sokszor, nem vagyok maradi... de ez más. Régen azért nem volt ez így. Akkor se volt leányálom az élet, meg volt nagyon sok ostoba "szabály". De mégis azt érzem, hogy azért jobb volt az úgy.

Biztonságban nőttünk fel, és tényleg gyerekek voltunk. Általános iskolában nem a szexen járt az eszünk, hanem játszottunk hülyültünk egymással. Én lány vagyok, de mindig a fiúkkal voltam. DE sosem volt téma a szex, nemhogy egyszerre 10 pasival lefeküdjek. Haverok voltunk. Akkor még az volt a nagy szám, ha valaki megfogta a másik kezét. És akkor húú. És nem kellett hozzá egymásról leszedni a ruhát.

Most meg mindenki olyan felelőtlen. És azt sem értem, hogy hogy lehetnek ennyire tudatlanok a gyerekek! Én sem kaptam olyan igazi felvilágosítást, szüleim sose szóltak egy szót sem ilyesmiről, még a menstruációról sem! Szerintem anyukám nem is tud róla kb semmi érdemlegeset... :( Iskolában is ha volt előadás, csak feküdtem a padon. De mégse vagyok tájékozatlan. Ezen sokat gondolkodtam, hogy honnan tudok én ennyire mindent mikor sose volt téma. De mégiscsak tudom, és még abortuszom sem volt. Másoknak meg hetente lesz lassan...

Az agyamra megy a sok kis liba.


Ja és hagy meséljek el nektek valamit, előre szólok. Durva lesz :))

Az már megszokott dolog, hogy a 13 éves p.csák azt képzelik elszedhetik a pasimat... nem idegesítem fel magam, nevetséges hogy azt hiszik jobb NŐK nálam. Kislányok...


De hogy az apámat kinézzék maguknak! 40-50 között van. És konkrétan nyomulnak...

És mikor jövök haza mit látok?! Építik az utat a 40-50 közötti munkásemberek. Hát mit mondjak, nem egy matyóhímzés egyik sem (rondák na :D). És elmegy mellettük a kis topban és miniszoknyában egy csapat 12-13-14 éves lányka és kelletik magukat. És felhúzogatják a pólójukat és vihognak. Az anyja meg otthon ül és mit sem sejt... Ja és a legszebb, hogy ha megerőszakolják őket egyszer akkor csodálkoznak.

Nem értem, én és még sokan mások miért tudtunk normálisan viselkedni...

2009. jan. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
91%

Mi még (többen) tudtunk gyerekek lenni, szerettünk játszani, szerettünk olvasni, mi még (többen) tudtuk, mi az a kötelesség, még a "kulcsos-gyerekek" is, voltak kreatív játékok (számítógépesek is), nem volt tele a tévé debil rajzfilmekkel (és itt most nem az erőszakosokat értem, hanem a piciknek készülő gagyarászósokat), a szülők ma túl elfoglaltak, harcolnak a megélhetésért, éjjel-nappal dolgoznak, mikor én gyerek voltam, még nagy szám volt a raktáráruház, ahol olcsóbban tudtunk vásárolni, mint a sarki közértben, óriási szám volt, mikor megjelent az első TESCO, 18 éves voltam, amikor megkaptam az első(!) mobiltelefonomat, ma már egy 9 éves gyereknek is ott lapul a zsebében (persze, jó "póráz"). Behozták a szöveges értékelést, meg hogy alsóban nem lehet buktatni, ami több tanár szerint is marhaság, mert a gyerek nem veszi komolyan, és a rendetlen, elvetemült gyerek visszaél ezzel a "jogával", mi osztályzatot kaptunk másodiktól, és komolyan vettük, nem lébecoltuk el a tanulást, nem hergeltük órán a tanárt "úgyse tehet semmit"-alapon, hanem figyeltünk.

Én informatikus-tanoncként az úgynevezett "kreatív-informatikát" tanulom és akarom továbbfejleszteni, amivel el lehet menni rajzfilmezni, filmezni, játékokat készíteni, nem véletlenül álltam rá erre azon túl, hogy amúgy is érdekel, szeretnék olyan dolgokat létrehozni, ami kreatív, mint az én gyerekkoromban volt, és építő, de érdekes annyira, hogy felkeltse az érdeklődést, és tanulás-fejlődés legyen a játékban.

A rajzfilm-csatornák is rosszul osztják be az idejüket. Éjjel (amikor a gyerekek már alszanak) vetítik azokat a rajzfilmeket, amikben van még építő tartalom, okítás, amik kitartásról, szeretetről, a barátok segítéséről, a jó célok eléréséről, a rossz háttérbe szorításáról... szólnak, még ha van is bennük olyan, amit egyes szülők elvetnek, és kissé a kép elrugaszkodik a valóságtól, de a tartalom örökké aktuális tanítás, ezeket érdemes lenne napközben is vetíteni.


A gyerekek nem tudnak gyerekek lenni, kimarad a gyerekkor, és ezt nem lenne szabad megengedni. Nekünk volt, akik szörnyülködünk jogosan. De már a mi korosztályunk is meg lett fertőzve, csak nem ennyire. Öcsém se tiszteli már anyukánkat, és pedig jóban voltunk sokáig, mára az én véleményem se érdekli, hanem ha merek neki szólni, hogy ne legyen pimasz, ha komoly dolgokról van szó, és ne cseszegesse anyut vagy engem, és finoman fenékbe billentem (ami neki nem fáj), elszorítja a csuklómat, amit aztán borogatni kell, mert olyan ereje van, amivel nincs tisztában, és nincs levezetve mondjuk egy sporttal, és nekem fáj, mert megzúzódik az izom és elpattan egy hajszálér.


Öcsém is azért ilyen, amiért a mai kor többi elvetemült gyereke, valamelyik vagy mindkét szülő anyagilag elkényeztette, és ez kényelmesebb volt, mint hogy odafigyeljen rá, és megnevelje.


Meg kéne állítani ezt a folyamatot. Az "én időmben" is volt ilyen, de kevés, öcsémék korosztályában megnőtt (öcsémmel együtt, amit sajnálok, mert ő is egy értelmes ember lehetne, de nem tudok vele mit kezdeni, apánk szúrta el, aki öcsit favorizálja, engem meg lenéz), és egyre nagyobb mértékben elharapódzik ez a világban. Meg kéne állítani, de nem tudom, hogyan. Nem engednék gyereket szülni annak, aki nem alkalmas a gyereknevelésre, de ezt nem lehet.

2009. jan. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudjatok, de ezt be kell írnom, komolyan az ilyet fejbe lőném !!!


Terhes lehetek? Gumi nélkül pár lökés volt

a barátommal ma megprobáltuk gumi nélkül,de ugy h elötte lenyaltam az elöváladékot róla és alaposan megtakarítottuk a péniszét...mindössze 2 lökés volt aztán még egyszer belémszurta igy,de megint megtakarítottuk elötte a péniszét...terhes lehetek? a menzeszemnek a napokban kéne megjönnie,ami már 2hete késik,de valószinüleg azért, m 2honapja elszakadt a gumi és sürgöségi tablettát vettem be...kérlek irjatok!!!



Aztán valaki írt neki egy olyat, hogy : ugye már téged nem lehet elvetetni?


Erre ő: A kérdező kommentje:

az utolsót komolyan nem értem...milyen h elvetetni?...és az elözönek meg annyit,hogy ha vki szerelmes SAJNOS nem tud gondolkozni amikor ilyen van!de te ezt biztos még nem tapasztaltad!



De ez se semmi: Teherbe eshetek úgy, hogy ha a barátommal pettingeltünk, és lehet, hogy olyan lett a keze, de nem biztos, de az tuti, hogy letörölte, aztán eltelt fél óra vagy egy óra, és megujjazott, de nem dugta be teljesen az ujját, csak egy kicsit?



Hát... úgy látszik a mai fiatalok márcsak ilyenek.

2009. jan. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnélek titeket megkérni, hogy ne általánosítsatok. Mert azt teszitek. A kérdésben talán nem így van, de ti abszolút úgy gondoljátok, hogy minden fiatal ilyen. Ez nem igaz. SOK ilyen fiatal van(nem csak lány, sőt!), de rengeteg olyan kamaszt ismerek, akik tanulnak rendesen, nem bandáznak, stb. Ilyen tekintetben "kis virág"-gal értek egyet. Csak azért írtam ezt a kommentet, hogy ne feledkezzetek meg róluk. oxi.
2009. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem feledkezünk meg róluk és szerintem (úgy ahogy én is, mások is) tudják, hogy nem csak ilyen fiatalok vannak. De itt a legtöbb megnyilvánuló emberke ilyen fiatal.

És kissé sarkosítva nézzük, szóval most ők a fő téma. Tudjuk, hogy vannak rendes fiatalok is, de nem biztos, hogy ők vannak többségben, jobban felkapva.

2009. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Igazam van előttem szólóknak... nem általánosítunk.

Tudjuk, hogy vannak normális egyedek is, de szerény tapasztalatom szerint, kezd eluralkodni a káosz. És ez nemcsak a tinik körében van így...

Házunkban lakó kiscsótány kb 6 éves.. összefut a lépcsőházban a 70 éves Mariska nénivel aki megkérdi" pistike de rég láttalak, hogy jól vagy?". erre a csótány mit mond: " neked meg a ku˝˝a anyád". Apuka meg csak jaj Pistike, nem szabad... és jót mosolyog az egészen..

Én apámtól már akkora büdös pofont kaptam volna, hogy elájulok...


A szerelem rovatba már bele sem nézek, mert a kérdések néha.. hát komolyan mondom, kár , hogy nem lehet kideríteni ki írja, mert elmennék és jól megráznám...


Egyetlen egy dolog keserít el... hogy ezek az emberek fogják elvileg kitermelni a nyugdíjam... jobb ha elkezdek spórolni...

2009. jan. 6. 18:27
 40/41 anonim ***** válasza:

ez tényleg nagyon gáz. én a magam 18 évével is a fiatalsághoz tartozom, de ami mostanában megy az nagyon felháborító. a kis tizenéves kölykök rohadt szemtelenek, egyik osztálytársam(nagyon buta lány amúgy) olyanokat szólt be órán a tanárnak, hogy k. anyád és hasonlók...oké, én is elég rosszcsont gyerek voltam, kaptam intőt is rendesen, lógtam, cigiztem, de hogy egy nálam idősebbel tiszteletlen legyek az meg se fordult volna a fejemben.

a másik meg ahogy ezek kinéznek! mint egy lepukkant 30as rib@nc komolyan. a legdurvább meg, hogy összevissza szexelnek, ráadásul 16 éves koruk előtt már lefeküdnek valakivel. egyéjszakás kapcsolatokba minden további nélkül belemennek. TIZENÉVESEN. ez nagyon gáz. szánalmasok ezek a gyerekek, de még szánalmasabbak a szüleik, hogy nem nevelték a kölyköt. egész egyszerűen NINCS ÉRTÉKRENDJÜK. szerintem ez a legnagyobb probléma. nem ártana nekik egy rohadt nagy pofon.

2009. aug. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!