Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történt a mai fiatalokkal?

Mi történt a mai fiatalokkal?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben gyakran gondolokodom el ezen, de egy ma feltett kérdés kiverte nálam a biztosítékot.

Leszögezem nem a kioktatás célom, én is a "fiatalok" táborát erősítem a 23 évemmel.

De...

egyszerűen elkesesrít amit a fiatalok művelnek.

Nincs olyan nap, hogy ne jelenne meg az "ugye nem vagyok terhes" c kérdés.. és mindezt 13-14 évesen amikor jobb esetben is még csak kamaszodik az ember... Arra van eszük, hogy szexuális életet éljenek, de " a gumit elfelejtettük", mert a biológia óra helyett máshol kóricált a drága.. Mi meg bőszen osztogatjuk a tanácsokat, ahelyett, hogy a gyerek az anyját kérdezné, de hát ez mostanában a fene nagy függetlenség mellett ugye ciki.. Már a fél világ tud a bajról, a mama meg csak pislog...


Lehet én vagyok régimódi, de egyet tudok, hogy a családomra mindig számíthatok.Én sem voltam apáca, de a szüleim bízt(n)ak bennem, hogy ott voltam ahol mondtam, és tudtam, hogy a szex mivel jár és mit tegyek ha baj van..


Én ha anno vmit szerettem volna, diákmunkát vállaltam. Itt meg egyebet sem"hallok" mint hogy a szüleim nem adnak erre meg erre, a munka szót egyik sem ejti..


Nekem még volt gyerekkorom, 16 évesen nem az abortuszon meg együttjáráson gondolkodtam és vszínű a szüleim sem hagyták volna..


Ma a gyereknek ugye jogai vannak és mi van a kötelezettségekkel?? Azok csak 1990 körül léteztek utoljára??


Elfogadotta vált, hogy taknyos tizenévesek nőket ku*vázzanak le az utcán, egymást pedig agyonverik rongyos 2000Ft-ért...


Hova tartunk??? Az egy dolog, hogy ha nem ölnek meg szaros 2000Ft-ért a nyugdíjamat már úgyse lesz aki kitermelje, de akkor is...


Én gondolom rosszul???


2008. dec. 28. 23:12
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
89%

14 éves vagyok, lány. ÉS:

- szűz. (->nem volt abortuszom)

- 5-ös tanuló.

- NEM prostituált.

- NEM verekszem másokkal. Pénzért sem.

- fel vagyok világosítva. Tudok a védekezésről.


Most próbáljatok ebbe belegondolni:


Nem lehet, hogy ti csak a kérdésben leírt fiatalokat veszitek észre? Mert ők a leghangosabbak? Azért a normálisabb egyedek is megvannak még, hé!

És igen, én sem bírom azokat a hülyébbnél hülyébb k*rvákat (elnézést), akik 14 évesen ilyen mocskosul viselkednek.


De ismerek olyan idősebbeket, akik meg amint meglátják az embert egy ENYHÉBB körömlakkal, KICSIT kivágott felsőben, máris mindennek elmondanak minket. Mert ez náluk így berögzült, vagy mittudomén.

körömlakk = liba.

Mi van, ha valaki épp rendezvényre, randira vagy buliba megy? Szeretne jól kinézni. Ennyi.

Minket is meg lehet érteni.

2008. dec. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek, vagy inkább fiatalok, nem azokról van szó, akik normálisan viselkednek, de elhiszitek, ha azt mondom, hogy a kérdésben felvetett gyerekek fogják csinálni nagyobb korban a híradóban bemutatásra kerülő balhékat, és ők fogják butának nevelni az utánatok jövő nemzedéket stb.? Mert ha ők nem kaptak értelmes nevelést, és nem nőttek fel értelmes felnőtté, nem fogják tudni továbbadni a jó mintát. És hiába vagytok ti, de ha ez a réteg, akikkel igenis sok probléma van, nem áll le, és nem világosodik fel, nagy bajok lesznek (1-2 ilyen gyerek miatt egy osztály nem tud tanulni, mert felforgatja az órát, és a pedagógust nem hagyja végezni a munkáját, és ezt úgy írom, hogy láttam).

Szóval ti is látjátok, hogy baj van, valamit ki kell találni ennek a megszüntetésére. Látjuk, hogy az iskolákban a pedagógusnak nincs tekintélye, de semmi, és ezt vegyétek szó szerint, a legjobb tanár is kikészül rövid idő alatt. Én ma nem lennék tanár, időnként anyukámnak besegítek, és látom, mi van. Hát én kicsi vagyok, hogy az egészen változtassak, de amit tudok, megteszek.

2008. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
83%
Én írtam, hogy tisztelet a kivételnek...
2008. dec. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
48%

A 14 éves kiscsajnak:

Kis virág, látszik mennyire felvilágosult vagy szűz vagy és nem volt abortuszod...

Azt hiszem épp a magadfajtákról beszélünk...

Enyhébb körömlakk?!?

Emlékszem, amikor gimis voltam LE KELLETT VAKARNOM A KÖRMÖMRŐL A KÖRÖMERŐSÍTŐT, mert felháborítónak tartotta a tanárom, hogy 15 évesen hogy merek körömerősítőt kenni a körmömre... (99-03) voltam gimis. Szóval nem volt rég...

Azért, hogy buliban jól nézz ki?!? 14 évesen???? 8-kor ágyikó...

Ne haragudj, de nem tudlak megérteni...

14 évesen nem azzal kéne foglalkozz, hogy hogy nézel ki buliban meg randin... Teljesen mással... na de mindegy is.

2009. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
83%

Nos, kérlek, ez akkor volt. Nem tudom, miért hiszed azt, hogy nem lehet vki egyszerre jótanuló és csinos.

Egyébként meg nem discokba meg bárokba járok, mint egyesek, hanem ha van egy osztálybuli mondjuk karácsonykor, arra - kövezzenek meg, de - elmegyek! (ÁLTALÁBAN 5-7-IG TARTANAK.)És szeretnék jól kinézni, mert szerelem még 14 év ALATT is létezik, nemhogy akkor.

Én asszem, hogy a szelídebb fajta tinik közül vagyok való, de ha nagyon megtetszik nekem egy körömlakk, akkor azt vetetem meg mittomén szülinapomra. Ennyi. Enyhébb körömlakk alatt egyébként a színtelent vagy a fehéret értem.


Egyébként is, nem tudom, minek húzod fel magad. Az embernek 14 évesen is lehet véleménye, nem igaz?

Azoktól, akiknek meg szándékomon kívül "beszóltam" -úgy látszik- , elnézésüket kérem.

Te meg, "kis virágom", úgy látszik, hogy TELJESEN el vagy tájolva:

1, Az osztálytársam feketére festi a körmeit, a bugyija teljesen kint van a farmerjából, festi magát, de úgy, hogy...hihetetlen, koncertekre meg discoba jár, a jegyei többnyire 1-2esek, visszabeszél a tanároknak, a haja félig rózsaszín és 12 éves korában ujjazták meg először.


2, ÉN: Anyukám tanár, ebből kifolyólag megpróbálok minél több tiszteletet mutatni a tanáraim felé.

Most épp nincs körömlakk rajtam, viseletem: melegítőalsó és pulcsi. Még téli szünet alatt is tanultam kicsit, és csak akkor megyek plázába vagy mittomén, ha anyukám hív, mert megyünk bevásárolni. Discoban vagy bárban még sosem jártam és nem is tervezem. Pasim sem volt még, szabadidőmben verseket írok és fórumozgatok.


100%-IG BIZTOS VAGY BENNE, HOGY UGYANABBA A KATEGÓRIÁBA TARTOZUNK AZZAL A LÁNNYAL? MERT HA JÓL ÉRTELMEZTEM A KÉRDÉST, AZ OLYAN LÁNYOKRÓL VAN SZÓ, MINT Ő.


Ja, és tényleg sajnálom, hogy le kellett vakarnod magadról a körömlakkodat. De, tudod, ahogy telik-múlik az idő(mert telik ám!), egy körömerősítő vagy egy osztálybuli lezavarása a kisebb problémák közé tartozik.


És pont hogy azokról a fiatalokról van szó, akik MIATT ezek már a kisebb problémák. Ennyi.

2009. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
87%
Én egyetértek az utolsó válaszolóval ;)
2009. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
95%

Fura, és egyben nagyon sajnálatos, hogy 23 éves koromra én is eljutottam az "ezek a mai fiatalok" c. eszmefuttatáshoz. Én sajnálom legjobban, mert nem tartom magam egy konzervatív embernek. Nap mint nap, ahogy az oldalon nézelődöm, egyre jobban elszörnyülködöm, hogy milyen most a világ. Ezzel nem azt mondom, hogy anno, mikor én általános, illetve középiskolás voltam, nem voltak hasonló beállítottságú kis görcsök. Álszentség lenne azt mondani, hogy 10 évvel ezelőtt minden szép és jó volt, rózsaszín felhőben úszott a világ. Ez nem igaz, az én osztályomban is volt már 12 évesen dohányzó srác (aki ráadásul teljesen nyíltan, a tanárok előtt is rágyújtott), hogy nem volt 15 évesen abortuszon átesett lány (szintén egy osztálytársamról van szó, aki egy "partin" 10, azaz tíz pasival feküdt le egy este alatt részegen, mindenfajta védekezés nélkül, ennek vége ugyebár abortusz lett, az abortusznak méhgyulladás, a méhgyulladásnak pedig méheltávolítás, valamint egy hónapos kórházi kezelés. 15 évesen! Ennek a csajnak soha nem lehet már gyereke, holott azóta felnőtt, és már nem is szeretne emlékezni arra, miket csinált pár éve, teljesen normális felnőtt lett belőle.)

Viszont úgy gondolom, hogy arányaiban már a dolog. Emlékszem, nálunk még komolyan vették a felvilágosítást, nem csak a védőnő magyarázott dolgokat, hanem utána vizsgázni kellett ebből "életvitel"-órán. Szépen kaptunk egy tesztet, le kellett írni mindent, amit a fogamzásgátlásról és a káros szenvedélyekről tudtunk, mindezt 13 évesen, hetedik osztályban. Szerintem ez egy jó módszer, kár, hogy manapság már ritka az ilyen felelősségteljes tanár.

Hiányolom azt is, hogy a szülők foglalkozzanak a gyerekükkel. Azt vettem észre (már a saját családomban is, lévén van egy nálam 14 évvel fiatalabb öcsém, akit anyám tökéletesen máshogy nevelt, mint engem, akivel már nem foglalkozik annyit, mint velem tette anno), hogy a szülőket egyszerűen nem érdekli a saját gyerekük sorsa. Igazából sz@rnak rá, hogy hol van a gyerek hétköznap akár este 10-kor is. Tisztelet a kivételnek, mert azért ilyenből is van bőven.

Mivel a gyerekek nem fordulhatnak bizalommal a szüleikhez, a bugyutábbnál bugyutább kérdéseiket itt teszik fel, mint pl. a fentebb említett "Lehet-e otthon óvszert csinálni?" c. opuszt. Én a lelekem mélyéből sajnálom ezeket a gyerekeket, és hangsúlyozottan gyerekeket, mert hiába hiszik magukról 14-15 évesen, hogy már felnőttek, NEM AZOK! Anno én is felnőttnek hittem magam ennyi idősen, aztán mikor kikerültem a nagybetűs életbe, rájöttem, hogy a világ nem teljesen úgy néz ki, ahogy tiniként képzeltem.

Kb. ennyi a véleményem a témáról. Nagyon nincs jól semmi úgy, ahogy most van, de amíg a társadalom nem tér észhez, nem igazán lehet ezzel mit csinálni, szerintem.

2009. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
93%

A 14 éves kislánynak üzenem, hogy szép és jó, amit leírsz, és becsülendő, hogy vannak ma is normális tinik. De itt a kérdésben nem erről van spec. szó. És őszinte leszek, mert én belelátok a mai korosztályotokba is, meg kisebbekbe is, nem csak az utcán, de amikor én voltam ennyi idős, mint te (10 éve), ennyi gond nem volt, ennyi elvetemült gyerek nem volt. Akkor is volt, aki szerint ciki, ha valaki ennyi idősen még szűz, de sokkal kevesebben mentek utánuk, mint most (én se tettem), akkor is voltak rendetlen, fegyelmezetlen diákok, de akkor még komolyan vették a figyelmeztetőt és az intőt, meg a 3-asnál rosszabb jegyeket, de még a fekete pontot is az alsósok (felsőben mi ilyet már nem kaptunk), nem tudom, hány rovó után, de ki lehetett rúgni a suliból a diákot (egyik osztálytársamat ki is rúgták, teljesen jogosan, utána visszajött és megdobálta a sulit), ma a diák kiröhögi a tanárt, és nem lehet kirúgni, mert a szülő a joghoz fordul és a sulit pereli, hogy miért nem tudják az ő fenegyerekét megnevelni, vagyis "miért nem tudják helyette a szülő dolgát elvégezni". Akkor is volt dohányzás, hogyne lett volna, egy ma 50 fölöttit is ismerek, aki általános iskolás korában, felsősen dohányzott, aztán le is szokott, azóta nem nyúlt bagóhoz.


Akkor is volt sokminden, ami most is van, de nem ennyi, mint most.


Valóban, én is sajnálom a mai fiatalokat, titeket, pedig látod, én se vagyok öreg. De ami ma van, az egyrészt a marhaokos jogalkotók felelőssége (meg kéne etetni velük) és a ti szüleiteké egyben.


És minden tiszteletem a kivételeké, de kevesebb van, mint 10 éve, amikor én voltam annyi idős, mint te.

2009. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
83%

Attól, mert nem kapsz teljes felvilágosítást a suliban, az nem azt jelenti, hogy fel vagy mentve alóla. Az interneten mindent megtalál az ember, amire csak kíváncsi. De ha annyi eszük nincsen hogy ezt megtegyék...


Amikor egy 14 éves kislány felteszi a kérdést hogy lehet-e terhes, csak azokat sajnálom teljes szívből, akiknek több év próbálkozás után nem sikerül, ők meg szórakoznak egy-egy emberélettel.


18 éves vagyok, a koromhoz képest jóval érettebbnek érzem magam, fél éve kezdtem el szexuális életet élni, az első párom a jelenlegi, 17 évesen csókolóztam először, ma már ezzel kiröhögnek. Amit s szexről tudok, azt mind magamnak köszönhetem, a sok olvasásnak illetve anyukámnak, mert odaálltam elé és beszéltem vele. Mert azért a szülők mégis csak SZÜLŐK. ÉS ezt nagyon sokszor elfelejtik.


De a legviccesebb, hogy amikor kiteszik az ostobábbnál ostobább kérdést, és a józanul gondolkodó válaszadó nem a " jól van szegényem majd máskor jobban figyelj" választ adja, visszaírják hogy bunkó válaszokra nem kíváncsi.

2009. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
92%

Legjobb megoldás az lenne, hogyha az ilyen " a barátom betette meg kihúzta de nem élvezett belém lehetek terhes?" című kérdésekre egyszerűen nem kellene válaszolni, a kérdező vagy megkérdezi a szüleit, vagy utánanéz valahol, vagy pedig 1 hónap múlva halálra izgatott ül otthon.

Mert a legegyszerűbb ide jönni, feltenni a kérdést, a jóakaratú emberek válaszolnak, és ezzel el van intézve. Az esetek nagy százalékában újra megtörténik , fittyet hányva, ki mit mondott nekik.

2009. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!