Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van mindenki "besavanyod...

Miért van mindenki "besavanyodva"?

Figyelt kérdés
Szilveszter lesz, ezért több ismerősünket felhívtuk telefonon, hogy ráérnek-e 31.-én, mert ha igen, akkor együtt tölthetnénk az év utolsó estéjét. Az egyik régi barátnőm és az ő élettársa, hát, ők csak egy szolid vacsorára gondoltak, aztán pihennek... egy másik közelebbi ismerősünk és annak férje, hát, ők már évek óta otthon tv-znek, mert a 3 éves gyereket ugye nem lehet ám rábízni egyetlen estére az egyik nagymamára például. Mind, akikről beszélek, bőven 30 év alatt vannak, és én is 26 éves vagyok, van egy 9 hós kisfiam, mégis úgy érzem, nem bennünk van a hiba a párommal. Mi még fiatalnak érezzük magunkat ahhoz, hogy egy szilveszter estét otthon töltsünk tv nézéssel. Attól, hogy gyerekünk van, aki a szemünk fénye, még nem vagyunk 50-60 évesek... sem nyaralni, sem strandon nem voltunk idén... még tavaly sem, sem azelőtt. Egész évben nem is nagyon megyünk sehová sem. Nem jár nekünk egyetlen este?! Mindenki olyan magának való... vagy tényleg bennünk lenne a hiba?
2008. dec. 30. 17:31
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
39%
Hát nem tudom. Lehet mások a nyaralást, vagy a strandot választják, mert ilyenkor ki lehet mozdulni a jó levegőre, és most a hidegben inkább összebújik a pici család. Úgy is rossz az idő, ha a kettő közül kéne választani, én is ezt tenném. Bár mondjuk egy 3 éves kisfiú elég nagy,h ne kelljen a nagymamára bízni. Én őt már vinném mindenhova.
2008. dec. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
83%

Csak a pároddal szervezzetek valamit, vagy menjetek el valahova bulizni és ne otthon, ahol szerveznek ilyen összejövetelt, ott olyanok összegyűlnek, akik hozzátok hasonlóan bulizni szeretnének.

A 3 éves gyerkőc esete nem tudom, én elárulom neked, hogy egyik oldalról csak nagypapát ismertem, de ő akkor már nagyon öreg és beteg volt, és messze lakott, a másik oldalról pedig még akkor se utaztak fel nagyszülők (hiába bírták volna) segíteni, ha betegek voltunk öcsémmel, és anyunak kellett táppénzre jönnie, egy idő után lefokozták emiatt a munkahelyén. Lehet, hogy ott is ilyenek a nagyszülők, remélem, nem, és akkor csak pihenni szeretnének, de ha ilyen nagyszülők vannak ott is, akkor én ezt megértem, hogy miért állnak hozzá így.


Nekem van egy közösség, és egy közösségi ház, ott lesz valami, oda átnézek, és maradok, míg kedvem lesz, de őszintén szólva most én is fáradt vagyok, mert nagyon mozgalmas volt a december (is), mostanában ráadásul éjjelente fogfájásra ébredek, ami nem jó, januárban fogok belekezdeni egy nagy procedúrába, szóval amikor lehetőség van, jó pihenni egy kicsit, amennyit lehet.

2008. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen megértelek, én ugyanezt látom magam körül. Mintha a társasági életet csak arra találták volna ki, hogy az ember párt találjon magának: amint családot alapítanak az emberek, ki nem lehet őket lőni otthonról, állandóan a gyerekekkel meg a munkával jönnek. Mikor gyerek voltam, nálunk szinte minden nap vendégek voltak, a felnőttek társasjátékoztak, beszélgettek, táncoltak, mi gyerekek a másik szobában játszottunk, mégis tisztességes felnőtt ember lett mindannyiunkból. Most én vagyok annyi idős, mint akkoriban a szüleim, és bárkit bárhová hívok, mindig hosszas rinyálás a válasz, hogy mennyi dolga van, mert a munka, meg a házimunka, meg a gyerekeknek az iskola stb.. Ez mind régen is megvolt. Akkor mi a fene változott?
2008. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
86%

Mintha csak én írtam volna ki a kérdést :-)) Ugyanezt tapasztalom a baráti-családi körünkben. A kollegáim annyira savanyúak, hogy egy pohár bort sem hajlandóak meginni sehol, mert az már nem szép dolog... Sokszor hívtam őket, hogy menjünk ide-oda, de már nem is mondom, úgyis csak visszautasításban van részem, és már úgy érzem, hogy tolakodó vagyok...

Tavaly (meg már sokszor) bulit rendeztünk szilveszterkor, de egyetlen egy visszahívást sem kaptunk, úgyhogy idén mi is itthon búcsúztatjuk az óévet. Szerintem új társaságot kell keresni, akik előtt az ember felszabadult tud lenni, el tudja engedni magát! BUÉK!

2008. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
96%
hogy mi változott?hát az egész világ.a Te szüleid nem voltak nyilván olyan stresszesek,mint a mostani szülők.elmentek szépen dolgozgatni,hopp,letelt a 8 óra,már tették le a lantot,és nyargaltak haza,megfőzni stb,amit most egy anya jó esetben este csinál,mire hazaér.nem kellett rengeteg túlórát vállalni,hogy ki ne penderítsenek az utcára(nyakukon vastag lakáshitelekkel sem volt,stb)és a hétvégéjük is szabad volt.volt idő a gyerekre,volt idő az összejövetelekre,kipihentek voltak.ennyi.
2008. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
81%

Velem pedig az a helyzet, hogy kb 15 szilvesztert végigbuliztam, és ez nekem bőven elég is volt. Voltam házibuliban, szervezett, belépős buliban, voltam anno még diszkóban is, voltam hegyi házikós társaságos buliban is, voltam szolidabban, filmszakadásosan, első busszal hazamenősen, egész éjjel az utcán trombitálósan, voltam 10 órakor seggrészegen bealvósan, mindenhogyan. Egyetlenegy dolog éltet: hogy ki sem dugjam az orrom itthonról. Pezsgő, sör, bor pálinka itthon is van, gyereket letesszük, és nincs is jobb társaság életem párjánál...

Mégsem érzem magam besavanyodva, ma voltunk egy téli családi túrán, ez bőven elég nekem :-)

2008. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
42%
Egy 9 hónapos gyereket még nem kellene otthon hagyni 1 estére sem. Te vagy az anyja, neked ez a feladatod, hogy rá vigyázz. Majd bulizol 15-20 év múlva.
2008. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim válasza:
52%

Figyi, Magyarországon élünk, minek is kéne örülnünk?

ÉN alapból gyűlölöm a Szilvesztert, csináljon mindenki azt, amit akar, lehet más meg strandra jár többet.

2008. dec. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
48%

Úristen! Legalább ne kényszerítsük már egymásra az értékrendünket! "Majd bulizik 15-20 év múlva----!!!!!" Hát erre már nem is tudom, mit mondjak!!! Addigra már nem lesz ilyen fiatal, mint most, nem baj?!


Mi az, hogy egy anyának, ha gyereke lesz, onnantól el kell magát, mint embert (amibe a társasági ember is beletartozik) felejtenie, ásnia?

Egyrészt: az apának nem? - akkor legalább legyen egyenlőség e téren! (Bár szerintem az a jó, ha ésszerűen eljárnak, de együtt.)

Másrészt: egy frusztrált, sóvárgó, igenis BESAVANYODOTT anya, aki azzal "dicsekszik" jobb híján, hogy 20 éve nem volt moziban, és titokban irigykedik a gyerekére, amiért az a sopánkodásai ellenére eljárogat - a gyereknek maga a megtestesült RÉMÁLOM!!!!!!!!!! Szegény barátnőm ezt nagyon jól tudja!!! Ennél sokkal jobb lett volna, ha annak idején kiskorában is pár estét, éjszakát a nagyszüleinél töltött volna és nem lettek volna ilyen fene decens, erkölcsös, jólnevelt szülei. MOndjuk akkor most nem az lenne az anyja fő szórakozása, hogy a már nem 16 éves lányét cseszegeti, és mondjuk lehet, az üveget se húzogatná meg bánatában suttyomban időnként!

2008. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
85%

És az, hogy az ember áthívja a barátait, vagy ő maga átmenjen, nem kerül pénzbe! Azt a kevés fogyasztást összedobják, kis ital sütemény, nem kell nagy dorbézolás, a társaság a lényeg. És igenis jól esik hétvégén egy ilyen találkozás. Nem kell már mindent a gazdasági válságra fogni!!! Őrület!!! Megjelentek a magyar pesszimista hangok. Hát ilyen hozzáállással tényleg megsavanyszik az egész élet.


Remélem, Kérdező valami azért összejön szilveszterre.

2008. dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!