Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van mindenki "besavanyod...

Miért van mindenki "besavanyodva"?

Figyelt kérdés
Szilveszter lesz, ezért több ismerősünket felhívtuk telefonon, hogy ráérnek-e 31.-én, mert ha igen, akkor együtt tölthetnénk az év utolsó estéjét. Az egyik régi barátnőm és az ő élettársa, hát, ők csak egy szolid vacsorára gondoltak, aztán pihennek... egy másik közelebbi ismerősünk és annak férje, hát, ők már évek óta otthon tv-znek, mert a 3 éves gyereket ugye nem lehet ám rábízni egyetlen estére az egyik nagymamára például. Mind, akikről beszélek, bőven 30 év alatt vannak, és én is 26 éves vagyok, van egy 9 hós kisfiam, mégis úgy érzem, nem bennünk van a hiba a párommal. Mi még fiatalnak érezzük magunkat ahhoz, hogy egy szilveszter estét otthon töltsünk tv nézéssel. Attól, hogy gyerekünk van, aki a szemünk fénye, még nem vagyunk 50-60 évesek... sem nyaralni, sem strandon nem voltunk idén... még tavaly sem, sem azelőtt. Egész évben nem is nagyon megyünk sehová sem. Nem jár nekünk egyetlen este?! Mindenki olyan magának való... vagy tényleg bennünk lenne a hiba?
2008. dec. 30. 17:31
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
87%

"Attól, hogy gyerekünk van, aki a szemünk fénye, még nem vagyunk 50-60 évesek.."


Nekem anyámék 60 évesek, de még ők is rendszeresen buliznak. Sőt a kisvárosban, ahol lakom, kizárólag az ő korosztályuk és a tinik élnek társasági életet. Nosztalgiabál van és tinidiszkó. A saját korosztályomat (harmincasok) ki sem lehet lőni otthonról. Elb@szott egy generáció vagyunk.:(

2008. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
51%

"Én igenis felelőtlen szülőnek tartom azt, aki eljár éjszaka szórakozni."

Miért is? Csak azért, mert te nem teszed? Akkor más se tegye? Komolyan mondom, amíg nem volt saját gyerekem, és csak a környezetemben élő kisgyerekeseket figyeltem, nem a neten olvasgattam a "mintaszülők" életmódját, addig bennem az volt, hogy tökéletesen normális dolog alkalmankét egy pici gyerek mellől is eljárni este szórakozni. Aztán amióta meg lett a fiam, és elkezdtem babás témájú fórumokat is nézegetni, azt vettem észre, hogy sokan nagyon csúnyán támadják azokat, akik valamennyit megőriztek a korábbi életvitelükből, és szívesen eljárnak a barátaikkal, akár este is. Előtte eszembe sem jutott, hogy ilyen van, azóta meg annyira belém ivódott ez a védekezés és hárítás, ami korábban eszembe sem jutott. Nem tudom, miért kell bántani azokat, akik (nem a gyerekük kárára) gondolnak a saját szórakozásukra is.

2008. dec. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... mégegyszer mondom, én nem diszkóra, meg ilyenekre gondoltam. Csak tényleg, senkit nem tudok magunkhoz áthívni, mert mindenki igenis kimondom: besavanyodott, és ellustult. 22-28 évesen ilyen duma: - áá, inkább kajálunk, meg alszunk... De minket sem hív senki... ez van, idén itthon töltjük a Szilvesztert. De nem tévézve, meg átaludva az éjfélt. De azért meg is lehet nézni az ilyen embereket... az egyik 120 kiló, a másik meg valahol 100 környékén... mindegy, csak ne kelljen megmozdulni. Érdekes. Boldog Új Évet!
2008. dec. 31. 17:46
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
csak ismételni tudom önmagam:aki szeretne szórakózni könyörgöm,MENJEN!! Isten áldja!mit érdekel engem?oldd meg és menjél!de milyen jogon nevezed kedves kérdező,besavanyodottnak nevezni azt,akinek nincs kedve??ha lenne,biztos menne!!tojok rá,hogy más kisgyerekes anyuka hogy hepajkodik,és kire bízza a gyerekét.én nem ítélkezem senki felett!az az én dolgom,és személyes jogom,hogy én jobb szeretek a kis familiámmal itthon lenni.
2008. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

de aki igy gondolja,az már rögtön ellustult BESAVANYODOTT szülő!tartsuk tiszteletben egymás dolgát,ki hogy érzi jól magát. egy cseppet sem nézem le a barátnőmet,aki fejest ugrik a meghívásokra,kedves egészségére!

Ti,akiknek tán gyereketek sincs,mondjátok azt hogy jaj azért mert gyereke van......sokan megváltoznak hirtelen,mint én például!pediglen megtehetném,hogy mutterka nyakába sózom a kettőmet,mégse teszem meg soha.de ez az én dolgom :)))

2008. dec. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen egyetértek veled, pedig más generációhoz tartozom. Sajnos, ahogy látom, nagyon elkényelmesedett a korosztályod és a többség még csak nem is érti a vágyaidat. Kedves huszonéves anyukák, apukák, a kicsi gyerekeknek is nagy élmény, ha azt látják, hogy a szüleik társasági életet élnek, összejárnak más értelmes családokkal, kirándulnak együtt és ebbe bele tartozik az évbúcsúztató is. Az én gyerekeim úgy nőttek fel, hogy túráztunk, eveztünk, bringáztunk, esténként pedig szalonnát sütöttünk, bográcsoztunk, vagy némi szendvics, zsíros kenyér mellett társasjátékoztunk a gyerekeinkkel együtt!! Ennél olcsóbb kikapcsolódási forma nem nagyon van, mégis sokkal színvonalasabb, mint a gyatra TV műsort nézni év végén (is). Ennek semmi köze nincs a fáradtsághoz.

Most is társaságban, családokkal töltöttem a Szilvesztert 46 évesen és ez már csak így lesz mindig, amíg tehetem. Egy elsős tanítónő panaszkodott úgy éjfél felé, hogy nagy baj van, mert a mai kisgyerekeknek alig vannak élményeik. A kocsiból is alig szállnak ki velük a szülők...

Mi viszont együtt koccintottunk egy rakás kisgyerekkel, akik boldogan szürcsölték a kölyökpezsgőt éjfélkor és ropták a táncot.


Igen, kell a szülőnek és a gyereknek is az élmény!!!!

2009. jan. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
én értem miről írsz..az oviban kirándulás volt szervezve.villamosozással,hévvel,busszal..néhány gyerek elcsodálkozott,hiszen 6 éves létére életébe nem utazott se járművön,se gyalog!!! lakik vagy 20 méterre az ovitól papamama mégis a nagy bömössel viszi oviba,ha jobb napja van akko állatkertbe!én gyalog nem férek az enyéimmel a sok vadiúj(csak spúrba jegyzem:hitelre vett)csilivilli autótól!!bocs az offért,egy hozzászólást gyanánt jegyeztem meg..................
2009. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
86%
Lepontoztak, pedig csak leírtam, hogy kisgyerekesek is szórakozhatnak, de úgy, hogy a gyerek se érezze magára hagyva magát. Leírtam egy konkrét példát is, hogy mi lehet a magára hagyott gyerekkel később. Valaki talán magára ismert? Mindegy. Gyerekkel együtt is lehet szórakozni, én is úgy szilvesztereztem, hogy a társaságban volt egészen pici is, de egészen idős is, ha viccesen akarom mondani, akkor 0-tól 100-ig, de mégse, a legfiatalabb pár éves volt, de több gyerek is volt, és így jól érezte magát, persze ő hamar bealudt, de ez fontos, hogy olyanok is legyenek körülötte, akik hasonló korúak, de minimum szintén gyerekek, egyedül viszont semmiképp nem szabad hagyni túl gyakran, mert akkor meg azt látja, hogy a szülei szórakoznak, vele meg nem törődnek.
2009. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
98%
Na, az én egy éves fiam tök jól érezte magát szilveszterkor, anyámékkal malacot sütött, éjfélkor még tüzijátékot is nézett, egész este vigyorgott. Én meg közben jót mulattam a barátaimmal. Lehet mondani, hogy én vagyok a szemét rossz szülő, de a gyerekemen nem ezt látom, hanem hogy egy kiegyensúlyozott boldog kisfiú. Lehet megint lepontozni, de másnak villogjatok azzal, hogy milyen jó szülők vagytok mert sose jártok sehová, én nem ebben mérem, hogy ki a jó szülő.
2009. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

emberek, nyugalom. Engem is lepontoztak, és pedig csak azt írtam, hogy vinném magammal mindenhova a 3 éves gyerekemet. Meg azt hogy szívesebben megyek strandra, mint buliba. Én senkit nem pontoztam le más véleménye miatt, különbözőek vagyunk. Ugyanúgy elviselhető, és elfogadható az is, hogy valaki nem hogy bulizni megy, de még eltökélt célja, hogy le is igya magát, mint az, hogy valakinek az a legnagyobb öröm szilveszterkor, hogy a családjával összebújjon, és végrre együtt legyen.


Nem értem, miért kell a másikat lepontozni, vagy elküldeni a búsba, ha más a véleménye.

Meg kéne tanulnunk elfogadni már egymást, minek verekedni? Nem az oviba vagyunk, hogy ha más a cipőd, mint az enyém, akkor nem leszel a barátom.

2009. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!