Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van mindenki "besavanyod...

Miért van mindenki "besavanyodva"?

Figyelt kérdés
Szilveszter lesz, ezért több ismerősünket felhívtuk telefonon, hogy ráérnek-e 31.-én, mert ha igen, akkor együtt tölthetnénk az év utolsó estéjét. Az egyik régi barátnőm és az ő élettársa, hát, ők csak egy szolid vacsorára gondoltak, aztán pihennek... egy másik közelebbi ismerősünk és annak férje, hát, ők már évek óta otthon tv-znek, mert a 3 éves gyereket ugye nem lehet ám rábízni egyetlen estére az egyik nagymamára például. Mind, akikről beszélek, bőven 30 év alatt vannak, és én is 26 éves vagyok, van egy 9 hós kisfiam, mégis úgy érzem, nem bennünk van a hiba a párommal. Mi még fiatalnak érezzük magunkat ahhoz, hogy egy szilveszter estét otthon töltsünk tv nézéssel. Attól, hogy gyerekünk van, aki a szemünk fénye, még nem vagyunk 50-60 évesek... sem nyaralni, sem strandon nem voltunk idén... még tavaly sem, sem azelőtt. Egész évben nem is nagyon megyünk sehová sem. Nem jár nekünk egyetlen este?! Mindenki olyan magának való... vagy tényleg bennünk lenne a hiba?
2008. dec. 30. 17:31
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

háhá,látom megjött a lepontozóosztag.. :D

és ki kényszeríti rá,hogy ne menjen el bulizni könyörgöm??

ha én akarnék,mniden hétvégén hepajkodhatnék,ugyanis van 2 édes aranyos nagymami,aki örömest elvan az uncsikkal,pénzem is van rá,társaság is lenne ha akarnám,DE NEM akarom!mert marha jól érzem magam ténylegesen a családommal otthon,és ha nem is hiszed el,mégsem vagyok savanyúuborka :)

akinek hiányzik,igenis menjen el,nem kell panaszkodni,meg lesavanyázni az otthonülőssebbjét.

2008. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
85%

Jajj, kedves kérdező, kár hogy nem ismerlek :) Nekem 14 hónapos fiam van, és én se érzem úgy, hogy nekem itthon kéne ülni szilveszter este. A gyerek az úgyis alszik, akkor meg nem mindegy, hogy én ez alatt az idő alatt mit csinálok? Amúgy a barátaim nekem is vonogatták a vállukat, hogy nincs kedvük meg hasonlók, pedig a társaságban én vagyok a második legidősebb, és rajtam kívül egy valakinek van csak gyereke, aki szintén jön buliba. Mi ketten kardoskodtunk a buli mellett leginkább, hogy nehogy már otthon punnyadás legyen. Pláne mert a többiek amúgy el is járnak szórakozni, csak a szilveszter valamiért snassz nekik. Na mindegy, mi megoldottuk.

Amúgy nehogy már egy anya ne járhasson el szórakozni! Én a gyerekem 6 hónapos kora óta simán elmegyek havi egyszer, sőt, amikor 8 hónapos volt, két napra is elmentem. Ettől még őt szeretem a világon a legjobban, és ő is imád engem, nem ártok neki ezzel. Imádja a nagymamiját, neki öröm ha nála is lehet, sose volt még olyan, hogy sírt volna, amikor ott aludt, estig vidáman játszik, reggel mosolyogva ébred. Amikor oda viszem és otthagyom, akkor nevetve integet nekem. Nem az a rossz anya, aki néha gondol a saját szórakozására is. És mindenki a saját gyerekét ismeri a legjobban, ő tudja, hogy a gyerek hogy érzi jól magát. Én a fiamat úgy neveltem, hogy pici kora óta szoktattam a nagymamihoz is, hogy ne legyen gond, ha ő vigyáz rá, és ez nálunk amúgy is szükséges volt, mert nekem sajnos nincs párom az elejétől fogva, és gyerek mellett tanulok, kéthetente egyszer be kell járnom a suliba, ilyenkor csak nem vihetem magammal, nem?

Szóval én mindenféle hiszti nélkül ott tudom hagyni a nagymaminál egy éjszakára a fiam, jól elvan ő ott, én meg pont hogy az ilyen bulik után alszom ki magam havi egyszer, mert ilyenkor nem kelt hétkor a gyerek, hanem addig alszom, amíg magamtól fel nem ébredek. Teszem hozzá, hogy 11,5 hónapig laktunk anyukámmal, és akkor igaz, hogy mehettem bulizni ha akartam (szintén csak havi egyszer, nem is akartam többet), de mivel oda mentem ugyebár haza, reggel keltem a gyerekkel, mindegy mikor feküdtem le. De ne mondja már senki, hogy akinek gyereke születik, annak 15-20 évet kelljen arra várni, hogy szórakozni mehessen. Az én szüleim is eljártak, világosan emlékszem, hogy anyukám is és apukám is havonta egyszer elmentek, csak nem egyszerre, apukám a haverjaival, anyukám a barátnőivel, és volt olyan is, hogy mind a ketten együtt mentek el, és olyankor mentünk a nagyszülőkhöz öcsémmel, vagy ők jöttek vigyázni ránk.

Én nem bántom azt, aki nem vágyik bulizni, akinek nincs erre kedve, az ne menjen, én csak azt nem értem, hogy miért kell belebeszélni egy fiatal szülő fejébe, hogy ha pici gyereke van, és néha szórakozni vágyik, akkor ő egy rossz szülő??

2008. dec. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
96%
A lepontozó osztag menjen a búsba, senki nem kényszerítette vagy hurrogta le a kérdezőt, én is adtam neki ötletet, nem kell a barátokat rángatni, ha nem akarják, és lehet, hogy a kisgyerekesnek is megvan az oka, amit nem szeretne mások orrára kötni, ugyanakkor leírtam, hogy én idén miért nem csinálok nagy felhajtást (fáj a fogam, és tényleg, nem tudom, mikor jutok leghamarabb fogászatra, és ez megkeseríti kicsit a bulihangulatot is, nem a pénzen múlik).
2008. dec. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
40%

Na engem is jól lepontoztak, gondolom a kedves decens erkölcsös sehova nem járó otthon tévéző példás szülők, akik szerint mindenkinek az ő példájukat kell követni, különben rossz anyák, apák.


Aki valóban, személyiségéből igényeiből kifolyólag otthonülő típus, és valóban boldog így, azt nem zavarja, ha mások másképp gondolkodnak!!!!!!!! Nem? Az prédikál, meg ítélkezik mások felett, utasít rendre meg az illő anya- apa-szerepre másokat, akinek a lelke mélyén fáj a maga beszűkült élete.



Akkor is fenntartom, hogy a sehova nem járó, beszűkült életű és még ezzel dicsekvő, de nyilvánvalóan megkeseredett szülő rémálom egy gyereknek.

2008. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
44%

Figyeljétek már, az összes választ lepontozták, amelyben egyáltalán felvetődik a lehetőség, hogy a Kérdező vagy általában az emberek, akiknek ehhez van kedvük, igenis járjanak el. AZ összes embert lepontozták, aki leírta magáról, hogy szeret elmenni otthonról!

Halljátok, itt valakik nagyon, de nagyon frusztráltak!!!!

Nekik is egy boldogabb új évet kívánok! :D:D:D

2008. dec. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
89%

Itt nem arról van szó, hogy aki nem jár el éjszaka szórakozni, az be van savanyodva. Én sem járok el a két gyerekem mellett (nem mintha nem tehetném meg), csak úgy érzem, hogy nem hagyhatom egyedül éjszakára a gyermekeimet. Nappal, amikor ébren vannak, és el tudom nekik magyarázni, hogy most egy kicsit anya-apa elmegy otthonról, de nemsokára hazaérünk, akkor persze én is elmegyek moziba, vagy akárhová. De éjszaka nem, mert a fene tudja, mikor kel fel, hogy rosszat álmodott vagy ilyesmi. És olyankor az a legjobb, ha a szülő van ott, nem a nagymama vagy egy bébiszitter.

Én igenis felelőtlen szülőnek tartom azt, aki eljár éjszaka szórakozni. Annak nem kellett volna még gyereket szülnie.

Persze magyarázkodni a legkönnyebb, meg indokokat találni, hogy miért nem baj az, de ez csak önnyugtatgatás, meg lehúzni azokat a szülőket, akik próbálják normálisan felnevelni a gyereküket. Hogy ne csak azt lássa, hogy ha hétvége van, akkor anyu-apu elmegy szórakozni egész éjszakára, hétközben meg megkapja a kis kulcsát a lakáshoz, és estig azt csinál amit akar.

Kicsit el kéne már gondolkodni az értékeken.

2008. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
94%

Tegnapi 21:12 vagyok, akit olyan jól lepontoztatok, bár fene tudja miért.

Gyerekekkel együtt is lehet társasági életet élni. Voltam már több olyan házibulin, ahová a kisgyerekesek hozták a kicsiket is, aztán ha valamelyik elálmosodott, lefektették az erre előkészített szobában. Itt minden gyerekes úgy állítja be, mintha a társas élet egyetlen módja a részegre ivós, dorbézolós hajnalig kimaradás lenne. Pedig nem nagy ördöngősség megszervezni egy olyan estét, ahol a szülők is barátokkal mulatnak, és a gyerekeket sem kell feltétlenül magukra hagyni.

2008. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
83%
Különben pedig egy gyereknek is csak előnyére válik, ha aktív társasági életet élnek a szülei. Nem őt lerázva, hanem őt is bevonva. Nem attól lesz valaki jó szülő, hogy teljesen elszigetelődik a barátaitól. Azt is tökéletesen megértem, ha valakinek az ideális szabadidőeltöltés abból áll, hogy a foteljában összekucorodva egyedül olvasgat. Nem vagyunk egyformák. De ha már ki sem dugja az orrát otthonról, ne úgy állítsa már be, mintha ezt a gyerekek érdekében tenné, és ő ettől maga a megtestesült szent anyaság lenne! Egy fenét! A gyerek csak alibi, hogy végre nyugodtan ülhessen otthon! Akinek hiányoznak a barátok, az a gyerekeivel együtt is megtalálja a módját annak, hogy együtt lehessen velük.
2008. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
93%

Én is láttam már, hogy gyerekkel együtt jártak el, olyan társaságba, ahol vannak más kisgyerekesek is, így a gyerek nem unatkozott a sok felnőtt között.


De ismerek olyat is, aki gyerek mellett eljár szórakozni, a gyerekkel meg nem törődik, a gyerek legyen úgy, ahogy akar, 9-10 éves korú gyerek, és csinálja az iskolában a cirkuszt, rendetlen, közveszélyes, mert a szülő csak magával foglalkozott, a gyerekkel nem. Ez a ló túlsó oldala, ezt nem szabadna megtenni. Szóval a szórakozni vágyó szülőknek legyen ez egy intő példa, hogy csak úgy tegyék, hogy közben a gyerek ne érezze azt, hogy őt magára hagyták, mert ha úgy nő fel, hogy a szülőből csak a megvásárolt játékokat látja, meg hogy eljár szórakozni, őt meg rendszeresen magára hagyja, akkor a gyereket én sajnálom, mert idegileg gyenge lesz, ugyanakkor ezzel a fegyelmezetlen, rendetlen viselkedéssel fogja másokon levezetni ezt a problémáját, és ez a szülő felelőssége.


El lehet járni szórakozni, csak a gyerek se érezze úgy, hogy magára hagyták.

2008. dec. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
93%
Azért szilveszter csak egyszer van egy évben, attól még nem hanyagolja el a gyerekét senki, ha évente egy estét nem mellette ül. Ráadásul csak szervezés kérdése az egész. Mikor kicsi voltam, a szüleimnek sok barátjuk volt, szilveszterkor mindig hatalmas bulit csaptak. A társaság gyerekeinek meg (kb. 15-en voltunk) nagymamám csinált gyerekzsúrt. Ez így ment kétéves koromtól egészen 11 éves koromig, amikor nagymamám meghalt. Életem legjobb szilveszterestéi voltak, azóta sem buliztam olyan jót.
2008. dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!