Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értethetném meg anyámma...

Hogyan értethetném meg anyámmal h nem akarok továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Állandóan ezzel jön h én okosabb vok egy érettséginél (sztem nem vok az) és hogy ha nem megyek tovább tanulni akk elb@szom az életem és minden rossz lesz. De én NEM akarok tanulni qurvára elegem van már a tanulásból alig várom már h befejezzem a sulit. És ha befejezem lesz egy szakmám meg már most diákmelózok egy cégnél akik azt mondták ha megcsináltam a sulit mehetek rendesen oda melózni szal lesz munkám oan amit szeretek csinálni. De anyám szerint elcseszem az életem mert diploma nélkül már nem lehet menni semmire de én nem akarom!!! Állandóan ezzel jön minden nap feljön a téma h én mien hülye vok. Sztetek kinek van igaza? És hogyan értethetném meg vele h én nekem elég volt a tanulásból és hagyjon már békén?

17/F


2010. okt. 12. 19:59
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
77%

"De van melóm meg lesz is!"


Kis naiv... miért veszed olyan szuperbiztosra, hogy lesz? Azt hiszed, mert most el tudsz helyezkedni valami cégnél, az már nyugdíjaskorodig biztos állás?

Esélytelen. Aztán ott állsz majd, a kezedben egy olyan papírral, amivel maximum a hátsód tudod kitörölni, ha elég hozzá. Nem kell egyetemre menni, de minimum egy szakmát szerezz meg.

Mert a a világ és főleg a munkahely nem biztos.

2010. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
59%
ja, most van melód, de honnan tudod h 5-10 év múlva is lesz?!
2010. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
69%
A mai világban nem úgy megy, hogy megmondják, hogy mehetsz oda dolgozni és ezzel egy életre le van tudva az állásprobléma. Bármikor elküldhetnek, csődbe mehetnek stb. és akkor mihez kezdesz egy szál érettségivel?
2010. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim válasza:
70%

TAlán kaptál róla papirt hogy felvesznek majd állandóra??

ÉS mi van akkor ha kirugnak vagy csődbe megy a cég?

2010. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is anyukádnak van igaza.Én is elcsesztem az életem, nem akartam tovább tanulni.33 évesen, két gyerek mellett világosodtam meg, hogy mennyivel könnyebb életem lehetne, ha tovább tanulok egy normális főiskolán.Most 2 gyerek mellett végzek egy fősulit, s reménykedem benne, hogy lesz hétvégém és ünnepem, és rendesen kifizetnek.Nem úgy mint eddig.
2010. okt. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
77%
hidd el...az anyukád jót akar neked.és te most azt mondod nem akarsz tanulni,de majd 10 év múlva bizony megbánod!
2010. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 A kérdező kommentje:

Papírt nem kaptam kirúgni meg miért rúgnának ki? Valszeg nem azért akarnak felvenni mert olyan szarul dolgozok :P


Meg jó értem amit mondtok h nem biztos semmilyen meló de diplomával se az! Azzal se lennék előrébb.

2010. okt. 12. 20:23
 18/60 anonim ***** válasza:
50%

ma 20:08



Te iszonyatosan hüyleségeket beszélsz és nem gondolkozol!!


A munkásember sehova sem kell mert olcsóbban termel a gép, az automatizált futószalag!!!

Ahol lehet nem alkalmaznak emberi munkát mert hálátlan, és kész vagyon amit az államnak be kell fizetni érte!!!


A Kétkezi munkás ember mindíg is alulfizetett volt manapság meg különösen!! Kétlezi munkával érettségivel nem kereshetsz többet tisztán 100 ezernél, és ahhoz is hatalmas szerencse kell, hogy annyit megkeress, vagy bevált munkaerőnek kel lenned évtizedes "tapasztalattal" a hátad mögött!!


A válallkozót mint kétkezi munkást ne nézd mert alkalmazottakrróül beszélünk, vállalkozni ugyanis csak az tud akinek már van anyni pénze, hogy elintéázze a saját maga után befizetendő dolgokat, plusz még pénzt is keressen azzal amit csinál azaz legyen haszna is!!!


Megmár azon is látszik hogy hüyleséget beszélsz, hogy diplomával si lehet kétkezi munkát végezni, vagy betanított munkát, hiszen a legtöbb "szakmunka" is betanulható 3 hónap alatt!!! Csak akinek már diplomája van az többre tartja magát ennél és ha nem kap melót vagy mégtovább tanul, vagy kimegy külföldre!!



Egyszerűen aza baj, itt és azért nincs munka senkinek sem, mert az ÁLLAM majdnem annyit befizettet egy munkavállaló után járulékokba mint amennyi a munkaválalló fizetése, és ennek az az eredménye, hogy mindenkinek 2 ember helyett kell dolgoznia fele annyi fizetésért, mert másképp nem éri meg a munkáltatónak!!


Szerencséjükre (állam+munkáltató) nem mindenkinek van annyi pénze, hogy "új" életet kezdjen egy normálisabb országban, különben már rég kiürült volna a kárpát medence...

2010. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
82%
és tudod...kapsz egy munkát...pár nap,hét,hónap,év...és onnan is kirughatnak!hidd el..nyáron annyi mindent terveztem már!és mi lett?2 autóbaleset...oda a pénz és nem tudtam megcsinálni a házat...és ne bízz meg sosem idegenekben!hidd el!fogadd meg tanácsom!
2010. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
79%
Van melód, meg lesz is??????? Ne haragudj, de te hol élsz? Manapság egyik napról a másikra mennek csődbe a cégek! Ma van melód, holnap nincs! És mindez úgy, hogy semilyen szakma nincs a kezedben!! Mit gondoltál, hogy majd a vezérigazatói posztig emelnek egy érettségivel? Nem kötelező értelmiséginek lenni, és jogi diplomát szereni, de ha asztalos akarsz lenni, vagy vízvezetékszerelő, vagy targoncavezető, ahhoz is ki kell tanulni a szakmát!! Ezek sem érettségivel rendelkeznek, mindegyik elvégzett legalább valami tanfolyamot, de inkább többet!! Egy érettségivel semmire nem mész!!! Arra alapozni az életedet, hogy a gazdasági válság közepén egy akármilyen cégnél azt mondták, hogy ott maradhatsz, tényleg írtó kevés szürkeállományra vall. Ha egy leépítás van, akkor te leszel az első, akit kirúgnak! Mert mindig azokat küldik el először, akinek SEMMILYEN képesítése nincs! Az érettségi manapság kb azzal egyenértékű, hogy bizonyítványod van róla, hogy nem vagy analfabéta. Ennyi, nem több!! Nem értem, mert én 17 évesen sem voltam ennyire hülye, és sokszor nekem is elegem volt a tanulásból, de azárt annyi eljutott a kis agyamig, hogy ha érettségi után nem csinálok semmit, akkor lehúzhatom magam a vc-n! De végül is a te életed, úgy cseszed el, ahogy akarod, csak sajnos a munkanélküli segélyedet, meg a mindeféle szociális támogatásodat az én adómból fogja majd fizetni neked az állam!
2010. okt. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!