Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értethetném meg anyámma...

Hogyan értethetném meg anyámmal h nem akarok továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Állandóan ezzel jön h én okosabb vok egy érettséginél (sztem nem vok az) és hogy ha nem megyek tovább tanulni akk elb@szom az életem és minden rossz lesz. De én NEM akarok tanulni qurvára elegem van már a tanulásból alig várom már h befejezzem a sulit. És ha befejezem lesz egy szakmám meg már most diákmelózok egy cégnél akik azt mondták ha megcsináltam a sulit mehetek rendesen oda melózni szal lesz munkám oan amit szeretek csinálni. De anyám szerint elcseszem az életem mert diploma nélkül már nem lehet menni semmire de én nem akarom!!! Állandóan ezzel jön minden nap feljön a téma h én mien hülye vok. Sztetek kinek van igaza? És hogyan értethetném meg vele h én nekem elég volt a tanulásból és hagyjon már békén?

17/F


2010. okt. 12. 19:59
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
84%
szerintem ne hallgass rájuk, akik mondják, h diploma nélkül nem ér semmit sem az élet, mert ez nem igaz. ezzel van tele minden, hogy a JÓ szakmunkások hiányoznak. Abban egyetértek, hogy érettségivel nem érsz semmit sem, de már leírtad, hogy szakmád lesz. Szerintem nincs igaza anyudnak, hogy folyton mondja, hogy menj egyetemre. Ha nem akarsz, akkor ne menj. A te életed. Csak ne egy, hanem igyekezz több szakmát szerezni.
2010. okt. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
100%

Megértetheted vele, de ahogy már előttem is írták, magaddal szúrsz ki.

Ma nem elég egy szakma. Ha Nem akarsz diplomát, ne menj egyetemre. Menj el dolgozni és végezz el mellette néhány tanfolyamot.

A munkáltatóban pedig ne bízz!! Több vállalkozás pénzügyeit kísérem figyelemmel jelenleg, és sajnos azt kell mondjam, hogy senkinek nem biztos az állása. Annyira esetlegesek a bevételek, magasak a kiadások, hogy képtelenség előre tervezni. Négy céget látok, és mind a négy ilyen helyzetben van.

Szóval nem arról van szó, hogy a főnököd nem mondana igazat neked, hanem egyszerűen vannak rajta kívülálló okok, és ha netán tönkremegy a cég, sem fog tudni mást tenni, minthogy széttárja a kezét, hogy nem így tervezte.


Nézz utána, mit tanulnál szívesen. Nem véletlen mondták a régiek, hogy csak az a tiéd, amit megtanultál. Jelenleg ez a legfontosabb tőke. Ma az állásod, pénzed, mindent pillanatok alatt elveszítheted, csak ezt az egyet nem. Ezt látja anyukád, és ezért mondja neked azt, amit.

2010. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
28%

20:40 es kiváncsi lennék ezt a tanácsodat mire alapoztad...


Biztosan félmilliós fizetésed van 10 éves munkaviszony után a doktoriddal..

2010. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy lassan Magyarország felének lesz már diplomája és annak sincs értelme, hogy a diplomáddal 80ezerért dolgozzál, vagy munkanélküli legyél, miközben vagy egy csomó diplomát nem igénylő hiányszakma, amivel jól lehetne keresni, és téged az még érdekelne is.
2010. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk is ez van egyik hónapban még azt mondják hoyg új gépsorok érkeznek sok embert fognak felvenni, aztán közben lebontanak 2 gépsort, sé kirugnak egy csomó régit akik már magas órabért elértek és eredméyneket produkáltak és helyette felvesznek egy tucat újat az alap órabérrel!!


De a diplomást nem rúgnak ki.



- a gyáros...

2010. okt. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
54%

ma 20:45


A diplomát nem igénylő hiányszakmákat gépesítik a diplomás mérnökök!! Nem vicc!!


Amúgymeg a diploma nem csak magyarországon diploma, de a szakmád kint nem érvényes, hiszen a szabványok sem ugyanazok egy konnektor sem ugyanaz, ezen is gondolkodj el!

2010. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 A kérdező kommentje:

De én saját pénzt akarok és le akarok lépni itthonról meg melózni akarok mert naon szeretem csinálni! Nem pedig ülni a suliban még 5 évig és mereszteni a seggem! Az OK, h mindenki továbbképzi magát, azt én is csinálnám de én nekem elegem van a tanulásból!

A fizu pedig most diákmelóval se rossz nem hiszem h 8 órában rossz lenne.

2010. okt. 12. 20:50
 38/60 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon lakok
2010. okt. 12. 20:51
 39/60 anonim ***** válasza:
52%

Diploma meg papír nélkül meg kvailikáltság és többféle nyelvismeret nélkül sosem fognak rábízni a kérdezőre egy komoly befektetési vagy vállalat stratégiai döntést csakmert közgazdasági szakközepet végzett..


Egy tanulmány vagy piackutatás vagy elemzés elkészítéséért milliókat fizetnek az ilyen körökben!


Egy Dr vagy Phd kezdő fizetése 4 kiló nettóban!!


És elérheti 3 év alatt az egymilliót is!!


Egy dékán szerinted mennyit keres??


Na ennek fényében hajrá szakmunkások, lehet hajtani hogy valaha elérjétek azta szintet.

2010. okt. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
54%

NEm csak Magyarországon ez a helyzet, hanema világon mindenhol!!


Mindenhol többet fog keresni az aki többet tanult, és mindenhol biztosabb állása lesz, vagy szerinted miért tanulnak az emberek? Poénból?

2010. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!