Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értethetném meg anyámma...

Hogyan értethetném meg anyámmal h nem akarok továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Állandóan ezzel jön h én okosabb vok egy érettséginél (sztem nem vok az) és hogy ha nem megyek tovább tanulni akk elb@szom az életem és minden rossz lesz. De én NEM akarok tanulni qurvára elegem van már a tanulásból alig várom már h befejezzem a sulit. És ha befejezem lesz egy szakmám meg már most diákmelózok egy cégnél akik azt mondták ha megcsináltam a sulit mehetek rendesen oda melózni szal lesz munkám oan amit szeretek csinálni. De anyám szerint elcseszem az életem mert diploma nélkül már nem lehet menni semmire de én nem akarom!!! Állandóan ezzel jön minden nap feljön a téma h én mien hülye vok. Sztetek kinek van igaza? És hogyan értethetném meg vele h én nekem elég volt a tanulásból és hagyjon már békén?

17/F


2010. okt. 12. 19:59
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:

Mellesleg tapasztalatot szerezni nem nehéz, inygen bárhova felvesznek dolgozni, ezért is vannaka gyakornok programok!!


De gondolom az ingyenmunka neked is büdös lenne, pedig tapasztalatot szereznél vele!!



ja nem nem ingyen van bocsi kapsz havi 5 ezer forint kajajegyet amit akár a hajadra is kenhetsz...

2010. okt. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim válasza:
Kedves kérdező úgy vettem észre a válaszaidból, hogy te nem csak hogy nem akarsz tanulni, le is nézed azokat akik tanulnak, vagy tanultak, mintha az olyan egyszerű dolog lenne, valamiféle szórakozás... Én magam is 17 éves vagy ahogy te, egész eddigi életemben mást sem csináltam csak tanultam, minden hétköznap felkelek 6kor, felüllök a buszra, az iskolába "benyalok" a tanároknak, mire haza érek már 4óra és ezzel még nincs vége, ezek után még leülök tanulni, bevágom az aznapi anyagot és átismétlem a holnapit, ez jobb esetben megvan 9ig ,az az csak 5 órát töltök tanulással iskolán kívül, ilyenkor még marad egy szabad órám, 8kor megyek aludni és másnap kezdődik az egész előröl. Tanulni én is utálok, egész eddigi életemben minden nap azt csináltam amit utálok, a haverokkal csak szombatonként találkozom, mellesleg nekik is hasonló a heti program, ekkora áldozatot kell ahhoz hozni a tovább tanulás érdekében ráadásul a diploma még messze van, amennyit te eddig tanultál, legjobb esetben is éppen csak arra elég, hogy 2essel átcsússz az érettségin. Valószínűnek tartom, hogy eddig egyszerű életed volt, a szüleid mindent előteremtetek neked, sosem kellett nélkülöznöd ezért nem is értheted, miért akar valaki tanulni, nem azért mert megveti a fizikai munkát, hanem mert ki akar törni abból a szánalmas kis életből amibe beleszületett. Szánalmasnak tartom a magadfajtát, neked valóban fölösleges még érettségizned is, töménytelen olyan ember van még, aki csak azért jár be az iskolába mert különben megbüntetik, ne aggódj nem egyedi eset.
2010. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:

Ajj nem nézek én le senkit nem érdekel más mit csinál csak bennem annyira bennem van h csinálnám már amit akarok nem csak ülök ülök egész nap és olyanokat tanulok aminek 95%-ban semmi haszna nincs az égvilágon!!! Ennyi. És hidd el h nem vok az a típus akinek a segge alá toltak mindent sokat segítettem apámnak mindig is és nem könnyű meló meg ha a seggem alá raknák akk most nem diákmelóznék :P

Én nem nézek le senki mást csak én nem akarom ezt csinálni. De elég kiábrándító amit a 62%os ír h nem hagyják már dolgozni se az embert :/

2010. okt. 12. 21:37
 54/60 anonim ***** válasza:
Kerdezo, en 24 eves vagyok.18 evesen ugyanigy gondolkodtam, mint te, azt hittem, en vagyok a legokosabb ember a Foldon.Leerettsegiztem, es nem mentem tovabb, hiaba beszeltek, pedig siman felvettek volna egyetemre, mert jo eszem van, csak lusta voltam, meg "dolgozni akartam".Miutan mar bejartam eleg sok helyet(kulfoldet is) rajottem, hogy mekkora hulyeseget csinaltam.Most akarok majd beiratkozni valahova, de most meg mar tok gaz, meg nehez, de muszaj lesz, mert suli nelkul nem kellesz sehova.Igten, talalsz munkat, nem arrol van szo.Lehet takaritani, stb.De ha ennel tobbre vagysz, ahhoz sajna tanulni kell.Szerintem most ragadd meg a lehetoseget, mig benne vagy, meg anyukadek segitenek, mert utana magadtol nagyon nehez lesz(mert meg fogod banni a dontesedet, ez tuti)
2010. okt. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:

Szia! Ha a szüleid szerint képes vagy a diplomára én hallgatnék rájuk. Nem mindenkinek adatik meg a lehetőség, hogy tanulhasson. Én nem nézem le a szakmunkásokat, keresztapám szakmunkás, de amikor ő végzett még nem ilyen világ volt. Ő maga mondta nekem, hogy nem tud embert felvenni (vezérigazgató egy cégnél), mert nincs normális szakmunkás. Én is elég sok szakmunkásképzőben jártam látogatni, hát tudod, igaza van keresztapunak, egyet sem vennék fel azok közül akiket ott láttam. Régen valóban más volt a világ, de ma már nem így van. A saját életedet könnyíted meg vele, ha jó diplomád lesz.


A diplomaellenzőknek, akik szerint egy szakma mindenképpen jobb, mint egy szar diploma: Ti csak szar diplomát láttatok? Szar szakmát nem? Pedig én elég sokat tudnék sorolni. Egy jó szakma lehet, hogy többet ér egy valóban szar diplománál, de egy jó diploma meg ezerszer többet ér egy mezei titkárnő szakmánál. Erről ennyit.


Ja és még a kérdezőnek: Gondold át még egyszer amit anyukád mond, ő azért mondja, mert szeret és neked a legjobbat akarja. Most eleged van a tanulásból, később bánni fogod. Addig tanulj, ameddig lehet. A diploma a munkalehetőségre ugyan nem garancia, de ha jó diplomád lesz el fogsz tudni helyezkedni és lényegesen magasabb lesz a fizetésed, valamint attól, hogy van diplomád még szakmunkás melót is csinálhatsz és saját vállalkozásod is lehet. A tudás sosem hátráltat, csak előre visz. A döntés a tiéd, de lustaság miatt nem cseszd el, ez jó tanács :)

2010. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
Ja és még valami. Nagyon sok egyetem mellett lehet dolgozni. Nálunk is sokan melóznak, akiknek az órarendje megengedi. Van lehetőség szociális és tanulmányi ösztöndíjra is. Nem meresztik a seggüket hidd el nekem, még olyan helyre is felvesznek, amilyen diplomád lesz, persze nem ugyanabban a munkakörben, de rengeteg diákmunka lehetőség van, szóval ugyanúgy, ahogy a szakmádat tanulod és dolgozol megteheted ezt egy diplomával is. Ne érts félre, nem akarlak lebeszélni, nekem semmi bajom a szakmunkásokkal, csak nem akarom, hogy hibás felvetések miatt dönts rosszul.
2010. okt. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 A kérdező kommentje:
Hát jó, köszi mindenkinek a választ (a privit is köszi =) de most már tényleg nemtom mit csináljak XD Nekem mindenki azt mondta h mekkora máker vok h lesz egy f@sza melóm én úgy voltam vele h csak anyám pattog (mert ált. mindenen pattog, nem csak ezen), de hát most már nemtom mi legyen
2010. okt. 12. 22:20
 58/60 anonim ***** válasza:
Érdekes miket írnak itt.... Azért a szalag mellett ülő képzetlen hülye messze áll a szakmunkásoktól. Lehet, hogy az intimbetétet gép gyártja, de van olyan, amit a gép nem tud ám megcsinálni. Ja és érdekes, anyám a diplomájával keres mondjuk 120at, apám meg a szakközepes szakma+ érettségi kombójával 300at. Mik vannak! És ha összeomlana a cég ahol dolgozik, akkor is kb. egy hónapon belül találna olyan állást, ahol, ha nem is 300at, de 230at minimum fizetnének neki. De olyat is, ahol megint megadnák a 300at. És ezek az összegek a kezében vannak, nem ezekből vonnak még le.
2010. okt. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Van igazság a válaszokban,de ez most nem a szakmunkás kontra egyemet végzett.Lehet,hogy most jó állásajánlatot kaptál,de gondolnod kell a későbbiekre.A munka mellett esetleg levelezőn,vagy estin elvégezheted a sulit,amit a későbbiekben hasznát veszed,vagy előrelépést a munkahelyeden.Gondold át.
2010. okt. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Szerintem jól teszed. Fizikai munkásokra is szüksége van a világnak, McDonalds eladókra, takarítókra, háztartási alkalmazottakra, gyári munkásokra, mindenkire, akik kiszolgálják a jó szakmával rendelkezőket. Hogy nézne ki az, ha mindenki diplomát akarna? Én ezért nem nehezteltem soha azokra, akik a suliban játszották a nagymenőt, és semmivel sem törődtek, csak a szórakozással. Ma pont őket hívom, ha targoncával ide kell hozni a fát, ha le kell nyírni a füvet, és ők rakják össze a mobilom, a kocsim, és a háztartási készülékeim. Legalább annyira fontos emberek, mint a diplomások.
2010. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!