Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értethetném meg anyámma...

Hogyan értethetném meg anyámmal h nem akarok továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Állandóan ezzel jön h én okosabb vok egy érettséginél (sztem nem vok az) és hogy ha nem megyek tovább tanulni akk elb@szom az életem és minden rossz lesz. De én NEM akarok tanulni qurvára elegem van már a tanulásból alig várom már h befejezzem a sulit. És ha befejezem lesz egy szakmám meg már most diákmelózok egy cégnél akik azt mondták ha megcsináltam a sulit mehetek rendesen oda melózni szal lesz munkám oan amit szeretek csinálni. De anyám szerint elcseszem az életem mert diploma nélkül már nem lehet menni semmire de én nem akarom!!! Állandóan ezzel jön minden nap feljön a téma h én mien hülye vok. Sztetek kinek van igaza? És hogyan értethetném meg vele h én nekem elég volt a tanulásból és hagyjon már békén?

17/F


2010. okt. 12. 19:59
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
61%

Szal én is nézem néha a béárpapírom, ahhoz hogy én 100 at megkapjak nettóba a munkáltatónak 70 ezret be kell fizetnie utánnam az államnak mindenféle jogcímen!!!


És akkor még az én keserves tiszta 100 ezremből is 25 ezret kapásból zsebrevág az állam ÁFA címen, a többiről már nem is beszélek.


Ha ebből nem érted amiről beszélek akkor másból sem fogod megérteni.

2010. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 A kérdező kommentje:
De szakmám lesz!!!! Diplomám nem lesz csak.
2010. okt. 12. 20:27
 23/60 anonim ***** válasza:
86%

a stílusod és a helyesírásod alapján nem biztos, hogy okosabb vagy az érettségi szintnél.


érettségi után

a)szakmát szoktak tanulni azok, akik nem akarnak felsőfokú képzésben részt venni

b) egyetemre, főiskolára mennek

c) kihagynak 1-2 évet pl világot látnak, dolgoznak, aztán eldöntik mit tanuljanak


az érettségi annyit ér, mint annó a 8 általános. nem kell most tanulnod, kihagyhatsz 1-2 évet, de érettségivel sz*rra sem mész a jövőben, az biztos. persze te ezt nyilván jobban tudod, amint látom, de bízzunk benne hogy pár év múlva rájössz, és tanulni sohasem késő...


a mai világban minimum 1 szakma / vagy diploma, tapasztalattal és 2 nyelv legalább középfokon. de hát majd meglátod úgyis


egy szó mint száz, anyukádnak van igaza, bár abban nem, hogy olyan hű de okosnak lát, jelen pillanatban csak pénzkidobás lenne a továbbtanulásodba fektetni. kössetek kompromisszumot, majd elkezdesz továbbtanulni, ha már tudod, merrefelé orientálódnál, gondolom egy diákmelós cég, aki végzettség nélkül felvesz, nem egy olyan hűde munkahely, ahova szakmai tapasztalatra és intelligenciára van szükség.

munkatapasztalatnak jó, legalább lesz valami az öméletrajzodban, ha neadjisten diplomázol vagy szakmát tanulsz.

2010. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
81%
Hát nekem van két olyan barátom, akikkel együtt jártam középsuliba (közgáz). Az egyik érettségi után elment dolgozni, a másik idén végzett. Most ugyanott dolgoznak, és a diploma nélküli a felettese a dipomásnak.
2010. okt. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
78%

A szakmák sem érnek semmit sem, mert ma tudod mi van???



Mérnökök vannak és robotgépek amiketa mérnökök terveznek és gépek gyártják le őket!!


A mérnökök mind diplomások, akinek szamája van az is csak betanított munkás lesz mivel a szakmai oktatások is le vannak maradva 20 évvel!!



Nekem 3 szakmám is van, aztán semmire sem megyek vele sehol sem, mert már akkor elavult az amit tanítottak amikor megcsináltam a záróvizsgámat!



Melelsleg mi a szakmád vagy mi lesz? Sok oylan szakma is van már manapság amely kizárólag vállalkozói formában üzhető mert nincsenek már szövetkezetek, pl fodrászok...


A válallkozás költségeiről meg már írtam az előbb, szóval hidd el, hoyg egy nagy csapdába próbáálsz belesétálni éppen, anyukád meg próbál elterelni téged a jó irányba..

2010. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
80%

ma 20:29


kiscégeknél lehet ilyen...


De nem lesz ez így sokáig abban is biztos lehetsz..


Vagy beiskolázzák a diploma nélkülit, vagy addig tartják csak meg amíg a diplomást betanítja, mivel a diplomás után alapból kevesebbet is kell fizetnie a munkáltatónak...

2010. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
100%

Vagy szerinted poénból kántálják mindenhol, hogy

HOLTIG TARTÓ TANULÁS???

2010. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
100%

Utálni fogsz, de anyudnak van igaza.

Ugyanúgy voltam, mint te, érettsági és hagyom a francba a tanulást, már a könyökömön jött ki.

Aztán 1 évet otthon ültem, mert nem kellettem sehova...

Oké, neked lesz munkád, de ne feledd: semmi nem tart örökké!

Legalább egyezz meg anyuddal, hogy munka közben valami szakmár leteszel, vagy levelezőn egy diplomát szerzel, bármit! Ne hagyd elveszni a lehetőséget, amíg ingyen van!

Nem vagyok olyan idős, de már tudom, hogy erre szükség van, szükség lehet és csináld meg előbb, mert felnőtt fejjel nehezebb lesz újra suliba járni, a rengeteg teendő mellet (család, munka, házi teendők)!

21/L

2010. okt. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el dolgozni és tapasztald meg a munka világát. Aztán ha változna a véleményed, nem késő elkezdeni a felsőoktatást mondjuk 2 év múlva sem. Azt azért jó ha tudod, hogy az egyetem meg főiskola teljesen más stílusú, mint a középiskola. Ha valami miatt megutáltad az utóbbit, még szeretheted az előbbieket. Viszont csak olyat kezdj el tanulni, ami érdekel is.
2010. okt. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
41%

Mondok én valamit, amit lehet el sem tudsz képzelni..


Azta kis vackot amit a nők makukba dugnak vagy a bugyijukra ragasztanak minden hónapban amikor "bajuk" van egy 40 méteres gépsor gyártja.


Percenként 1600 darabos sebességgel!!!!!


Szerinted a 8 gépsor hány kontinenst és hány nőt lát el azzal a kis valamivel egy hónapban??


Szerinted kell a szakmunkás bárhova is??

Hát nem kell!! A Fogdmeg tedd ide tedd oda ember kell!!


Ahhoz meg elég a 8 általános is, nem kell szakmát tanulni hozzá...

2010. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!