Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai Magyarorszàgon mièrt/hog...

A mai Magyarorszàgon mièrt/hogy vàllalnak az emberek egyáltalàn gyereket?

Figyelt kérdés

Azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert úgy gondolom, hogy mi a házastársammal átlagosan élünk, bevételünk a középosztálynak megfelelő. 2-en vagyunk, nem nagyzolunk, nem cigizünk, nem bulizunk, elvagyunk magunkban, félre is tudunk tenni (pont annyit, ami kell, mert nyugdíj az màr nekünk - 30-33 èvesek - nem lesz!, tehát ez mar előtakarékoskodás), de ez így ennyi.

Van egy saját tehermentes családi házunk, 2 kistestű kutya, egy darab autó, amin osztozunk, és kész.


Elgondolkodtam, hogy mi most nem tudnánk még egy főt se pluszban fenntartani. Hogyan és miből vállalnak ma mégis halomszám gyereket a magyarok hasonló fizetésből?



2023. aug. 14. 19:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/131 anonim ***** válasza:
84%
Számok nélkül nehéz írni, de hitelmentes ingatlannal átlagos keresettel nehezen hiszem hogy ne férne bele. De nem kell megideologizálni, ha nem akartok, szerencsére már nem muszáj gyereket vállalni.
2023. aug. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/131 A kérdező kommentje:

10-es: szerintem egy jó környéken lévő kis lakás az aranyat ér. Ne becsüld le ;) 🫶


Mi is csak a kényelem miatt váltottunk, mert így nem kell sétáltatni korán a kutyákat. De én imádtam a pesti lakást is ♥️

2023. aug. 14. 19:56
 13/131 A kérdező kommentje:

12-es: en sem gondolom, hogy meg kell ideologizàlnom, főleg nem vadidegeneknek.


Az, hogy nekünk belefér-e, nem a kérdés része, erre van vàlasz: nem.


Ha elteszünk nyugdíjra, eszünk, élünk normálisan, akkor elmegy megy az egész. Ergo ebbe màr nem fér bele másnak a fenntartása, ez a tény ihlette a kérdést. Remélem, így már világos. :)


A kérdés az volt, hogy mások hogyan és miből csináljàk?

2023. aug. 14. 20:00
 14/131 anonim ***** válasza:
38%

Megint jön az önsajnáltatásba bugyolált hencegés.

Az a jó, hogy ilyenekhez már csak ezt szoktam leírni :DDD

2023. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/131 anonim ***** válasza:
75%
Még mindig nem írtál számokat. Van ismerősi körben, akik havi egymilliós keresettel sem bírják "megoldani", a másik meg havi 400-ból simán nevel némi odafigyeléssel kettőt.
2023. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/131 anonim ***** válasza:
23%
Önzés és pánik.
2023. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/131 A kérdező kommentje:

Hát, ez ám a hencegés. :D sztem ezzel egy Lölő nem hencegnde :D ill, melyik része az önsajnálat? Kérlek idézd, az kegyen a dolgod.


Feltettem egy kérdést: tudsz rá válaszolni? :D vagy csak irogatsz ossze vissza? :D

2023. aug. 14. 20:07
 18/131 A kérdező kommentje:

16-os: na pont a “némi odafigyelésre” irányult a kérdésem. Vegre valaki erti.


Nem fogok szamokat irni, kozeposztaly.

2023. aug. 14. 20:09
 19/131 anonim ***** válasza:
37%
Mi nem vagyunk itthon gazdagok, de valahogyan még is belefért 3 gyerek a szüleimnek. Apukám dolgozik egyedül, nem orvos, nem ügyvéd, nincs jól fizető állása. Én is erre a középosztályt mondanám. Egy nagy kertes házban élünk vidéken. A szüleim, három gyerek, ebből kettő már egyetemista, mindkettő lakásban az egyetemnél, én koleszos gimiben. Velünk él még a nagyim és az ő anyukája. Semmiből nem szenvedünk hiányt, de luxuskörülmények között sem élünk. És még egy tacsi is belefért.
2023. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/131 anonim ***** válasza:
84%
Azért vállalnak, mert szeretik a gyerekeket és vágynak rá. Úgy oldják meg, hogy máshogy osztják be a fizetésüket, mint ti.
2023. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!