Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt az anyukám?...

Miért csinálja ezt az anyukám? Jogosan teszi?

Figyelt kérdés

Bocsi, remélem jó kategóriába írtam.

Szóval az a problémám, hogy elváltak a szüleim, mindketten találtak maguknak azóta párt. Anyáékkal élek és van az új férjétől egy 3 hós kisbabája. Anya mindig elvárja, hogy segítsünk neki. Most elkezdett velünk üvöltözni baba fürdetés közben hogy miért nem raktuk ki a baba törölközőjét, miért nem dobtam ki a pelust, miért nem fűtöttem be, mert halálra fagy a baba. Mindig büfiztetnünk kell, ha elmegy vhova csak 10 percre, menjek le azonnal hogy vigyázzak a babára, holott leckét kéne írnom és lent a baba ágyához közel nincs sehol hely, ahol tudnék tanulni. Azért is hülyeség, hogy vigyáznom kell rá, mert rácsos a kiságy, szal nem értem a problémáját.

Jó, persze néha jó babázni, de úgy, hogy kötelező...Az egyetlen dolog amit még nem csináltam, az a baba táplálása (még mázli)... Mielőtt mi hazaérünk este edzésről, az előtt neki sokszor el kell mennie és ju-jitsu után egy szót nem válthatok a barátnőmmel az öltözőben (máskor nincs rá lehetőségem), mert hogy sietni kell, otthon van a baba egyedül. Ha egyszer nincs kedvem a babával foglalkozni, akkor egyből elkezdi, hogy "Miért nincs egy perced a kistesódra? Mész gépezni és chatelni csak hogy külön legyél tőlem?" és akkor muszáj lesz fognom a babát különben rosszul érzem magam hogy nem segítek. De könyörgöm, nem az ő gyereke? Én is a gyereke vagyok és mégcsak 11 éves, nem kéne elvárnia hogy babysitter legyek.

Ráadásul nem is hiszem, hogy annyi dolga lenne. Ha főz, befog segíteni (még akkor is ha hullafáradtan 1kor beesek az ajtón és rohadt éhes vagyok), teregetni is én szoktam, elmosom magam után az edényeket (néha még utána is), ha viszont egy hónapban egyszer nem mosok el egy tányért, akkor egyből milyen lusta dög vagyok, és mindent neki kell csinálnia. Dehát ő az anya, ő vállalt 4 gyereket (a 2 bátyám is velünk lakik), ne nyafogjon ha egyszer nem csinálok meg valamit.


2010. okt. 23. 20:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
Jaa, értem, nem a nevelőapádra, hanem az apádra haragszol... :S De figyelj már, nincs nagyid?:S Ez így nagyon rossz. Bárki, akivel beszélgethetnél erről, vagy aki csak néha gyerekként bánik veled, sütit süt neked. Nincs valami nagynénid?
2010. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy :

1. Nekem a legfontosabb a tanulás és boccs már, ha mellette ne adj' isten szórakoznék, gépeznék kicsit!

2. Szerintem azért szülted ezt a gyereket, mert csak meg akartad valamivel fogni a pasidat

3. Mindegy is miért szülted, a te gyereked és nem az enyém, ne ruházd rám érte a felelősséget, mert én nem kértem, nem én akartam, hogy szülj nekem egy gyereket.

Természetes, hogy amikor egy családban baba születik, az anyának sokat kell a babával törődnie ezért nem jut ideje sok ház körüli munkára, ezért a család többi tagja segít neki például a mosogatásban, takarításban. Ezeket én meg is csinálom anya szívesen, még akkor is ha néha elfelejtem, de a babát nem bízd rám, foglalkozz vele te!


Ne haragudj meg anya, de ez van.

2010. okt. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:

Első 21:20-asnak: Lehet, hogy nem jött le, de sokat segítek neki, de még többet vár el tőlem, pedig nem szoktatott hozzá rendesen a munkához. Ez van, elkényeztetett ribinek tűnök, pedig én is szoktam dolgozni, csak kevesebbet. Főzni se tanított, csak befogott uborkát hámozni, aztán elvette tőlem 2 perc után, mert hogy nem jutunk is sehova se, gyorsabb, ha mindent ő csinál. Aztán csodálkozik hogy nem tudok rendesen fél perc alatt meghámozni egy uborkát.


Második 21:20-as: Az "apám" kérlekszépen fél órára lakik innen (nem tudom km-ben) és eszem ágában sincsen hozzáköltözni. Nem csak azért, mert iskolát kéne váltanom, nem tudnék balettozni, lovagolni, színjátszóra járni, hanem gyűlölöm. Anyát többször is megverte. Tavalyról maradt bennem egy kép, ahogy anya sikít..Azon az éjszakán egy barátnőmnél aludtam (illetve próbáltam)... Most is elkezdtem könnyezni... Egyébként nem mondanm rossz anyának. Régebben valahogy jobban szerettem, de még most se utálom, csak enyhén szólva elegem van belőle, de egyszerre imádom is és nem tudnám elképzelni hogy elköltözzek tőle. Anya se önzetlen. Volt olyan, hogy kevesebb kaját csinált, mint kellett volna és hajlandó volt nem enni egy falatot sem, csak hogy a 3 gyereke ne "éhezzen". Tudom, furcsa példa az evés, de szerintem ezz is önzetlenség. Az egyik nagymamám folyotn kiborít mindennel..Folyton szidja a városunkat és isteníti az övét. Érdekes módon Magyarország egyetlen olyan tanára, akit MINDENKI szeret és még a környező településeken is ismerik, pont Baján van és pont ő az. Lárifári..A másikkal meg nem merek szóbaállni. A hátam mögött lecsitrizett. Ez jobban fájt, mint bármelyik fizikai fájdalmam. :(


21:25-nek: Pedig ezt akartam a legkevésbé. Hogy dühöngjenek rajta..Pedig én szeretem őt. Ő nem az anyám, az anyukám. Lehet, hogy hülyének néztek, hogy itt leírtam a bánatomat és kiadtam a dühömet, aztán írom, hogy hagyjátok békén, szeretem őt, de neki is van jó oldala. Ráadásul a kérdés se az volt, hogy ki tudja jobban szidni az anyukámat, hanem hogy jogosan teszi-e...


21:20-as megint: Sajnos senkivel se tudok beszélgetni. Vannak barátaim, de különböző okok miatt nehezebben nyílok meg feléjük, nincs egy igazbarátom, akiben annyira megbíznék, hogy ezt elmondjam neki. Anya egyáltalán nem deperssziós, ugyanolyan, mint volt, csak úgy érzi, hogy nem testvért kaptam hanem egy saját gyereket.


Lehet hogy tényleg az lesz a legjobb, hogy megmondom neki, hogy az ő kisbabája, én pedig a (kis)lánya vagyok, tudjon már megkülönböztetni magától, de attól félek, hogy megint (volt már egy hasonló eset) megsértődik, hisztizik és leken egy pofont, hogy én milyen szemtelen vagyok és csak csináljam, amit mond.


21:45: Azt már én is tapasztaltam, hogy ha valami rendben van, az olyan természetes, ha valami apró hiányzik, akkor egyből hogy képzelem, meg milyen lusta vagyok. (Lásd: Mosogatás) Anya szerintem (nagyjából) jól nevel bennünket, ugyanolyan szigoró velem, mint a tesóimmal. Ráadásul ő jobb, mint rengeteg másik anya. Tiszteletben tartja, hogy van egy közel 18 éves fia, aki már szeretne bulizni (tegnap este-ma éjjel is volt) és rájött, hogy nem tudja kényszeríteni hogy valamit csináljon meg. (De azért ő is szokott teregetni, elmossa maga után a tányért, de ma olyat produkált a fritőznél amikor csak simán ki kellett volna szedni a rántotthúst :D) A másik tesómat meg azért nem "piszkálja", mert ő elkezdi, hogy mindig neki kell ugorni, habárkinek bármi baja van, akkor hív engem, és ez így megy mindig, aztán meguntem és enyhén szólva összevertem a bátyámat, azóta nem háborog. (Lehet hogy furcsán hangzik, de nem vagyok aza tipikus törékeny lány aki undorodik a verekedéstől.) Persze nagyjából megértem őket, mert amikor ők voltak annyi idősek, mint én, akkor nagyon sokat segítettek, hisz én még picike voltam. Arra megkérek mindenkit, hogy ne hívja a nevelőapámnak légyszíves. Nem csak azért, mert nem szeretem, hanem mert ő csak nálunk alszik (illetve hamarosan beköltözünk egy új házba, amit közösen csináltunk), eszik és néha babázik, de az én szobámról még csak azt sem tudja, hogy hogy néz ki. Számomra ő csak egy idegen, akit szeret anya (és ő is szereti anyát) és nálunk alszik. De a legjobb az lenne, ha ott tartanánk, mint tavaly: nem is tudjuk egymásról, hogy létezik...

2010. okt. 23. 22:03
 24/62 anonim ***** válasza:
87%

Igy én azt gondolom, hogy nem a jelenlegi helyzettel van baj. Nem babysitter vagy, hanem testvér, nem babázol, hanem egy élő gyermekre vigyázol. Ezek a dolgok még büszkeséggel és örömmel is eltölthetnének. És anyád iránt is szolidáris lehetnél. Tényleg lehetne így is. De itt sok-sok egyéb probléma van, ami haraggal tölt el. Így bonyolultabb. Még mindig azt mondom, hogy a kistestvéred miatt érzett gondjaid egy év alatt elmúlnak. Anyád nyugodtabb lesz. Mindenki megszokja az új helyzetet. És a kicsi túl lesz a csecsmő korán.

De a régebbi gondok, az alapgond megmarad. Lehet, hogy tényleg jó egy kicsit nagymamádhoz menni. Távolról sokszor tisztábban lát az ember.

Azért szuper lehet lovagolni, balettozni edzésre járni.

jó lehet barátokkal lenni. jogod van hozzá , ne értsd félre, de összehasonlíthatatlan a Te és anyád élete.

Ő szolgál, te pedig a segítség ellenére haszonélvező vagy.

Miért haragszol valójában?

2010. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:

21:52: Semmi baj. A mamámékről már írtam nem tom melyik válaszomban. Nem tudom, hogy a nagybátyám felesége a nagynénim, vagy az unokatesómék anyja. Merthogy a nagybátyámnak az élettársa volt, de már elváltak. Kedves nő, de ő is messze lakik. Sajnos nincs senki a családomban, akivel 10 percnél többet kibírnék úgy, hogy erről beszélgetünk. Unokabátyám már 21 éves, amikor megyünk hozzájuk, akkor is csak piszkáljuk egymást, a mamáimról már írtam, az unokahúgom olyan már 8 éves, de szegény kislány még mindig olyan, mint egy 5 éves..:( Az unokanővérem (ő az egyetlen, aki nagyjából korombeli, 8 hónappal idősebb) nem lenne hajlandó erről beszélni.


22:03 -› Igazából nem sokat szoktam tanulni, nálam a leckeírás is az, ha idén 3x átolvastam valamit, sokat írok, de csak mert nincs szükségem tanulásra, 4,5-nél rosszabb jegyet (rajz) nem is kaptam. A gépezéses része se valami jó, mert (a szüleimnek hála) eléggé kocka vagyok és amikor csak tehetem, gépezek. :S (Igen, egy újabb dolog, amit a szüleimre fogok, de ők tehetnek róla. 8 évesen kaptam egy laptopot, 9 évesen iMacet és sosem foglalkoztak velem, így amikor az iMacemet kaptam, annyira lekötött, hogy nem akartam játszani, mert sokkal szórakoztatóbb neten beszélgetni a netes "barátaimmal", egyrészt mert mindegyik idősebb nálam és képesek felfogni azt, amit írok, másrészt ők nem közösítettek ki...)

A 2. sem igaz, nem azért szült gyereket hogy "megfogja a pasiját", 6 éve szeretett volna egy negyedik gyereket, de apa nem akart. És a férjével nagyon-nagyon szeretik egymást, a világért sem akarnám ezzel megbántani anyát. A 3. talán jó, csak kicsit más stílusban, hogy fel is fogja, mit mondok és megértsen...Nem a baba miatt kell nekünk is sokat segítenünk, ez mindig is így volt. Azt se venné be, ha azt mondanám, hogy szívesne megcsinálom, ugyanis mindig utáltam dolgozni, de megcsináltam. Azért köszönöm szépen mindenkinek a választ!

2010. okt. 23. 22:17
 26/62 anonim ***** válasza:
68%

Ne hívjuk nevelőapának, de beköltözöl a házába. gondolom a pénze is jól jön. Apád nem ember, de ruhát venni jó.

Anyád nem eszik, inkább nektek adja, de utálod, ha segíteni kell.

figyelj! szuper életed van!

Nagyon is sokan szeretnek. Áldozatot hoznak érted, pedig Balira is mehetnének a külön óráid árából.

Mi a franc van bajod van?

2010. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:
22:04: Én szeretem is a kistesómat, büszke is vagyok rá, de nem úgy, hogy kötelességem mindent megtenni..Valamiért ha anya nem kötelezne, sokkal szívesebben megtennék akár többet is, de így... Én megértem őt, de ő is megérthetne engem. Nem tud velem együttérezni, mert az ő szülei 17 éve váltak el, ő akkor már rég nem velük élt, sőt, már apa a férje volt. Jóformán kiakadt, amikor megmondtam, hogy nem akarok elmenni az esküvőjére. Borzalmas dolog látni, ahogy anya/apa lesmárol egy majdnem idegen nőt/férfit. De ő ezt enm értheti.. Nem tudnék senkihez se menni, mindneki távol lakik tőlünk. (Apa munkája maitt anyáék sokszor elköltöztek, Szegedtől egészen Budapest fölé, nem írnám le a várost, ha nem gond.) Barátokkal lenni..Bárcsak tudnám, hogy milyen érzés... :( A ju-jitsut is anyáék erőltetik már 5 éve, el sem akartam kezdeni. 6 éve skorom óta nyaggatom anyát, hogy hadd iratkozzak ki, mostmár csak annyit mond, hogy minden kamasz lány abba akarja hagyni a sportot, mert lázad, de amíg kicsi voltam,e gyszerűen nemet mondott. Én nem a sportot akarom abbahagyni, hanem a ju-jitsut. De ahhoz kell találnom egy másik sportot, amiben nem kell annyit futni, mint pl. a fociban, nem úszás és nem tánc (vannak akik szerint a tánc is sport). Miért haragszom? Folyton nyaggat, mindent erőltet, amit nem akarok, egészen apró dolgokért levág olyan taslit, hogy este is érzem a nyomát. Velem nem foglalkozik, de azt nem akarja, hogy a gép előtt üljek. Ha minden el van mosva, ki van teregetve akkor minden oké, így kell ezt csinálni, ha viszont egy dolgot nem csinálok meg, akkor jön a szöveg, hogy milyen lusta vagyok, és hússzor ekll szólni, hogy egyáltalán felálljak a gép elől. De te nem ismered, nem tudod milyen.
2010. okt. 23. 22:27
 28/62 anonim ***** válasza:
Nem teszi jogosan, de utolsónak azért tényleg igaza van picit =)
2010. okt. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 A kérdező kommentje:
22:19: teljesen jogos, amit írsz. Nem költözök hozzá. Egyenlőre ő lakik nálunk. Eladta 2 lakását, mi is eladjuk a mienket, hogy egybe költözhessünk, így senki se költözik senkihez. A pénzéhez nekem semmi közöm, arra költi, amire akarja. A kajánkat, ruhánkat, különóráinkat apa fizeti, ha visszaolvastál volna. Nekem ahhoz az emberhez semmi közöm, csak anya férje. Asszem 3-4x fordult elő, hogy anya nem evett, d eközben azt magyarázza, hogy mennyire nem éhes. Utálom, ha segíteni kell, de mégis megteszem, pedig nem arról vagyok híres, hogy hogyha valamit meg kell csinálni, akkor megteszem, akaratom ellenére. Persze enm úgy értem, hogy luxus, hogy segítek. Gyerek vagyok még, az isten szerelmére, miért nem lehet felfogni? Ti is voltatok ennyi idősek, ne felejtsétek el. Nincs szuper életem. Ha tudnád, hogy miken mentem keresztül 2 év alatt. De tudod mit? Biztos jobban tudod, pedig nem is ismersz, de bizto sigazad van, én egy idióta kamasz lány vagyok, akinek semmi se jó. Senkinek se hisztiztem, hogy balettozhassak, lovagolhasska, színjátszóra járjak. A legdrágább dolgot pedig ők erőltetik, szóval ennyit erről. Szerinted az luxus és irigyellni való hogy mozgok és nem a gép előtt ülök amint suliból hazaérek? Bajom az van éppen elég, most is alig bírok írni mert minden vizes lett a könnyeimtől. Fogalmad sincs az életemről néhány kommentár alapján.
2010. okt. 23. 22:34
 30/62 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy nem én találtam ki azt a szabályt, hogy fizetnie kell anyának, pontosabban nekünk, ha már vállalt 3 gyereket. Erre azért válaszolj őszintén: Te tudnál apukádra ugyanúgy tekinteni, mint eddig, ha megtudnád, hogy többszörösen megvert egy nőt, egyszer a szemed láttára és nem engedett ki az ajtón az anyukáddal együtt és zsarukat is hívott az anyukád, annyira komollyá vált a helyzet?
2010. okt. 23. 22:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!