Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt az anyukám?...

Miért csinálja ezt az anyukám? Jogosan teszi?

Figyelt kérdés

Bocsi, remélem jó kategóriába írtam.

Szóval az a problémám, hogy elváltak a szüleim, mindketten találtak maguknak azóta párt. Anyáékkal élek és van az új férjétől egy 3 hós kisbabája. Anya mindig elvárja, hogy segítsünk neki. Most elkezdett velünk üvöltözni baba fürdetés közben hogy miért nem raktuk ki a baba törölközőjét, miért nem dobtam ki a pelust, miért nem fűtöttem be, mert halálra fagy a baba. Mindig büfiztetnünk kell, ha elmegy vhova csak 10 percre, menjek le azonnal hogy vigyázzak a babára, holott leckét kéne írnom és lent a baba ágyához közel nincs sehol hely, ahol tudnék tanulni. Azért is hülyeség, hogy vigyáznom kell rá, mert rácsos a kiságy, szal nem értem a problémáját.

Jó, persze néha jó babázni, de úgy, hogy kötelező...Az egyetlen dolog amit még nem csináltam, az a baba táplálása (még mázli)... Mielőtt mi hazaérünk este edzésről, az előtt neki sokszor el kell mennie és ju-jitsu után egy szót nem válthatok a barátnőmmel az öltözőben (máskor nincs rá lehetőségem), mert hogy sietni kell, otthon van a baba egyedül. Ha egyszer nincs kedvem a babával foglalkozni, akkor egyből elkezdi, hogy "Miért nincs egy perced a kistesódra? Mész gépezni és chatelni csak hogy külön legyél tőlem?" és akkor muszáj lesz fognom a babát különben rosszul érzem magam hogy nem segítek. De könyörgöm, nem az ő gyereke? Én is a gyereke vagyok és mégcsak 11 éves, nem kéne elvárnia hogy babysitter legyek.

Ráadásul nem is hiszem, hogy annyi dolga lenne. Ha főz, befog segíteni (még akkor is ha hullafáradtan 1kor beesek az ajtón és rohadt éhes vagyok), teregetni is én szoktam, elmosom magam után az edényeket (néha még utána is), ha viszont egy hónapban egyszer nem mosok el egy tányért, akkor egyből milyen lusta dög vagyok, és mindent neki kell csinálnia. Dehát ő az anya, ő vállalt 4 gyereket (a 2 bátyám is velünk lakik), ne nyafogjon ha egyszer nem csinálok meg valamit.


2010. okt. 23. 20:13
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
100%
Az uccsó vagyok, ez meg a másik, hogy hogy lehet, hogy egy gyerekre bíz egy újszülöttet? Ez elég felelőtlen dolog...
2010. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
20%

Na érdemes volt ide írnod! Itt anyádat darabokra szedik!

Olyanok, akik még csak egy zsíros kenyeret sem kentek senkinek. Ilyen témákban nem lehet itt segítséget kapni. Ez dühöngő. mindenki a saját tinédzser kínját veri majd le az anyádon.

2010. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
100%

21:20-as vagyok megint.

Visszaolvastam most a kommenteket. Hát, én azt mondom, hogy nem oké, hogy ennyi mindenbe bevon. Sztem nem az... Bár, oké, az elköltözést azért mondtam, mert én is tizennégy éves korom óta el akartam költözni, mert tudtam pontosan, hogy egy gyerek két dolgot tehet: vagy tűr, vagy elmegy otthonról. Nekem nem volt hova.

Egyébként lehet, hogy nem hallottál még róla, de van szülés utáni depresszió, ha sokat ideges, emiatt lehet, mert túlterhelt. De egyébként általában sokat szoktak a tizennégy év feletti lányok segíteni a babák ápolásában, de a tizennégy év alattiak nem szoktak olyan sokat besegíteni. Azért is mondtam, hogy beszélj nagyiddal, vagy valami hozzátartozóddal, mert nem biztos, hogy teljesen jól látod a dolgokat, vagy megszoktad, hogy semmit se csinálsz, és most meg ahhoz képest sokat kell tenned. Hát, egy dolgot azért tudnod kell, hogy az élet nagyon nehéz, és nagyon kegyetlen, és nem mindig számíthatsz másokra. De ha van valakid, beszélgess el vele, mi nem is ismerünk téged, és nem is látjuk közelről a problémát. De a gyerek, ahogy mondtam, két dolgot tehet, vagy tűr, vagy ha annyi idős, akkor elköltözik. Ha nem törődsz bele a helyzetbe, és morogsz, akkor rosszabb lesz...

Beszélgess el valakiddel, nagyiddal, apuddal... még gyerek vagy te is, ilyen korán rád sózni dolgokat nem szabad, és nem is szokás... de anyud megváltoztatni nem tudod, de ha kérsz felnőttől segítséget, ő segíthet abban, hogy megtanulj bánni anyukáddal, mert azt is tanulni kell, hogyan bánjunk másokkal, és most, hogy anyukád szült, ő is másabb....

2010. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:

Dühöngő?:D:D Hát, jaja, itt sokfélét írnak az emberek, és inkább csak érdekesség, amiket írnak:D, igaz:D, és mindenki magából tud csak kiindulni.

Igaz, az anyákat mindig csak bántják :(. Pedig tényleg sok a dolguk.

Nem tud megkenni egy zsíros kenyeret?:D ÚÚÚúú, hát, nem hinném... Én is saját háztartásom vezetem, és példásan.

Kérdező, te meg beszélj nagyiddal. Dühös vagy, én is voltam az. Nekem már elment anyám, hidd el, hogy addig jó, amíg van neked, akármilyen is, gondolj erre :(.

2010. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:

Én nem akartam testvért..Utálom azt az alakot is, akit anya nagyon szeret és csakis azért viselem el. Oké, hogy szüksége van anyának a segítségemre, de nem csak az enyémre! Érdkes módon a 17 (és fél) éves bátyámat sose veszi elő semmilyen dologért, ő csak msn-ezik vagy filmet néz a szobájában, ha otthon van. Meg még a férjével se kiabált soha. 8 körül megjön, ő is igazán segíthetne, de nem, mert ő hullafáradt mert egész nap dolgozott. Attól, hogy még gyerek vagyok és "csak" iskolába kell járnom, én is lehetek fáradt. Nekik az a dolguk, hogy dolgozzanak, gyereket neveljenek (ha már vállaltak), stb., nekem meg az, hogy iskolába járjak. Ez az élet rendje, ez így ment (mióta kötelező az iskola) és így is fog maradni. Nem mondanám, hogy igazi gyönyörű családom van..Az egyetlen, akit igazán szeretek, az a 17 és fél éves bátyám. Ő sosem okozott semmilyen fájdalmat, mindenben segít, amire megkérem. Ez nem mondható el a másik bátyámról, anya folyton mindenért nyaggat (nem csak mióta megszületett a baba) és az a személy, akit mások apának hívnak, számomra nem férfi, de mégcsak nem is ember. Hadd ne menjek bele h miért...Máris könnybe lábadt a szemem...

Nem igaz, hogy éjszaka keveset alszik. A baba legkorábban 5kor kel, este 11kor már alszik. Anya szokta is mondani hogy az egész éjszakát átalussza. És volt már olyan, hogy nagyon szarul voltam és egész éjszaka ébren voltam. Nem akartam lemenni anyához, hogy felébresszem, inkább vártam fél6-ig, ugyanis akkor felébredt a baba és anya megszoptatta. Akkor lementem hozzá és ott aludtam kemény egy órát, utána mentem suliba. Többször anya pihentebb, mint én.

Nem sokat törődik velünk. Néha elvisz suliba (többször mondjuk jobban esik sétálni), lovagolni, kaját csinál (szinte soha egyedül, hanem velem) nekünk, levisz ju-jitsura, általában elmegy értünk, hazahoz balettról de ennyi. Néha bejön a szobámba hogy akkor iderakja a babát mert vasalnia kell. Számontartja, hogy mire van szükségünk, de nem ő fizeti, nem is ő intézi. Apa fizeti a gyerektartást, általában vele megyünk pl. ruhát venni.

Nem hinném, hogy bármit is elrontanék azzal, hogy gyerekként akarok élni, nem egy csicska ként, aki bármikor ugrik, ha ráÜVÖLTENEK.

2010. okt. 23. 21:34
 16/62 anonim ***** válasza:
24%
És tényleg, milyen nehéz az élet, és mennyi dolga van egy nőnek... fú, majd látni fogod:S
2010. okt. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem a 11 eves leanyanak szult gyermeket...

Addig rendben van, hogy megker, hogy segits, de mikor mar az nem segitseg, hanem kotelesseg...

Mondd el neki, hogy segiteni szivesen segitesz, de ne varja mar el, hogy mindig te pesztrald a kistesot...

2010. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 A kérdező kommentje:
Hú de sokan írtatok. :O Mindjárt válaszolok mindenkinek, de ameddig az előző választ írtam, vagy 5-en még írtatok.
2010. okt. 23. 21:36
 19/62 anonim ***** válasza:
100%

Annyit olvastam csak eddig, hogy nem veszi elő a bátyádat...

Elmondok valamit. Nekem egy öcsém van, és ő ha életében kétszer kezébe vette a nyamvadt felmosót, akkor sokat mondok. Én már 24 vagyok, idősebb. Egyedül vezetem az elég nagy háztartásunk, és elmondok neked valamit, amit majd később fogsz tapasztalni, hogy olyanok sokszor az emberek, hogy hú, de rendetlen vagy, hú, nem mosogattál el, hú, hogy néz ki a fürdő! Fejedhez vágják ezeket, közben nem veszik észre, hogy neked valami bajod van, épp fáradt vagy. Azt ritkán veszik észre a családtagok, ha valami rendben van, de azt már azonnal, ha valami nincs rendben...

És egyet jegyezz meg, a férfiakat folyton elkényeztetik, nem csak az én öcsémet, minden férfit. Azért olyan a többségük, amilyen. Tizenkétórázom, és van, hogy hétvégén is dolgozom, és nehezen bírom, ennek ellenére én is sokszor elő vagyok véve, hogy miért ez nincs meg, az miért nincs meg? Jó, mostanában nem vagyok olyan példás :D.

De ezt úgyis te is fogod látni, hogy a férfiakkal sokan kivételeznek. Meg a fiúkkal. Én mindig ezt látta, hogy a fiúgyermekeket elkényeztetik. Nálunk is az volt mindig, hogy én vittem az egész nagy háztartást, az öcsém a kisujját nem emelte meg, mostanság csak azért kezdett el takarítani, mert a nője ráparancsolt. Aztán azért is inkább megcsinálok mindent, mert nem akarom azt hallgatni, ha megemeli a kisujját, hogy de most én takarítottam el. Egyik hétvégén dolgoztam, és nem akartam mindent megcsinálni, és minden könyörgésem hasztalan volt. De ők is megnevelhetők, a fiúk is, de őket legfeljebb majd az asszonyuk tudja megnevelni. Tudod, majd rájössz te is, hogy a legegyszerűbb, ha belenyugszol. Anyám nekem mindig ezt mondta, na látod, lányom, hogy mindig ezt mondtam neked, hogy mennyi munkám van, és nem segítettetek. És akkor is megmondtam anyámnak én is, hogy de anya, én akkor is megmondtam neked, hogy azért nem segítek, mert ha az öcsém nem emeli meg a kisujját, én se fogom... És aztán mi lett? Rám szakadt az egész háztartás, és egyedül végeztem mindent, most kicsit besegít az öcsém, mert sokat dolgozom. De csak rámszakadt minden, hiába lázadtam. Meg fogod te is érteni, hogy lázadni nem túl értelmes dolog, mert csak magadat fárasztod vele. Inkább majd igyekszel te is megfelelni az elvárásoknak.

A nevelőapa meg sose jó dolog... Soha nem válnék el, ha egyszer lenne gyerekem, sohhhhha.... én nagyon rossz dolognak tartom. Szal erről alapból megvan a véleményem... A másik meg az, hogy a nevelőapa sose az igazi apa..., és az én egyik ismerősömet folyton piszkálta, és bántotta a nevelőapja, pedig nem volt sokkal idősebb nálad, azért mert nem az ő lánya, és meg is mondta a lánynak, hogy azt akarja, hogy ne legyen ott velük... Egyszerűen nem akarta ott látni.

Most megint azt mondom, vagy megszoksz, vagy megszöksz. Az utóbbit meg úgyse teheted meg, mert gyerek vagy. Utáltam gyereknek lenni... De nekem is nagyon jó anyám volt, aki önzetlen, és jó anya volt, csak bizonyos dolgokban nem egyeztünk, és veletek is így van.

2010. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
75%
Megkérdezhetem, hogy miért haragszol a nevelőapádra?
2010. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!