Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt az anyukám?...

Miért csinálja ezt az anyukám? Jogosan teszi?

Figyelt kérdés

Bocsi, remélem jó kategóriába írtam.

Szóval az a problémám, hogy elváltak a szüleim, mindketten találtak maguknak azóta párt. Anyáékkal élek és van az új férjétől egy 3 hós kisbabája. Anya mindig elvárja, hogy segítsünk neki. Most elkezdett velünk üvöltözni baba fürdetés közben hogy miért nem raktuk ki a baba törölközőjét, miért nem dobtam ki a pelust, miért nem fűtöttem be, mert halálra fagy a baba. Mindig büfiztetnünk kell, ha elmegy vhova csak 10 percre, menjek le azonnal hogy vigyázzak a babára, holott leckét kéne írnom és lent a baba ágyához közel nincs sehol hely, ahol tudnék tanulni. Azért is hülyeség, hogy vigyáznom kell rá, mert rácsos a kiságy, szal nem értem a problémáját.

Jó, persze néha jó babázni, de úgy, hogy kötelező...Az egyetlen dolog amit még nem csináltam, az a baba táplálása (még mázli)... Mielőtt mi hazaérünk este edzésről, az előtt neki sokszor el kell mennie és ju-jitsu után egy szót nem válthatok a barátnőmmel az öltözőben (máskor nincs rá lehetőségem), mert hogy sietni kell, otthon van a baba egyedül. Ha egyszer nincs kedvem a babával foglalkozni, akkor egyből elkezdi, hogy "Miért nincs egy perced a kistesódra? Mész gépezni és chatelni csak hogy külön legyél tőlem?" és akkor muszáj lesz fognom a babát különben rosszul érzem magam hogy nem segítek. De könyörgöm, nem az ő gyereke? Én is a gyereke vagyok és mégcsak 11 éves, nem kéne elvárnia hogy babysitter legyek.

Ráadásul nem is hiszem, hogy annyi dolga lenne. Ha főz, befog segíteni (még akkor is ha hullafáradtan 1kor beesek az ajtón és rohadt éhes vagyok), teregetni is én szoktam, elmosom magam után az edényeket (néha még utána is), ha viszont egy hónapban egyszer nem mosok el egy tányért, akkor egyből milyen lusta dög vagyok, és mindent neki kell csinálnia. Dehát ő az anya, ő vállalt 4 gyereket (a 2 bátyám is velünk lakik), ne nyafogjon ha egyszer nem csinálok meg valamit.


2010. okt. 23. 20:13
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:
Na ma is nagyon kedves volt. Reggel elindította a mosógépet, délelőtt végzett, sütött palacsintát és a tesóim nem mosták el a tányéraikat és velem kezdett el üvöltözni, hogy milyen lusta vagyok meg mindenért százszor kell könyörögni. Közben ment fel, hogy teregessen és látta, hogy minden ki van teregetve, kérdezte, hogy ki volt, mondom én, erre nem mondott semmit csak leült a gépe elé. Most pedig megint sütött vacsira palacsintát és kitalálta, hogy mosogassak el én mindent, mert ő fáradt és babát kell fürdetni, pedig a tesóim is itt vannak. (Megjegyzem nem értem, miért fáradt, amikor egész nap itthon volt.) Ja és még délután lement az új házunkhoz (még nem költöztünk be, csak belül "építgetjük") takarítani, és a férjének vmilyen baja van és nem tudott elmenni a babával sétálni és megint kit vett elő, hogy séltáljon vele min. egy órát? Naná, hogy engem. Közben meg az egyik bátyám egész nap csak gépezik, a másik meg kondizni volt és 2 körül jött haza, de az nem ok arra, hogy megint mindent én csináljak. Megkérdeztem anyától, hogy miért már megint én, folyton engem csesztet, erre azt mondta, hogy csak és ne feleseljek hanem vigem el a babát. Megkérdeztem, hogy kié a gyerek, erre adott egy pofont, mondván "szemtelen vagyok".
2010. okt. 24. 20:40
 42/62 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában divat hogy a nők a nagyiknak,kistesóknak,szittereknek szülnek...Kell a csp...
2010. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 A kérdező kommentje:
De anya egyáltalán nem ilyen. Írtam, hogy 6 éve szeretett volna egy negyedik gyereket, még apától. Végülis jobb is talán, hogy apa nem akarta, mert egy 6 éves kisgyereknek jobban fájhat a válás int nekem, vagy a bátyáimnak.
2010. okt. 25. 15:40
 44/62 anonim ***** válasza:
Igen mert a pocsék házasságot nem a beleszülök még két babát módszerrel kéne megpróbálni megmenteni...
2010. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 A kérdező kommentje:

Akkor elmesélem hogy hogy is volt minden.

Anya és apa nagyon szerették egymást (anya volt 21, apa 25 amikor egymásbaszerettek), majdnem 20 évig házasok voltak, de anya egyszercsak valamiért beteg lett. Azt mondta, hogy apa az oka, mert "rossz az energiája". Csak kinevettük, de persze segítettünk neki. 4 hónapig vérrög volt a lábában ami egyre feljebb ment, akárhogy is mondtuk neki, hogy csak pihenjen. Apa közben 10 év alatt körbeutazta a világot, informatikusként dolgozott Spanyolországban, Bachreinben, Németországban, Petrában, Londonban, stb. Anya egyszer valamiért megelégelte a bánásmódját és elmondta, hogy válni akar, de közben még szerette apát, csak nem szerelemből (megjegyzem nem azért akart tőle elválni). Apa hetekig könyörgött neki, mert nem akarta szétbontani a családot, pedig így volt a legjobb (főleg mert csak a saját karrierje volt fontos). Anya közben már 6 éve szerett volna egy negyedik gyereket, de apa nem akart többet, persze nem azért, mert már mi is sokak vagyunk neki, nagyon is szeret minket. Apa megharagudott anyára, elköltözött áprilisban és mindketten (mármint a szüleim) új életet kezdtek, új kapcsolatban, távolabb egymástól. Szó se volt arról, hogy azért akart anya mégegy gyereket, hogy összetartsa a házasságot, főleg mert ő akart válni.

Ennyi.

2010. okt. 25. 17:09
 46/62 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mivel nagy család vagytok,szó nélkül kell segíteni mindegyikőtöknek anyukátoknak,el tudom képzelni mennyi munkája van...Ha meg valami gondod van,mondd el neki és kész.
2010. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
Anyukád boldogtalan,apukád csak kényelemből akart maradni...
2010. okt. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:

Hú, ez bonyolult kérdés, de az én véleményem szerint neked van igazad. Ha hajlandó vagy besegíteni időnként, részt veszel a baba gondozásában, akkor semmit nem lehet a szemedre vetni, de tény, hogy ha valaki gyermeket vállalt, akkor viselje is a felelősséget érte.

Mert - és ne haragudj -, te még csak egy 11 éves kislány vagy, akire nem feltétlenül bíznám az újszülött csecsemőmet, mert nincs meg a tapasztalatod és lélekjelenléted, hogyha valami történik, segíthess.

Persze, ha otthon van édesanyád is, az más hogy megkér, hogy vigyázz rá, de egyedül hagyni vele... hatalmas butaság.

Pedig szerintem egy tök normális gyerek vagy, de könyörgöm, neked játékbabákkal kellene játszanod, nem azt elviselned, hogy anyád rád sózza a kistesót. Mert oké, jó babázni, de ennyi idősen az ember nem feltétlenül egy élőkisbabára vágyik társaságnak, és ezt meg kellene értenie.

2010. okt. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 Macskajós válasza:
Beszélj anyáddal, ha értelmesen fogalmazod meg a mondandódat, akkor el fog rajta gondolkodni. Ne félj ha először ordít egy kicsit. Az enyém nagyon ingerlékeny, mindig előbb ordít aztán gondolkodik. Vonulj vissza vita után és hagyd őt gondolkozni. Ha ordít akkor is maradj halk. Mondd el, hogy elsődlegesen az ő gyereke, és szeretnél normális társasági életet mellette, nevezhet bárminek(ezt azért mondd oda mert jelentősen lecsökkentheted a szidásokat, én is mindig ezt csinálom szidom magam a szemébe és akkor megszeppen). Amúgy vedd figyelembe, hogy egy kismama lehet nagyon ingerlékeny is. Lehet, hogy a szétzilált élete miatt nincs kialakult rendje a babának, keveset alszik miatta, vagy a párkapcsolata instabil csak nem mondja és gondolom az anyagi gondokat sem köti az orrotokra. Biztos rosszul kezeli a stresszhelyzeteket.
2010. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:

17:34 igazad van. Valóban el kéne mondanom, csak nem tudom, hogyan, mert tudom hogy teljesne kiakadna és megverne.

17:40: Majdnem. Anya igenies boldog (látszik rajta, meg mondj ais, ettől függetlenül leeht hogy iagazd van), apa meg nem hinném, hogy kényelemből lakott itt. A jegyesével vettek egy ikerházat és egbyenyitották, akkora, mint a mi házunk, szóval a kényelem az megvan. A babáról, anyagiakról, ilyenekről mindig beszámol, még arórl is, hogy apa milyen idióta leveelt küldött neki vagy hogy a bíróságon milyen hülyeségeket mondott (apa meg azt mondja nekünk, hogy anya milyen lehetetlen dolgokat magyarázott, így egyiküknek és egyszerre senkinek sem hiszek).


21:20: Értelemsen szoktam fogalmazni, halálnyugodtan de még úgy is képes felpofozni vagy ráverni a fenekemre. Utána sosem kér bocsánatot, csak megy minden tovább, mintha 'misem történt volna. Azt már kipróbáltam, hogy szidom magam neki, de nem hatott - szörnyen fog hangzani szerintem -, hanem igazat adott, szóval ez nem vált be.

2010. okt. 25. 21:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!