Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt az anyukám?...

Miért csinálja ezt az anyukám? Jogosan teszi?

Figyelt kérdés

Bocsi, remélem jó kategóriába írtam.

Szóval az a problémám, hogy elváltak a szüleim, mindketten találtak maguknak azóta párt. Anyáékkal élek és van az új férjétől egy 3 hós kisbabája. Anya mindig elvárja, hogy segítsünk neki. Most elkezdett velünk üvöltözni baba fürdetés közben hogy miért nem raktuk ki a baba törölközőjét, miért nem dobtam ki a pelust, miért nem fűtöttem be, mert halálra fagy a baba. Mindig büfiztetnünk kell, ha elmegy vhova csak 10 percre, menjek le azonnal hogy vigyázzak a babára, holott leckét kéne írnom és lent a baba ágyához közel nincs sehol hely, ahol tudnék tanulni. Azért is hülyeség, hogy vigyáznom kell rá, mert rácsos a kiságy, szal nem értem a problémáját.

Jó, persze néha jó babázni, de úgy, hogy kötelező...Az egyetlen dolog amit még nem csináltam, az a baba táplálása (még mázli)... Mielőtt mi hazaérünk este edzésről, az előtt neki sokszor el kell mennie és ju-jitsu után egy szót nem válthatok a barátnőmmel az öltözőben (máskor nincs rá lehetőségem), mert hogy sietni kell, otthon van a baba egyedül. Ha egyszer nincs kedvem a babával foglalkozni, akkor egyből elkezdi, hogy "Miért nincs egy perced a kistesódra? Mész gépezni és chatelni csak hogy külön legyél tőlem?" és akkor muszáj lesz fognom a babát különben rosszul érzem magam hogy nem segítek. De könyörgöm, nem az ő gyereke? Én is a gyereke vagyok és mégcsak 11 éves, nem kéne elvárnia hogy babysitter legyek.

Ráadásul nem is hiszem, hogy annyi dolga lenne. Ha főz, befog segíteni (még akkor is ha hullafáradtan 1kor beesek az ajtón és rohadt éhes vagyok), teregetni is én szoktam, elmosom magam után az edényeket (néha még utána is), ha viszont egy hónapban egyszer nem mosok el egy tányért, akkor egyből milyen lusta dög vagyok, és mindent neki kell csinálnia. Dehát ő az anya, ő vállalt 4 gyereket (a 2 bátyám is velünk lakik), ne nyafogjon ha egyszer nem csinálok meg valamit.


2010. okt. 23. 20:13
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én is csak tátom a számat, hogy 11 évesen ennyire értelmes valaki. A problémádat is megértem és átérzem. Nekem ennyi idősen az volt a legnagyobb problémám, hogy melyik rajzfilmet nézzem. 11 évesen csak szimbolikus dolgokban kellett besegítenem.

Bár ezt most még rossz dolognak éled meg, profitálni fogsz belőle. Unokatestvérem kevésbé volt szerencsés, mint én, őt keményen befogták dolgozni már 7-8 éves korától, mert alkoholista volt az anyja és nem tudta rendesen ellátni a saját feladatait. Most már majdnem 30 éves, de nagyon sikeres lett, mert megkeményedett a munkától. Vidám ember (szintén lány) és korán kialakult benne a munkabírás. Ez most már az általa megkeresett összegekben is látszik, végre jó élete van.


Másrészt igazad van. Nem az a gond, hogy sokat kell segíteni a háztartásban, hanem az, hogy nem kapsz érte - jogosan elvárt - elismerést. Ez lehetne egy "köszönöm" vagy egy puszi is.


Egy ötletem van: írj egy levelet anyukádnak, amiben leírod, hogy nagyon szereted, de végtelenül bánt, ahogy téged kezel mostanában. Azt is nyugodtan írd bele, hogy szereted a húgodat, de ennyi idősen felvállalhatatlan felelősségnek érzed, hogy kötelezően te lásd el napi szinten. Ezt a levelet reggel tedd ki olyan helyre, ahol anyukád biztosan megtalálja (akár tedd rá a wc fedélre, egész nap csak eljut odáig...).

Így kénytelen lesz elgondolkozni rajta, mert nem leszel ott és nem tud azonnal reagálni rá. Figyelj, hogy ne legyen bántó a hangneme.

Hasonló korban nekem is voltak konfliktusaim anyámmal, ő se volt érzelmileg túl stabil. Ha beszélni akartam róla, akkor elküldött, hogy ne nyafogjak, nincs igazam. A levél után sírva várt otthon és bocsánatot kért, hogy nem értett meg néhány dolgot korábban.

Szerintem egy próbát megérne a dolog.

2010. okt. 26. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:

Már ott a bibi,hogy egy "elhanyagolt"11 éves nem fogalmaz így.

Ha tényleg ennyi idős vagy,akkor anyád RENGETEGET foglalkozott veled,amíg ilyen szókincsre szert tettél.

Ez mellett táncolsz,sportolsz,és állítólag halálra dolgozod otthon magadat(mikor is?)

Az,OK,hogy féltékeny vagy a kicsire,de igazságtalan akkor se legyél.Annyi mindent megkaptál/megkapsz,hogy másnak töredéke se jut...


Azt mondjuk nem értem,hogy miért nem tudtok egyedül közlekedni a bátyáddal.

Egy kisbabát tényleg nem lehet egy percre se magára hagyni,igaz a kiságyból kiesni nem tud,de megfulladni azt igen...A te korodban napi fél-egy óra házimunka igenis kell,hiszen meg kell tanulnod és könyvekből nem lehet.Ha a bátyád annyira szeret,kérd meg,hogy segítsen be .

2010. okt. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
Egy 11 éves gyerek nem cseléd és bibiszitter.Anyuka kinek is szült?Kell a házimunka igen de egy tizenegyéves kislány tanuljon játszon,ne háztartást vezessen és kistesót lásson el,mert az anya kötelessége,csak mostanság anyukák csak jógaikat ismerik,pl,h mikor mehetnek a csp-ért,meg,hpgy kire lehet ráakasztani a babát(naygszülők,kistesó,szitterek),aztn csodálkoznak ha pár év múlva x évesen nem is ismerik a saját gyerekeiket...
2010. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
Akkor lesz igazán ciki ez a szitu,mikor a pici a 11 éves nővérkét szólitja majd anyának mert ő tőbbet látja többet van vele...
2010. okt. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:

Várj!

Tehát azt mondod idén, 2010 áprilisában költöztek szét a szüleid, és csak az UTÁN lett új kapcsolatuk? :O

2010. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 A kérdező kommentje:
Utolsó: Mielőtt azt hinnéd, nem, nem kamuzok. Tavaly októberben adta be anya a válópert, hivatalosan február elején váltak el, és anya adott fél év haladékot hogy apa elköltözzön, de sikerült neki korábban is.
2010. okt. 26. 14:35
 57/62 A kérdező kommentje:

04:01: Köszönöm, reggel olvastam a válaszod és kipróbálom majd ezt a levelesdit, ma reggel már nem volt időm. Munkabírás..Khm, most se szeretem, de ha azt csinálom majd, amit szeretnék (álmom hogy színész legyek vagy informatikus), biztos nem lesz olyan rossz.


11:54: Eszembe nem jutna ilyen kamukérdést írni. Nem írtam, hogy elhanyagolt vagyok, anya így is foglalkozik velem, emellett rengeteg dolgot rámsóz, aminek a nagyobb részét neki kéne csinálnia. Sokat olvastam/olvasok így valószínűleg onnan a szókincsem, nem bárki mástól.

Nem dolgozom halálra magam. Csak - szerintem!!! - anya azokat a dolgokat is velem csináltatja meg, ami az ő feladata lenne. Mikor? Amikor olyan kedve van anyának.

Nem vagyok féltékeny (bár tudom, mindenki ezt írná), szeretem a húgomat és szerintem nem vagyok igazságtalan. Miért én lennék az igazságtalan, ha nekem kell azonnal ugranom, ha anyának bármi baja van, mondván a tesóm mindig azért nyafog, mert hogy ő ugrik azonnal? Vagy hogy az egyetlen dolog, amit még nem csináltam a baba körül, az az etetés (még mázli). Tegnap is én fürdettem, öltöztettem, adtam be neki a vitamint játszottam vele (persze az nem volt rosz).

Hogy érted, hogy egyedül? Mi értelme lenne annak, hogy csak azért, mert 1-2 perccel hamarabb lesz kész nálam, elinduljon egyedül? Suliba is együtt megyünk, volt olyan, hogy külön, de utólért a bátyám.

Az a bátyám, amelyiket szeretem (nem csesztet, nem megy be a szobámba és csórja el a cuccaimat, nem ver meg a semmiért és képes köszönni), szinte sosincs itthon. Most is kb. 20 perce jött megy, de mindjárt elmegy a haverjaival. Amelyikkel emg folyotn öljük egymást, nem tudok mit kezdeni, nem hallgat rám, még akkor se, ha nekem van igazam.


12:00: Azért az nem igaz, hogy csak a jogait nézi. Igenis szeret engem, de úgy gondolja, hogy az én tesóm (és a bátyáimé nem?), segítsek neki, meg különben is, 20x kell rámordítani mire egy dolgot megcsinálok. Senkire se akasztja rá a gyereket, esze ágában se lenen babysittert hívni, emrt egyrészt otthon van, másrészt szereti a kisbabáját.

2010. okt. 26. 14:49
 58/62 anonim ***** válasza:

Én már ide többször írtam . Két gyerek anyukája vagyok.

Nekem nem lett volna erőm ahhoz, amit anyád végigcsinált.

És nagyon rossz érzésem van ezzel az egésszel kapcsolatban.

Ha jogosságot nézzük:

Igen anyádnak van joga megkérni téged, sőt elvárni tőled, hogy vegyél részt a család körüli munkában.

Ő mondja meg, hogy kinek mi a dolga és nem Te. És nem azok akik ideírnak. Mert Ő a felelős szülő, és az Ő vállán nyugszik a család sorsa. Te tényleg lázadsz. Erős vagy és okos. Kb. úgy beszélsz, mint az én lányom 15 éves korában. Nincs jogod megítélni Édesanyádat! Véleményem szerint csak baj lehet belőle, ha a többi lázadó, ítélkező kamaszra hallgatsz. Mert okosan, nyersen ítélkeznek az egész világon. De nincs tapasztalatuk, hogy bárkit is a saját korosztályukon kívül megértsenek.


Másrészt: Szerintem anyád túlvállalta magát. A gyermekágyi időszak hat hét. Normális esetben az anyák nagyon sok segítséget kapnak ebben az időszakban.

Nehéz megmondani hogy ha tudná, neked mennyire terhes ennyit foglalkozni a babával, akkor mi történne. Szerencsés esetben megértene, és csökkentené a terheidet, mert az neki sem jó, hogy emiatt te haragudj rá, vagy eltávolodj tőle.

Szerencsétlen esetben ha megértene is nem tudná úgy szervezni az életet, hogy lemondjon a segítségedről.

A legszerencsétlenebb eset... ha olvasta volna amit ideírtál......

Hát tudod, engem bántott.


Megoldás:

Mond el neki, hogy szeretnél egy kicsit szabadabb lenni.

Szeretnéd ha több időd lenne a saját életedre.

Kérd! Ne követeld!

Ha ezen elgondolkozik, talán meg tudja oldani, hogy máshol kapjon nagyobb segítséget.

Neki a társa a férje, rá kéne támaszkodnia.

2010. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Mindenkit nyomatékosan (megint) megkérek, hogy ne írja azt, hogy "anyád". Olyan ronda kifejezés. Nem csak azért, mert ha csak simán mondja valaki, az trágárság, hanem úgy egyébként..Undorító.

Most őszinte leszek: szar hogy joga van csak úgy ugráltatni csakis engem, a férje vagy a bátyáim helyett.

Nem is ítélem meg, csak olyan rosszul esik..Ha valahányszor szóbahozom ezt a dolgot, vagy valamit nem akarok megcsinálni, akkor én vagyok a lusta gyerek, mert ő ennyi idősen kapált kint a kertben, wc-t tisztított kesztyű NÉLKÜL. Lehetséges, hogy ha hozzászoktatott volna rendesen a munkához, most nem itt "nyafognék", amellett, hogy szeretem őt.

Semmiképpen se hallgatnék azokra, akik azt írnák/írták hogy ezt ne tűrjem, stb., mer tmint már rengetegszer leírtam, én szeretem őt. Ez a legfontosabb dolog, amiért nem költöznék apához. El nem tudnék képzelni nélküle úgy egy hetet, hogy a család többi tagja ott van, csak ő nincs. (Azért így írtam, mert a táborokban is kibírtam, sőt eszembe nem jutott volna őt hiányolni, bármilyen rosszul is hangzik.)

Sok segítséget kapott. Ameddig a férjének nem volt semmi baja (mellesleg boldog szülinapot neki innen is), nagyon sokat segített, pedig 7 után jött meg, és mindig 5-6 között megy el. Meg hát azért nem azt írtam (remélem), hogy csakis mindent én csináltam, besegítettek a bátyáim is, csal kb. feleannyit, mint én, pedig én vagyok a legkisebb (a baba után persze) és amikor én voltam baba, akkor is ők csak 3 és 7 évesek voltak.

Akkor én a szerencsétlen esetbe tartozom. Régebben is volt már olyan, hogy valami nagy dolog történt és mindig engem "piszkált", hogy segítsek már, szóltam neki szépen, hogy nekem ez túl sok, és legyne tekintettel arra, hogy én mégcsak 9 éves vagyok (asszem 2 éve volt) és van egy 12 éves és egy 15 éves bátyám.

Ha szóbahozom, hogy a férje is csinálhatna valamit, egyből leordítja a fejemet, hogy ő dolgozik eleget, meg ígyis sok baja van. (Ja, de hogy nekünk is legyen, tönkrevág egy cd-t...)

2010. okt. 26. 19:46
 60/62 A kérdező kommentje:
Egyébként nem szeretnék senkit se megbántani, de olyan válaszokat vártam, mint amit utolsó válaszoló a válasza második részében írt. (Szóval hogy ugráltathat-e csakis engem.) De azért köszönöm mindnekinek a választ.
2010. okt. 26. 19:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!