Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt az anyukám?...

Miért csinálja ezt az anyukám? Jogosan teszi?

Figyelt kérdés

Bocsi, remélem jó kategóriába írtam.

Szóval az a problémám, hogy elváltak a szüleim, mindketten találtak maguknak azóta párt. Anyáékkal élek és van az új férjétől egy 3 hós kisbabája. Anya mindig elvárja, hogy segítsünk neki. Most elkezdett velünk üvöltözni baba fürdetés közben hogy miért nem raktuk ki a baba törölközőjét, miért nem dobtam ki a pelust, miért nem fűtöttem be, mert halálra fagy a baba. Mindig büfiztetnünk kell, ha elmegy vhova csak 10 percre, menjek le azonnal hogy vigyázzak a babára, holott leckét kéne írnom és lent a baba ágyához közel nincs sehol hely, ahol tudnék tanulni. Azért is hülyeség, hogy vigyáznom kell rá, mert rácsos a kiságy, szal nem értem a problémáját.

Jó, persze néha jó babázni, de úgy, hogy kötelező...Az egyetlen dolog amit még nem csináltam, az a baba táplálása (még mázli)... Mielőtt mi hazaérünk este edzésről, az előtt neki sokszor el kell mennie és ju-jitsu után egy szót nem válthatok a barátnőmmel az öltözőben (máskor nincs rá lehetőségem), mert hogy sietni kell, otthon van a baba egyedül. Ha egyszer nincs kedvem a babával foglalkozni, akkor egyből elkezdi, hogy "Miért nincs egy perced a kistesódra? Mész gépezni és chatelni csak hogy külön legyél tőlem?" és akkor muszáj lesz fognom a babát különben rosszul érzem magam hogy nem segítek. De könyörgöm, nem az ő gyereke? Én is a gyereke vagyok és mégcsak 11 éves, nem kéne elvárnia hogy babysitter legyek.

Ráadásul nem is hiszem, hogy annyi dolga lenne. Ha főz, befog segíteni (még akkor is ha hullafáradtan 1kor beesek az ajtón és rohadt éhes vagyok), teregetni is én szoktam, elmosom magam után az edényeket (néha még utána is), ha viszont egy hónapban egyszer nem mosok el egy tányért, akkor egyből milyen lusta dög vagyok, és mindent neki kell csinálnia. Dehát ő az anya, ő vállalt 4 gyereket (a 2 bátyám is velünk lakik), ne nyafogjon ha egyszer nem csinálok meg valamit.


2010. okt. 23. 20:13
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
Próbálkoztál a levéllel? Lett valamilyen hatása?
2010. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 A kérdező kommentje:

Nem próbálkoztam. Összevesztünk, mert egyenesen megmondtam neki mindent, utána már nem volt erőm kipróbálni.

Ja és ma is megint veszekedtünk, mert nekem soha semmi nem jó..Basszus miért nem képes elfogadni, hogy nem mindenki olyan, mint ő? Kérdezte, h mi legyen holnap a kaja, csak mondtam gyorsan vmit, erre lecseszett (és tényleg leszidott, nem csak azért írtam, mert "szerintem minden lecseszés"), hogy ő neki nincs ideje megcsinálni, mert ide kell mennie, oda kell mennie és különben is, megmondta h egyek vmilyen szar büfében, mert ott milyen jó a kaja. Egyszer muszáj volt elmennem vele, és ott ettünk és csak azért bírtam megenni, mert rohadt éhes voltam...

2010. okt. 28. 20:17
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!