Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélyem az életre? Családo...

Van esélyem az életre? Családom szerint nincs. Valóban?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, idén érettségizem. Apukám azt mondja, ha továbbtanulok lesz egy diplomám, de akkoris elmehetek vele egy bevásárlóközpontba eladónak, a neonfénybe, havi 80 ezerért gürizni. Ha nem tanulok tovább, életem végéig kitörölhettem a seggem a rabszolgaként megkeresett 70-80 ezer forinttal ugyancsak. Ha külföldre megyek még emberszámba se fognak venni, mert nyugaton egy kis keleti senki leszek akit ott megaláznak ahol csak lehet. Szóval szerinte az életem esélytelen.

Anyukám egyetért vele, sőt még azt is mondja, hogy ráadásul elkényeztetett is vagyok szóval tényleg egyáltalán nem ismerem mi az az "élet".

Nem tudom mennyire vagyok elkényeztetett. Apukámmal élek havi olyan 260 ezerből aminek nagyrésze elmegy a panellakásunk fenntartására. Nincs LCD tévénk, sem laptopom. Nem öltözködöm az Andrássy út-ról, és 50 ezres órát sem hordok. És állami suliba járok. De azért bármikor megengedhetem magamnak, hogy beüljek egy gyorsétterembe vagy egy ezresért moziba.

El vagyok kényeztetve Szerinted?

FÉLEK, SŐT RETTEGEK, HOGY IGAZUK VAN ÉS ÓRIÁSI NÉLKÜLÖZÉSEK ÉS CSALÓDÁSOK ELŐTT ÁLLOK. ÉS AKKOR INKÁBB MEGHALOK!!!!


2010. nov. 3. 17:39
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de külföldiként a földhöz kellene vernie a seggét, h 260ezret keres... Én apám szintén külföldi, 3 nyelven beszél folyékonyan, van főiskolai végzettsége. De állásinterjún mindig lerázták, h a saját állampolgárait preferálják, és ink magyart vesznek fel... Most Angliában dolgozik, és semmi pénzért nem jönne ide vissza... Sőt jobb szeretné, ha én is kimennék.
2010. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:
Nem ennyi a fizetése. Az olyan 90 ezer. Szülei, vagyis nagyszüleim segítik, illetve segélyek. Szóval ez összesen.
2010. nov. 5. 18:55
 43/54 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ahogy én látom, itt a szüleiddel, meg veled és az oktatási rendszerrel is baj van. Nem azért, mert el lennél kényeztetve (az életvitel a leírtakból normálisnak tűnik), hanem mert a szüleid nem annyira tudnak nevelni, Neked meg nem látom, hogy lennének céljaid, inkább csak hülye gondolatok keringenek a fejedben.

Miből gondolod Te, meg az apád, hogy ha lesz egy diplomád, akkor pénztáros leszel? Tanultál valami szakmát?

Képzeld el, rohadt nagy hiány van szakmunkásokból. Egy jó asztalos, kőműves, fűtés és vízvezetékszerelő, ács, tetőfedő, burkoló aranyat ér.

Ha én mégegyszer kezdhetném, (van diplomám és egészen jól keresek) tuti kőműves, vagy vízvezetékszerelő lennék! baromi nehéz pl. egy nem ostoba kőművest találni. Egy olyan szaki, aki tud a másik szaki fejével is gondolkodni és előre úgy csinál meg valamit, hogy a másik ne szívjon, nagyon sok pénzt kereshet!!!

Találd ki mi szeretnél lenni és valósítsd meg! Aztán csináld jól, piszkosul jól!!! és meglátod nem 70-80 ezerből kell megélned!

2010. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
100%

Pff...abszolut megértelek. Én sajnos magamat lovalom bele hasonló negatív gondolatokba- pontosan ugyan azok járnak a fejemben, amiket te leírtál.


Muszály elhinned, hogy képes leszel változtatni az életeden,máshogy nem fogsz tudni talpra állni. Jelentkezz vidéki egyetemre és akkor kiszakadsz, majd ebből a lehúzó környezetből- tényleg sokkal jobb lesz.


Ráadásul felsőfokú nyelvizsgát letenni/v olyan szinten megtanulni, NAGYON NAGY

2010. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%

Pff...abszolut megértelek. Én sajnos magamat lovalom bele hasonló negatív gondolatokba- pontosan ugyan azok járnak a fejemben, amiket te leírtál.


Muszály elhinned, hogy képes leszel változtatni az életeden,máshogy nem fogsz tudni talpra állni. Jelentkezz vidéki egyetemre és akkor kiszakadsz, majd ebből a lehúzó környezetből- tényleg sokkal jobb lesz.


Ráadásul felsőfokú nyelvizsgát letenni megtanulni,

NAGYON NAGY teljesítmény ilyen lelkiállapotban. Ha nem vennének fel még sem, akkor menj külföldre au-pairnek.

2010. nov. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%

Ne hidd azt,hogy igazuk van,mert nincs igazuk!Külföldön nem az van,hogy ezért meg azért lenéznek,mert ott kevesebb az előítélet(több nép él együtt)..ott az a helyzet,hogy elkezdenek veled kommunikálni,és meglátják,hogy kedvelnek-e vagy sem,és akkor többet találkoztok..stb.,és lesz egy kis közösség-és ez nem csak az amerikai filmekben van így!Hanem a való életben is,és ezt nem alaptalanul jelentem ki.Ha Kanadába a magyar falusi ismerőseim betudtak illeszkedni(Ontario tartomány,Toronto),akkor te is befogsz tudni illeszkedni Amerikába,vagy épp ahova kiakarsz menni,és sokkal jobban tudsz majd megélni.Csak alapoznod kell a jövődet:érettségi után valami diploma(1 vagy 2 is lehet akár),és akkor már tekintenek Amerikában is valakinek.

És tudod,azaz ismerősöm aki Kanadában él a családjával mit végzett?SZAKMUNKÁSKÉPZŐT!

És nem ottani állampolgárhoz ment férjhez,hanem magyar származású emberrel ment ki,és aztán kivitte a lányát(a férfivel nem közös ez a lány),utána meg még szült két gyereket!

Szóval azt ajánlom neked,hogy ne törődj nagyon a véleményükkel,csak hallgasd meg őket,és bánj velük tisztelettel!Te bennedéljen az a tudat,hogy minden sikerülhet!És ha nem sikerül,akkor is a legrosszabb az lehet,hogy anyudéknak igaza lesz,és velük maradsz..és ámen..ez sem olyan rossz,mert akkor nem lesz gondod semmire.Vagy hozzá mész egy gazdag nőhöz.Ennyi.Nem tini felfogás!

2010. nov. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%

Elég baj az a szüleidnek, hogy így gondolkodnak, de az még nem jelenti azt, hogy ezt neked is át kell tőlük venned :)

Gondolkodtál már egyáltalán azon, hogy mi az, amiért _szerinted_ érdemes élni, mi az, ami boldoggá tesz, szóval hogy te magad mit szeretnél "az élettől"?

Valami okos embertől idézik mindig, hogy amelyik vitorlásnak nincs célja, annak egyik szél sem jó szél...


Aztán ha már ezt tudod, akkor azt is tudni fogod, hogy esetleg feltétlenül az-e a fontos, hogy szakadtra keresd magad, vagy az, hogy olyasmivel töltsd az idődet, ami örömmel vagy elégedettséggel tölt el, vagy netán valami egész mást fogsz fontosnak találni...

de ezt neked kell végiggondolni, egyrészt, mert ezt mindenkinek magának kell, másrészt, mert neked a jelek szerint a szüleid ezen a téren nem nagyon "súgnak" semmi értelmeset.


Szép napot :)

2010. nov. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

én egy viszonylag keresett,jól menő végzettséget szereztem meg érettségi után technikumon.

Sajnos nem tudtam elhelyezkedni 1 évig a szakmámban,így meguntam a tétlenséget,és elmentem a Tescoba dolgozni.

Én a továbbtanulásról lebeszélnélek,inkább végezz el egy technikumot,majd egyéb okj-s képzéseket.

Jah és én is visszahúzódó vagyok fiú létemre,nem is vagyok egy tökéletes kinézetű egyén,de rájöttem,hogy ezek nem hátráltatnak a felvételi során.

ha valakinek kell egy alkalmazott,akkor téged vagy felvesz,vagy nem.

Tanács:

keress itt,vagy külföldön egy állást magadnak,és mielőbb költözz el.

Szia,és sok sikert kívánok!

2010. nov. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%
Jah és én még szerencsétlen is vagyok,mert mostanság még barátnőm sincs,és így már szenvedés.
2010. nov. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 Kyraemett válasza:
100%

Szerintem nagyon gyorsan kérd meg a szüleidet, hogy ezeket a negatív gondolatokat tartsák meg maguknak. Azt megbeszélted velük, hogy ezzel a hozzáállással az öngyilkosság felé taszigálnak?

Kedves apuka és anyuka, brávó!


Gondolkodj egy kicsit, ha tényleg igazuk lenne, vagy nem születnének gyerekek, vagy ledobálnánk őket a Taigetoszról!


Egyébként ha egy jó szakma van a kezedben, bárhol boldogulsz. Akár itthon, akár külföldön.


Nézz egy kicsit körül, melyek a hiányszakmák, tanulj, és mutasd meg nekik, hogy nincs igazuk.


Számomra egyszerűen elképesztő, hogy így állnak hozzád a saját szüleid!

2010. nov. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!