Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélyem az életre? Családo...

Van esélyem az életre? Családom szerint nincs. Valóban?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, idén érettségizem. Apukám azt mondja, ha továbbtanulok lesz egy diplomám, de akkoris elmehetek vele egy bevásárlóközpontba eladónak, a neonfénybe, havi 80 ezerért gürizni. Ha nem tanulok tovább, életem végéig kitörölhettem a seggem a rabszolgaként megkeresett 70-80 ezer forinttal ugyancsak. Ha külföldre megyek még emberszámba se fognak venni, mert nyugaton egy kis keleti senki leszek akit ott megaláznak ahol csak lehet. Szóval szerinte az életem esélytelen.

Anyukám egyetért vele, sőt még azt is mondja, hogy ráadásul elkényeztetett is vagyok szóval tényleg egyáltalán nem ismerem mi az az "élet".

Nem tudom mennyire vagyok elkényeztetett. Apukámmal élek havi olyan 260 ezerből aminek nagyrésze elmegy a panellakásunk fenntartására. Nincs LCD tévénk, sem laptopom. Nem öltözködöm az Andrássy út-ról, és 50 ezres órát sem hordok. És állami suliba járok. De azért bármikor megengedhetem magamnak, hogy beüljek egy gyorsétterembe vagy egy ezresért moziba.

El vagyok kényeztetve Szerinted?

FÉLEK, SŐT RETTEGEK, HOGY IGAZUK VAN ÉS ÓRIÁSI NÉLKÜLÖZÉSEK ÉS CSALÓDÁSOK ELŐTT ÁLLOK. ÉS AKKOR INKÁBB MEGHALOK!!!!


2010. nov. 3. 17:39
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:

Az én apukám is felvilágosított már a nagybetűs ÉLET-ről. Tisztában vagyok M.o helyzetével, tehetetlenségével. Hogy hova halad az ország. Elmondta hogyha itt maradok valószínüleg énis egy tesco-s eladó leszek. De ezenkívül arra bíztat, hogyha tanulok megtanulok minimum 2 nyelvet, (pl.: német, angol) akkor lehet belőlem valami. Választok egy jó szakmát és élek boldogan. Persze ez nem ilyen egyszerű, de néha gondolkodni kell és áldozatokat hozni. Itt van mellettünk ausztria, egy jobb gazdasági helyzetben lévő ország és mindenki nyomja magába az angolt. Pedig a megoldás csak kilóméterekre van tőlünk. Ezért t eszek én német középfokú nyelvvizsgát 14 évesen.

(:

szóval ne bánkódj, tanulj nyelveket, és költözz magyarországról, amilyen gyorsan csak tudsz.

2010. nov. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, pl. ha egy alkoholista kurv@ gyerekeként nőtt fel és 12 évesen átesett pl. egy leukémián, akkor tudja"

Azért valljuk be, az élet nem erről szól. Az élet arról szól, hogy el tudod intézni a saját ügyeidet, nem veszel el a bürokráciában, képes vagy arra, hogy bevásárolj magadnak, sőt, talán még kaját is tudsz csinálni, be tudsz fizetni egy csekket a postán. És igen, sajnos sok tizenéves nem képes erre. Tavaly felvételiztem, és az osztályom nagy részének anyuci töltötte ki a jelentkezési lapot, ő adta fel a postán, sőt, még igazolványképet csináltatni is elment a gyerekkel. A legtöbb tizenéves totál életképtelen. És ahogy látom, a kérdező is ebbe a kategóriába tartozik. Szóval azt mondanám, hogy nagyon gyorsan állj a saját lábadra, mert ha 19 évesen is azt várod, hogy majd a szülők elintézik, az komoly probléma.

2010. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:

Raktam fel egy hasonló kérdést, csak nálam más a helyzet mert érettségi előtt otthagytam a sulit, helyette elvégeztem egy szakmát ami már az elején nagyon jól beindult. Szinte mindenkitől olyan válaszokat kaptam, h kitörölhetem a seggem egy szamával meg ilyenek..hát ez elég vicces mert itt meg leginkább a válaszok lényege az h egy érettségivel törölheti ki a seggét az ember, mert önmagában nem elég, utána még így is úgy el kell végezni vmit, vagy továbbtanulni, vagy elvégezni egy szakmát.

Persze terveim közt van az érettségi, de előbb inkább lerakok még 1 szakmát és középfokú nyelvvizsgát mivel nekem külföld a célom és hát ott minnél többet tud az ember, minnél tögg helyen áll meg annál sikeresebb lesz.

Jah és ott azt h önmagában van egy érettségid, lesz*rják magasról. Vagy a diplomások vagy a szakmunkások kellenek kintre.

Jah és persze olyan válaszokat is kaptam h 20 évesen elb*sztam az életem...:D röhejes


Engem pont, h a családom és azok akik nem bíznak bennem tesz erőssé, sztem engedd el a füled mellett ezeket a "tanácsaikat" inkább döntsd el, h te mit szeretnél, mi az ami igazán érdekel, mert ha jól választasz sikeres lehetsz.

20/L

2010. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 A kérdező kommentje:

Ha fiúnak születtem volna (több szempontból is bárcsak!) akkor ma halálbiztos vízvezetékszerelőnek tanulnék. Tudom, az a legjobb. De egy 48 kilós lány vagyok. Így mi lehet számomra a tuti szakmunka?


Egyébként tudok számlát feladni a postán, 8 éves korom óta sütök-fözők mert anyukám túl ideges hozzá... bevásárolni én vásárolok, apukám kísér el a boltig, megvár a kocsiban és hazahozza a csomagokat. Mosni a mosógépben mosok, de ritkán, összegyüjtöm a feketét/fehéret/színeset külön-külön és úgy együtt mosok mert elég drága... Felvételzni én felvételizem, érettségim én csinálom, és az egyetemi felvételi rendszer szerintük határozottan úgy van mint apukám idejében 30 évvel ezelőtt az egyetem kell felvételit írni.

2010. nov. 21. 10:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!