Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélyem az életre? Családo...

Van esélyem az életre? Családom szerint nincs. Valóban?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, idén érettségizem. Apukám azt mondja, ha továbbtanulok lesz egy diplomám, de akkoris elmehetek vele egy bevásárlóközpontba eladónak, a neonfénybe, havi 80 ezerért gürizni. Ha nem tanulok tovább, életem végéig kitörölhettem a seggem a rabszolgaként megkeresett 70-80 ezer forinttal ugyancsak. Ha külföldre megyek még emberszámba se fognak venni, mert nyugaton egy kis keleti senki leszek akit ott megaláznak ahol csak lehet. Szóval szerinte az életem esélytelen.

Anyukám egyetért vele, sőt még azt is mondja, hogy ráadásul elkényeztetett is vagyok szóval tényleg egyáltalán nem ismerem mi az az "élet".

Nem tudom mennyire vagyok elkényeztetett. Apukámmal élek havi olyan 260 ezerből aminek nagyrésze elmegy a panellakásunk fenntartására. Nincs LCD tévénk, sem laptopom. Nem öltözködöm az Andrássy út-ról, és 50 ezres órát sem hordok. És állami suliba járok. De azért bármikor megengedhetem magamnak, hogy beüljek egy gyorsétterembe vagy egy ezresért moziba.

El vagyok kényeztetve Szerinted?

FÉLEK, SŐT RETTEGEK, HOGY IGAZUK VAN ÉS ÓRIÁSI NÉLKÜLÖZÉSEK ÉS CSALÓDÁSOK ELŐTT ÁLLOK. ÉS AKKOR INKÁBB MEGHALOK!!!!


2010. nov. 3. 17:39
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
Én nem tudok, vagyis nem hiszem, hogy meg tudok birkózni az ilyen elhelyezkedési és ebből adódó anyagi problémákkal... tulajdonképpen ezt is tőlük tudom... szerintem nagyon nehéz lesz jó állást találnom, mert visszahúzodó vagyok, szerény és nagyon gyenge akaratú. Pont nem az az erőszakos, rámenős típus...
2010. nov. 3. 17:51
 12/54 anonim ***** válasza:
86%
Esélyed van arra is, hogy dollármilliárdos leszel, meg arra is, hogy koldulni fogsz az aluljáróban. Ezenkívül még rengeteg egyéb lehetőség is ott áll előtted. A rettegést hagyd abba, és gondolkozz el, hogy mit szeretnél az életben, aztán tedd meg a szükséges lépéseket.
2010. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
76%

Én is hasonló lány vagyok... de én sz*rtam a véleményekre, elmentem egyetemre, és azt tanulom, ami érdekel. :) Nekem alapból nem hajtogatják ezt a szüleim, csak néha, ha kicsit nagyra vagyok az egyetemmel, akkor megemlítik, hogy lehet, semmire sem megyek majd vele. :S De azért egy próbát megér szerintem. Ha meg nem találok állást, akkor elvégzek egy 1-2 éves tanfolyamot még mellé, amivel lesz még egy szakmám. Kettővel csak felvesznek már valahova... :D Szerinte ne törődj velük, éld az életed, próbáld meg kihozni magadból és a lehetőségeidből a maximumot, és senki szavára ne adj!

Hozzáteszem, én is külföldre akarok menni, ismerek is több külföldit, de a szomszéd országokon kívül sehol nem néznek le, csak mert magyar vagy. Legtöbb helyen azt sem tudják, hol van Magyarország. :D És ez előny. :) Ráadásul, ha beszéled a nyelvet, nem is tűnsz ki sehonnan, hisz mi is fehérek vagyunk, ugyanolyanok vagyunk, mint egy német vagy egy spanyol. Nem kell ezen parázni... :)

19/L

2010. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom milyen szülő az ilyen,aki a gyerekének rosszat akar.Inkább bátorítaniuk kéne téged,mint az mondani,hogy semmire nem vagy jó.Tűzz ki egy célt magad elé és próbáld megvalósítani.Állj pozitívan a dolgokhoz és ne hagyd,hogy a szüleid eltérítsenek a célodtól.
2010. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
89%

Tipikusan olyan szülők mondatai ezek akik kiábrándultak az életből és azt szeretnék, ha te is szerencsétlen lennél.

Figyelj, akkor most diplomával és diploma nélkül is éhen fogsz halni? Minek egyáltalán élni?

Ha mindenkinek ilyen hozzáállása lenne arról szólna Tények, hogy a mai nap is 152-en vetettek véget az életüknek, csak a fővárosban...:)

Mindenképpen arra biztatlak, hogy tanulj tovább, ha van lehetőséged,hiszen kinyílik a világ számodra, megtalálhatod az életcélod és nem leszel olyan kiábrándult, mint a szüleid. A felsőoktatásban barátokat találhatsz, akik által olyan kapcsolati tőkét alakítasz ki, hogy nem biztos, hogy gondod lesz a munkakeresésénél. Arról nem is beszélve, hogy egy fősikolán életed párjára is rátalálhatsz és ha szerelmes vagy senki nem tud meggyőzni arról, hogy az élet remémytelen...:)

Ne hagyd, hogy a béka segge alá tegyék az önképedet! Fiatal vagy, használd ki okosan, ügyesen és menj a lehetőségeid elé!

2010. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
79%

De, van esélyed! :)


Bár amit a szüleid mondanak, nagyobbrészt igaz, de szerencsére nem a teljes igazság. 260 ezer forint egyébként nem kis pénz, a legtöbb embernek kevesebbet kell beosztania, és lehet, neked is kevesebb pénzed lesz, ha egyszer önellátóvá kell válnod. Viszont most abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy tanulhatsz, ami manapság nem olcsó dolog.


Mert egy szál érettségivel kitörölheted a s*gged. Sőt, a diplomák nagyobb részével is. Ha viszont nem valami semmire sem használható büfészakot végzel, és igazán jó vagy a szakmádban, akkor nem kell aggódnod. Nézz körül: mennyi jogász, könyvelő, informatikus stb. végez minden évben, és 80 ezerért betanított munkás lesz, mert nem tud elhelyezkedni. Pedig igenis volna igény a jó szakemberekre, és fizetnének is nekik sok pénzt, csak ilyen alig van. Vagy tanulj mérnöknek, azokra is van kereslet.


És mindjárt tudsz boldogulni, nem kell sem itthon, sem külföldön futószalag mellett nyomorognod.

2010. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:
Legeslegszívesebben, amit már évek óta dédelgetek, amiért felsőfokon megtanultam angolul az az, hogy kimehessek külföldre. De erről teljesen lebeszéltek. Megfélemlítettek azzal, hogy nem ismerek senkit külföldön akihez mehetnék (igaz!) és így kuplerájba, prostituáltként fogom végezni ahogy megérkezem.
2010. nov. 3. 17:57
 18/54 anonim ***** válasza:
83%
Azt akarja hogy te is úgy végezd mint ő....
2010. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
89%
Inkább egy idegen országba,mint magányosan egy családban,ahol csak lehúznak...
2010. nov. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet hogy épp hogy sokra vihetnéd,és ők tudják ezt ,és irigyek,a szülők sokszor irigyek a saját gyerekük boldogságára sikereire,saját tapasztalat...
2010. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!