Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Htb-k eltartott feleségektöl...

Htb-k eltartott feleségektöl kérdem. Nektek menyit ad a férjetek egy hónapban? Nekem kb 100ezret 4 részletben és nehéz kijönni belöle. Ti mennyiböl jöttök ki? és nem érzitek megalázónak hogy nem vehettek ki annyit amennyi kell a bankbol?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 09:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
48%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:47


Nem kitartott, hanem eltartottat írt... ami azért más. Ha tudsz rá korrektebb pozitív szót, kérlek írd le.

2011. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
70%
Én ugyan nem voltam soha eltartott,de az elmúlt évben nem dolgoztam,mert veszélyeztetett terhesként nem tehettem.A táppénzem kb.110000 forint volt.Ez bőven elég volt a rezsire,a napi bevásárlásokra,a háziállat körüli kiadásokra,az orvosra(magán).Igaz nem ruházkodtam,nem sokat költök kozmetikumokra(akkor is főleg speciálisan kismamamáknak való dolgokat vettem),havonta jártam műkörmöshöz és néha fodrászhoz.Azóta már a fiammal vagyok itthon és csak a pelenkára költött pénzzel(kb.7-8000 ft havonta) van kevesebb a zsebemben.Én nem nézem le az otthon végzett munkát,de szerintem 100000-ből ki lehet jönni.
2011. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
39%
Kedves kérdező én valamilyen szinten megértelek. De... azért durva ,hogy visszaélnél azzal ,hogy a felesége vagy és így közös az a pénz amit ő keres. Ez majdnem úgy jött le ,hogy ezért lettél a felesége.
2011. jan. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
73%

A válasz megírásának időpontja: ma 10:55

Feleség...

Kismama...

Diák...


Eleve nem jutna eszembe ilyen módon megfogalmazni a kérdést, ha tudom, hogy épp eleget teszek le az asztalra, még ha fizetést nem is kapok érte... Érted?

Nem jut eszembe!


A férje valamiért nem akarja, hogy ő szabadon hozzáférjen a pénzhez, amit ő keresett meg. Ennek gondolom oka van.

Ha ennyit keres, annyira hü.lye nem lehet az ürge...


Ezerszer leírtuk, ennyiből ki lehet jönni, és igen, megalázó, hogy a pénz nem közös. De ezt a férjével kéne megbeszélni, nem velünk.


Arról meg (ejj, de furcsa ;D), semmilyen infónk nincs, miért alakult így, hogy külön számlán vannak, és havi apanázst kap.


Gondolom, ha megszületik a baba, ezt amúgy is felemeli, mert a pelenka, babaruha, és a többi ingyombingyom is jó sok pénzbe kerül, nem beszélve a babaágyról, babakocsiról, ect.

Az inkább érdekes kérdés, és jobban járna a kérdező, ha ezt tenné fel a férjurának, hogy ha megszületik a baba, akkor is tip-top lakás, kétféle menü és csinibaba feleség lesz az elvárás, mindezt úgy, hogy közben legyen ingatlanértékesítő, titkárnő, beteggondozó, stb... ugyanis egy anyatejjel táplált babánál bezony vannak időszakok (hónapok!), amikor örül, ha ihat egy pohár vizet és naponta kétszer tud pisilni... De tényleg!

Főleg, ha neki nem lesz segítsége, de neki segíteni kell mindenkinek.


Mindegy, nem az én dolgom.

Már írtam, hogy nem irigylem tőle, egy percig nem cserélnék vele.

Lásd: fent.

2011. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
74%

Én ismerek olyan nőt, aki 8 órában dolgozott, vitte a háztartást, és emellett képes volt elég MINŐSÉGI időt eltölteni a gyerekével: az édesanyám. Ja és ő emellett még az édesapámat is ápolta, vitte a vizsgálatokra majdnem 10 éven át.

Nekem ő a példaképem, és soha semmilyen körülmények között nem volnék képes lemondani a saját keresetről. Még akkor sem, ha a férjem 800.000 forintot keresne, és nem lenne szükségünk arra a pénzre, amit én adok. Csak akkor lennék hajlandó eltartott lenni, amíg a gyes tart, de a 3 év letelte után húznék vissza dolgozni, amint lehet.


Kérdező: a párom most egyedül él egy albérletben (hosszú sztori, hogy miért nem velem) Ő kevesebb, mint 150.000 forintból az egész életét meg tudja oldani rezsistül, bérleti díjastul, és még néha arra is marad, hogy ha oda megyek, vegyen egy üveg minőségi bort és drága sajtokat. Ha nem jössz ki a pénzedből, az azért van, mert ti eleve nagy lábon éltek, és nem az olcsóbbik vajat, felvágottat, takarítószert, stb. veszitek, ami érthető, hisz 800.000-ből én se az olcsóbbikat venném. De tudd, hogy ez nem kevés pénz! Ha mégis annak érzed az életszínvonalatokhoz képest, szólj a férjednek, mutasd meg a kiadásokat, és szembesítsd vele, hogy ennyi pénzből nem lehet luxus kaját tenni az asztalra (ja és a bio kaja tudd meg, hogy luxus, ha a városban élsz, és nem a saját kertedből teremted meg). Szóval ha látja, hogy már az ő ellátása is "veszélyben" van, akkor biztos ad majd többet.

Ja és ha most nem jössz ki ennyi pénzből, a babához mindenképpen kell majd még ennyi, úgyhogy akkor tuti "emelni" fog. (Bakker, mintha a főnököd lenne...ne haragudj ezt én nem tudnám elviselni...)

2011. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
52%
Ja és 21/L voltam
2011. jan. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
78%
Végül is egy eltartott feleség nagyon előnyös a férfi nézőpontjából: nem kell személyzetet felvenni, valaki egy személyben elvállal minden házimunkát és a gyereknevelést potom 100.000 nettóért, mellé még szexuális szolgáltatást is nyújt. Tehát egy takarítónő, egy szakács, egy babysitter és egy prosti egy személyben, havi 100 nettóért elég jó üzlet.
2011. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
33%

Az addig ok, hogy a házasságban minden közös, de azért tenni is kell valamit. Csak azért, mert te háztartást vezetsz, ne várj pénzt! Normális nők ezt alapból megteszik meló, gyerek mellett. A férjed keresi a pénzt, annyit költ, rak félre, és ad neked amennyit akar! Ha neked ez nem tetszik menj dolgozni! Ne sajnáltasd magad! Senki sem kényszerít sem a gyerekvállalásra, sem a főiskolára. Örülj inkább annak hogy kapsz 100 ezret a semmiért!

21/L

2011. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
56%

*Egy háztartásbeli nő/férfi olyan sokrétű, mind szellemileg, mind testileg kifárasztó munkát végez, amit a legtöbb ember fel sem fog ésszel.

Ki kell próbálni, és utána lehet véleményt mondani.


Bakker, itt majdnem mindenki kipróbálta. MUNKA MELLETT!

2011. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
80%

Kapsz havi 100 ezret,amit csak magadra költhetsz . Más egyből 4 tagú családot tart el.

Az 500 ezres válaszoló helyzete,pedig manapság ritka és irigylésre méltó is.

Nekem most ,h 18 hós a lányom vissza kell mennem melozni,mert másképp nem fogjuk tudni megoldani anyagilag.Ezt csak azért írom,h lásd más mennyivel nehezebb helyzetben van és a Te helyzeted irigylésre méltó és inkább örülnöd kellene,és nem itt sajnáltatni magad.

2011. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!