Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Htb-k eltartott feleségektöl...

Htb-k eltartott feleségektöl kérdem. Nektek menyit ad a férjetek egy hónapban? Nekem kb 100ezret 4 részletben és nehéz kijönni belöle. Ti mennyiböl jöttök ki? és nem érzitek megalázónak hogy nem vehettek ki annyit amennyi kell a bankbol?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 09:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
77%

Elképesztőek a válaszok. Próbáltam belőni, hogy milyen korosztály és réteg írogathat, aztán inkább letettem róla.


Semmi gond a htb-vel. A házasság vagyonközösségről szól (voltak olyan válaszok, amikből úgy tűnt, mintha a válaszolók nem lennének tisztában azzal, hogy ez mit is jelent), két ember szövetségéről. Az, hogy ez a szövetség miről szól, rajtuk áll. Ha ebben az is szerepel, hogy az egyik fél (mindkét fél részéről elfogadott módon) a háztartást vezeti és gyereket nevel, és a másik fél dolgozik pénzért, akkor ez rendben van. A pénz pedig kettejüké. Nem a ffié, hanem kettejüké. ha úgy tetszik, akkor fele-fele arányban. a bíróság is ezt mondaná.


Nekem volt lehetőségem látni olyan gyerekeket (tiniket), akiknek az édesanyja a családjukért élt (milyen más eként megfogalmazni, mint kitarott ingyenélő nő=htb feleség). Egész másmilyenek voltak, mint a tisztelt dolgozó, "egyenrangú" itt okvetlenkedő hölgyek nap 2-3 órás stresszes foglalkozásra ítélt gyerekei. Voltak értékeik, volt az IQ mellé némi EQ is, különórákra jártak és volt jövőképük (a mai tinik többsége azt sem tudja, hogy ez mit jelent).


Amellett egy olyan férfinak, aki ennyit keres, feltehetően vezető beosztást lát el, komoly üzleti/politikai/ és egyéb kapcsolatai lehetnek... gondolom nem mindegy, hogyha meghív a házába valakit, akkor hogy néz ki a ház, mit tálal eléjük, be van-e vásárolva, ki van-e mosva, el van-e intézve minden a ház és egyéb ügyek körül megnyugtatóan, és hogy a felesége hullaként áll oda a vendég elé, vagy reprezentálni is tud, és mégsem kell MagneB6-ot ennie rogyásig.


Attól, hogy ő ellátja ezt a szerepet, nem k.rva, és maximálisan lehet, hogy a férje halálosan imádja. Ennek nem egyenes következménye a válás, a megcsalás és a többi. Érdekes lenne összehasonlítani a 8-10 órában meggajdult feleségek és egy htb feleségek házassági sikerét összehasonlítani. Szóval el lehet felejteni azt,k hogy a férje k.rvaként, takarítónőként, bébiszitterként gondol rá. Ugyanúgy gondol rá, mint rátok. Semmi különbség.


Kérdező: 100 ezer sok. Abból ki kell jönni havonta, még úgy is, hogy kaját veszel belőle. Persze ehhez ismerni kell az életszínvonalatokat, mert nem biztos, hogy ti és a státuszotok pont olyan életkörülményeket, reprezentációt stb. követel és enged meg, mint az itt válaszolók többségéé.


Amúgy meg... ismét bebizonyosodott, hogy a magyar intoleráns, irigy, csőlátású népség. Grat.

2011. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
42%

"Amúgy meg... ismét bebizonyosodott, hogy a magyar intoleráns, irigy, csőlátású népség. Grat."


Mert egy kalap alá venni 10 millió embert nem csőlátásra utal. Grat.

2011. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
53%

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:35


:D

Ezen milyen jót vigyorogtam. Ha a férje ennyire szeretné, akkor valóban létrejönne vagyonközösség.

Bocs, de nem mi sírunk, hogy nem nyúlhatunk bele a kasszába, hanem a kisasszony.

Annyira ájultan nem lehet szerelemes a férje, ha csak ennyit kap a közösből. Talán, netántán, véletlenül még házassági szerződést is mert kötni, nehogy a drága neje kisemmizze?

A kérdése után bennem igenis felmerült a gyanú, hogy elsősorban a pénzért ment hozzá. Ezt, úgy látom, a férj is tudja, és nem szeretne arra ébredni egy reggel, hogy se pénz, se asszony, és még a vagyona feléről is lemondhat, plusz fizethet gyerektartást.

Jó üzlet ám a válás is bizonyos körökben... de ahogy látom, a férj bebiztosította magát.

Nos, én úgy gondolom, hogy szerelmes férj nem arra kalkulál, hogy válás esetén... Vagy csak az enyémben nem merül fel naponta a lehetőség, hogy válni miként fogunk?


:D


Látom, be is betonozza magát, mert annyira nem találja megalázónak, hogy ne szülne egy ilyen helyzetben gyereket.

Az meg teljesen mindegy, mit gondolunk róla, ha elég egyértelmű, ő maga mit mond magáról és mit gondol róla a hites ura.

Az ilyeneket szokták lecserélni 25 felett egy fiatalabb "modellre". Szó szerint modellre.


:D


Egyébként én annyit veszek ki a bankból, amennyit akarok, és ennek egy oka van: nem csak papírforma szerint vagyok a férjem felesége, és valóban létezik köztünk a vagyonközösség.

Pedig szintén gyerekkel, htb-ként "tartatom" ki magam, és elenyésző, amit a közöshöz anyagilag hozzáteszek.

2011. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
78%
nekem kb ennyi van (100 ezer) lakásra, ételre, iskolára,és megélünk. Tanuld meg beosztani.
2011. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
35%
Csak remélni merem, hogy ez a sok rosszindulatú/kárörvendő/irigy hozzászólás az aljanéptől származik, az nem lehet, hogy tényleg ennyire sötétek a magyar nők, ugye..? Szánalmas banda, a minimálbéreitekkel, kedvencem a "nem kényszerít senki gyerekvállalásra, sem főiskolára"... Úgy tűnik, a mindennapos munkába járás cseppet sem segít nektek az emelkedett gondolkodásban, ráadásul ugyanolyan kiszolgáltatottak vagytok, mint a kérdező, de még ezt sem vagytok képesek felfogni, okostojások.
2011. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
83%

Ez a válasz 87%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:35


Tudod mi az elképesztő? A te válaszod. Honnan a francból szeded, hogy akinek az anyja nincs otthon, az egy érzelmi analfabéta lesz? Nem ismerek egyetlen olyan gyereket se, akinek az anyja otthon van, és ne lett volna elkényeztetett! Lásd pl. a nővérem esete. Ő is otthon van, és borzalmas kölykök lettek a gyerekeiből, mert úgy elkényezteti őket.

Közben itt vagyok én, akinek az anyja szinte sose volt itthon nap közben, mert dolgozott (hozzá teszem: én meg tanultam közben, és egyszerre végeztünk kb., de volt olyan munkahelye is egy időben, ahonnan 3 órával később ért haza, mint én), és mégis normális ember lettem, pedig még egyke is vagyok. Nem lettem elkényeztetve, normális az értékrendszerem, sose mennék feleségül valakihez csak a pénzéért, de még a szép külsejéért sem! Az én párom a legtöbb nőnek talán nem álompasi, de nekem igenis az, mert nekem - minő csoda - lett EQ-m, és azt nézem, hogy milyen belül (hozzáteszem ez nekem már kívülről is megszépítette, szóval nekem fizikailag is tetszik, de nem ez volt az első szempont)

Ehhez képest a mai tinik és fiatal nők inkább engedik összeverni magukat csak azért, hogy villoghassanak a Ken fiújukkal, és a pénzével...

Éppen az a baj a mai világban, hogy az emberek nem bírják nevelni a gyerekeiket, akár dolgoznak, akár otthon vannak.

Az én édesanyám mindent vitt, de besegítettem neki, és ezért megtanultam, hogy hogyan kell takarítani, megosztani a munkát, beosztani az időt, megtanultam értékelni a munkát, amit anyukám itthon és a munkahelyén végzett. A mai gyerekek közül nagyon sokan letojják, hogy az anyjuk egész nap takarít, képesek végignézni akár 15 évesen is, hogy az anyjuk mindjárt összeesik, de nemhogy a seprűt nem vennék kezükbe, a sáros cipőjüket sem képesek levenni. Teljesen normális a mai tini fiúknak sőt már lányoknak is, hogy a nő dolga a takarítás, gyereknevelés, főzés, stb. és semmi másra nem valók, vagy tán nem is képesek. Erre meg még apuci is rátesz egy lapáttal, mert egy mocskos poharat se képes elmosni maga után.

Én nem ilyen nő leszek! Nekem mindenre lesz időm, és megmondom hogyan: ahogy anyukám csinálta! Takarítani fog a házban MINDENKI, aki képes rá. A 4 éves gyerek visszateszi a játékait a dobozba, és már ez is bőven elég lesz. Apuci felporszívóz, anyuci felmos utána, közben a 15 éves meg elmosogat. Nagytakarítás hétvégén, hétköznap csak sepregetés FELVÁLTVA és mosogatás. A gyerekeket hol apuci, hol anyuci viszi el a különórákra attól függően, hogy ki van éppen otthon, stb. És hopp már nem is olyan fáradt a család, de még anya sem, mert harmadannyi idő alatt harmadannyi energiával minden elkészült, és még rengeteg szabadidő is maradt, amiben - miután a gyerekek megcsinálták a leckét - a család el tud menni moziba vagy kirándulni, vagy a gyerekek a haverjaikkal akárhová...

Így lehet a gyereket felelősségre, tisztaságra, rendre, becsületre nevelni, nem úgy, hogy ha hazaér csak azt látja, hogy anyuci majd úgyis mindent megcsinál helyette (egyes házakban már a leckét is...)

"Semmi gond a htb-vel."

Valóban nincs, amíg az nem arról szól, hogy csak és kizárólag ő foglalkozik a háztartással, és a gyerekekkel, senki más! Akkor nincs gond...

És igen, a házasság vagyonközösségről szól. De akkor mondd már meg, hogy a kérdezőnek mégis miért kell a férjétől kunyerálnia????? Ez itt a gond! A férjének meg se kéne kérdeznie, hogy éppen miért vesz le pénzt a számláról! Ő kereste, igen, de ő is volt az, aki bevállalta, hogy egy olyan felesége legyen, aki nem dolgozik, hanem a háztartással foglalkozik, meg az anyukájával, meg a 4 ingatlannal. Akkor innentől neki is csönd van, amíg a nő persze ki nem forgatja a vagyonából. De ugye a házasság a bizalomra is épül, tehát a férjnek semmi oka arra, hogy azt feltételezze, hogy kisemmizik. Ha mégis, akkor meg úgy kell neki, amiért ennek ellenére elvette a nőt.

Szerintem ez a kérdező igenis egy rabszolga, ha így kell neki a pénzt kérnie, de magára vessen, amiért egy ilyen emberhez ment hozzá, akinek az a mentalitása, hogy a pénzt csak az költi el, aki kereste, és azért is, amiért nem keresett magának munkát.(Persze nem terhesen, hanem előtte meg utána majd, ha nem fog)

Mellesleg ha a férjem ennyit keresne, és ennyire megszakadnék a munkában mint a kérdező, akkor én felfogadnék egy takarítónőt.....

2011. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
88%
Mielőtt még félre lennék értve: természetesen tisztában vagyok vele, hogy a dolgozó nők gyerekei közt is vannak elkényeztetettek, meg a htb-k gyerekei közt is vannak jók. De attól még, mert valaki dolgozik, nem feltétlenül lesznek rossz gyerekei, igenis meg lehet oldani a normális gyereknevelést és takarítást a munka mellett is, és igenis lehet a dolgozó anyák gyerekeinek EQ-juk! Ez lett volna a lényeg...
2011. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
Utolsó, sajnos nem te vagy az átlag. mintahogy lehet egy házasság 30 évre szóló is, de ma nem ez az átlag.
2011. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
24%

Ez a válasz 68%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:01


Túl sok Született Feleségek c. sorozatot nézel. Nem minden kapcsolat, nő olyan, amilyennek leírtad. Ahogy a htb státusz sem olyan, ahogy te és a hozzád hasonlók képzelik. nekem is fura, hogy nem fifti-fifti a pénz megosztása náluk, és hogy nem akkor vesz le a számláról a kérdező, amikor akar.. de ezen a fórumon ennél furább, és borzalmasabb családi kassza típusokról is olvastam már. Ez még bőven belefér egy szerető házasságba.

2011. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
90%

Mennyi az irigy ember!

Nekem is dolgoznom kell, ott a háztartás és a gyerekek na meg a férjem. Mégsem pocskondiázok mást, akinek más a helyzete!

Nem fáradtok el annyira, ha még erre is van energiátok, hogy oldalakon keresztül szidjátok a kérdezőt!

2011. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!