Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Htb-k eltartott feleségektöl...

Htb-k eltartott feleségektöl kérdem. Nektek menyit ad a férjetek egy hónapban? Nekem kb 100ezret 4 részletben és nehéz kijönni belöle. Ti mennyiböl jöttök ki? és nem érzitek megalázónak hogy nem vehettek ki annyit amennyi kell a bankbol?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 09:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kár vitázni. A két tábor soha nem fog megegyezésre jutni. Nem is kell. Aki otthon van és aki dolgozik, az is csinálhatja jól. Nem az a lényeg, melyik táborhoz tartozol, hanem az, hogy amit csinálsz, azt jól csináld!

Mondjuk tőlem ez a pénzbeosztósdi távol áll. De feltételezem azért szabja meg az összeget a férjed, mert nem tudsz bánni a pénzzel, elszórod, ha van. Ez következhet abból, hogy nem te dolgozol meg érte....


Nálunk ez fel sem merül, mindenki annyit vesz ki, amennyit jónak lát és kell. Hozzáteszem, engem úgy noszogat a férjem hogy menjek, vásároljak már magamnak ezt-azt... Pedig nem vagyunk nagyon eleresztve. Soha nem mondta hogy ezt vagy azt nem kellett volna megvenni.

2011. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
90%

Nem volt türelmem végigolvasni az összes hozzászólást.

Az elején olvastam, hogy mennyit keres a férjed. Az enyém is kb. ennyit keres. Fel is ajánlotta, hogy én ne dolgozzak, mert minek, de én nem akarok senkinek a kitartott hajas babája lenni.

Igaz, hogy az én fizetésem elenyésző az övéhez képest, de mégiscsak az én keresetem.

Amúgy igaz, hogy nagyon jó lenne otthon lenni, és csak az otthoni dolgokra koncentrálni, de én félek ettől, nem szeretnék anyagilag teljes mértékig a férjemre hagyatkozni.

2011. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
66%

A saját és az ismerőseim körében a háztartásbeliként élő feleséget úgy csalja a férj ahogy tudja. Megkérdeztem erről a volt férjemet, és más volt férjeket is, mi ennek az oka.

A válasz kb. így hangzik: egy idő után a feleségemmel nem tudtunk beszélgetni a gyereken kívül semmiről, nem tudott új és érdekes témákat felhozni,nem tudtam egyenjogúnak tekinteni, és abban a másik nőben láttam a céltudatosságot, a titokzatosságot, és az önállóságot....

2011. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
67%
Az a kedves férj a húsz órában dolgozó feleségét is ugyanúgy csalta volna...
2011. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
71%

..


KEDVES KÉRDÉSKIÍRÓ.Reggel 7.-től talpon?Két félét fözni?Na mindegyis .Hát ezek nem katasztrófális gondok.De ezt a 100 000-at amit te kapsz mire kell költened?Mert ez itt a másik kérdés?Konyha rezsi tankolás ?Vagy mire?Mert nem mindegy.És az a bankszámla amit :-"elkussolt" ahogyan írtad?Kicsit talán jobban megbecsülendő lenne nem?Mert nagyon ugy néz ki abból fog felnőni a gyermeketek.

2011. jan. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
66%
Azt esetleg megkérdeztenénk ki állja a főiskolai tanulmányaidat?mert az sem olcsó?Azzal meg tudod alapozin a jövődet.vagy nme jól látom?És ki fizeti a lakás rezsijét?Villany gáz víz internet kábeltévé stb.És milyen bérletet kell fizetned?Illetve bérleteket mert azt írtad többet is te fizetsz.Mert gondolom a férjed nem busszal jár vagy igen?Az is nagy kérdés ki mit hozot ebbe aházasságba?Ugy látszik ha te főiskolára jársz akkor azért a te jövőd is megpróbálja biztosítani.És a kedves anyósod napi kajájába is minden fillért csak te adsz?vagy hogy van ez?Ruhára krémekre nem marad?És akkor mi van .rengetegen vagyunk ebben az országban akik évekig ugyanbba a göncbe járnak.nem kioktatni akarlak de ehhez a kérdéshez így látatlanba nem lehet hozzászólni igazán mert semmiféle részleteket nem írtál.Mint látod elég sokan vagyunk akik nem pozitív választ adnak részedre.
2011. jan. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
69%

Ne veszekedjetek. Nekem alapból semmi bajom a kérdezővel. Nem hiszem, hogy aki napi 8 órában munkahelyen dolgozik, plusz utazgat oda-vissza, az emellett babát vár, ingatlant közvetít, ápolja,ellátja az anyóst, főiskolára jár, ellátja a háztartást és 2 féle minőségi menüt főz.... Senkinek nem 48 órából áll egy nap. Ha a férjének megér annyit, hogy otthon maradjon és szépen ellássa a rábízottakat, akkor az nektek miért fáj?

Nekem is sok dolgozó nő ismerősöm van, de bizony, ott általában a mamának a menzáról megy a kaja, a gyerek is ott eszik, napköziben tanul, nem ritka hogy szalad a kert, a háztartás...

Hozzáteszem, én is dolgozok, de szerencsére az időmet én osztom be, bár így is kötött.Tehát nem a dolgozó nők ellen vagyok. Csak az én anyukán gyerekkoromban háztartásbeli volt, és tudom, éreztem, tapasztaltam a különbséget. És nem lettem elkényeztetve. Mindig tisztaság volt, meleg 2 fogásos ebéd mindennapos volt, kert rendben, tanult, foglalkozott velem anyukám. Úgy elvolt egész nap, hogy gyakorlatilag magára nem is volt ideje, tv előtt ülni soha nem láttam...

Azért aki otthon van és becsülettel ellát mindent, nem összehasonlítható egy dolgozó nő otthoni teljesítményével. Ezt nem bántásból írom, hisz ők komoly időhátrányban vannak. Természetesen így is lehet szép, boldog, kiegyensúlyozott családi életet élni. És valljuk be, manapság kell is a nő fizetése....


Ami viszont számomra visszataszító, az a kérdező stílusa, ahogy itt panaszkodik és a férjéről beszél. Hát nem nagyon becsüli meg, az biztos. Nem érzi át, hogy egyes családoknak ennyi jut egy hónapra mindenre.

2011. jan. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
49%
Én nem irigylem a kérdező helyzetét, csak gratulálni tudok, hogy jó körülmények közt élnek. csak arra próbáltam utalni, hogy ha jogosnak tartja, hogy pénzt vegyen le a férje számlájáról, nem kellene neki is rakni rá??? Már rég nem abban a világban élünk, mikor a férj a munkásember, igahúzó barom, a nő meg neveli a gyerekeket. Ugyan már... Nem kell mindig ezzel a dumával jönni, hogy milyen nehéz htb-nek lenni. Akkor menjetek dolgozni, és meglátjátok melyik a könnyebb!
2011. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok tudatlan, de pontosan mit jelent háztartásbelinek lenni és hogy lesz valaki háztartásbeli? A munkahelyen dolgozó nő tulajdonképpen ugyanazt csinálja, mint a háztartásbeli, csak a dolgozó még eljár mellette munkába és kb 9 órával kevesebb ideje van arra, amire a háztartásbelinek az egész nap rendelkezésre áll, nemde? Vagy ez hogy működik? Nem rossz szándékból írtam, mielőtt még megkapnám, csak tényleg érdekel.
2011. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:

ma 16:25

Szerintem is így van.

2011. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!