Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Htb-k eltartott feleségektöl...

Htb-k eltartott feleségektöl kérdem. Nektek menyit ad a férjetek egy hónapban? Nekem kb 100ezret 4 részletben és nehéz kijönni belöle. Ti mennyiböl jöttök ki? és nem érzitek megalázónak hogy nem vehettek ki annyit amennyi kell a bankbol?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 09:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
46%

Mi az,hogy eltartott feleség? A házasságban minden közös, a bevétel és az adósság is!

Megkell beszélni,hogy mennyit költötök a háztartásra,mennyit tesztek félre,mennyi mehet ruházkodásra stb.

Ha valaki htb,a háztartási munka is munka!

100.000.- havonta elég sok. Nálunk a rezsi kifizetése után marad 50.000.- a háztartásra és más egyébre is négyünkre.

Be kell osztani,csak azt venni meg,amit valóban kell,és nem a legdrágább márkás cuccokat.

Akkor is közös a kassza,ha mindeketten dolgozunk.

A férjed hozzáállása nagyon nem jó. Ezt megkellene sürgősen beszélnetek!

2011. jan. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
79%

Szóval, te nem azt érzed megalázónak, hogy a férjedtől kell pénzt kérned, mert neked nincs, hanem hogy nem ad "akármennyit"... Hmm... Fura értékrended van...


Elárulok egy nagyon nagy titkot: aki dolgozik, és van saját fizetése, nem kell kérnie a pénzt senkitől.

2011. jan. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
72%

Ha a bankszámlán az áll: Horváth Béla, és nem az, hogy Horváth Béla és Kakacs Róza, akkor a jogos összeg alapértelmezésben a nulla. Innentől a kereső félen múlik az, hogy mennyit ad. Ez lehet fix összeg, de lehet változó is. Mivel úgy tűnik, hogy a kezeid közül úgy folyik ki a pénz, mint lyukas vödörből a víz, ezért a férjed nem nagyon akarja a teljes családi vagyont elveszíteni; így hát szabott egy ésszerű limitet, egy igen nagyvonalút, azt még hozzátenném. Én kemény munkával nem kapok a kezembe havi 100.000 Ft-ot.

Sosem szerettem a kitartott ingyenélőket, még ha a takarítást és gyereknevelést egyenlőnek is tekintik a rendes munkával. Érdekes, a legtöbb nő képes dolgozni és gyereket is nevelni.

Amikor persze lecserélik őket fiatalabbra, rögtön sipítoznak a jogaikért.

Mondjuk nem irigylem őket: a szomszéd nője is így élt, a férje megszabadult tőle, a válás után kapott kisebb vagyont felélte. Mivel másnak már nem kellett egy negyvenes, érettségi nélküli háztartásbeli, így kénytelen volt elmenni gyári munkásnak váltott műszakban. Teljesen kilátástalan a helyzete, aki dolgozott már gyárban, az tudja miért. Ott nem lehet huzamosabb ideig bírni, az idegileg is megöli az embert. Ha pedig eljön a nyugdíj, a semminél is kevesebbet kap majd.

A helyedben abból a 100-ból annyit tennék bankba egy külön számlára, amennyit tudnék. Szükség lesz majd a tartalékra.

2011. jan. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
63%
Ez attól függ, mennyi az összes bevételetek egy hónapban. Mert az tényleg fura lenne, ha a férjed meg ennek többszörösét költi egymaga. Azzal meg nem mész sokra, ha tudod az összeget, amit mások költenek, ma már egetverő különbségek vannak a magyar családok vagyoni helyzetében. Házasságban pedig minden közös, ha kevés a bevétel, akkor az, ha kirívóan magas, akkor az. Nem tisztességes a gazdag férj-szegény feleség felállás.
2011. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
86%
Én is mosok, főzök, takarítok, ügyeket intézek, édesapámat segítem, gyereket nevelek, iskolába rohanok érte, szakköre viszem, stb. stb. ... ÉS DOLGOZOM IS, napi 8 órában.
2011. jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
50%

Bocsánat az offért, de nem bírom kihagyni.

Kedves szövegértésben hiányokat szenvedő válaszolók!

(Tisztelet a kivételnek.)

A kérdező nem véleményt kérdezett, hanem hasonló élethelyzetből származó tapasztalatokat, tényeket.

Nem azért írta ki a kérdést, hogy itt páran kinyilvánítsák a nemtetszésüket.

És a lényeg:

Egy háztartásbeli nő/férfi olyan sokrétű, mind szellemileg, mind testileg kifárasztó munkát végez, amit a legtöbb ember fel sem fog ésszel.

Ki kell próbálni, és utána lehet véleményt mondani.

Nagyon nagy hiba, hogy ezt nem számítják bele az évekbe, és nem minősítik otthon végzett családon belüli munkának.

Kedves kérdező, még egyszer elnézést, hogy kifakadtam, de nagyon kikívánkozott belőlem.

2011. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 A kérdező kommentje:
800 ezret keres.+ megtakaritasa is van a bankban meg tözsde ilyenek. és nekem az is fáj hogy nem közös a számlánk. egyszer mondta hogy kapok kártyát aztán elkussolt róla.marad ugyanaz.
2011. jan. 3. 10:03
 18/74 anonim ***** válasza:
27%
9:57 vagyok. Na, pont erre gondoltam. Megértelek és sajnállak, bár ezzel nem sokra mész.
2011. jan. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
55%
Külön bankszámlánk van, a férjem vállalkozó, én nem dolgozom, hanem otthon vagyok már 16 éve.Minden hónapban utal az én számlámra kb:500.000,-ft-ot, ez az enyém, ebből azt veszek amit akarok.Meg a kaját én veszem ebből a pénzből, és tankolok.A rezsit Ő fizeti, meg minden olyan kiadást is, ami váratlan, vagy luxus, vagy a 17 éves fiunk kér valamit.Viszont van hozzáférésem a számlájához, Neki is az enyémhez.De soha nem éltem vissza vele.Sőt, ez a havi pénz nekem sok, most megleptem egy síúttal abból amit összegyűjtöttem.De tudom, hogy ha hazajövünk, a dupláját fogom látni a számlámon.Nem tudok mit csinálni, hiába mondom, hogy sok ez a pénz, azt mondja, hogy szereti ha anyagilag biztonságban vagyok.
2011. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
57%

10:02-es Szerintem bárki véleményt nyilváníthat, ez az oldal azért jött létre. Nincs kikötés, hogy csak azok írhatnak egy kérdésre, akik pontosan ugyanabban helyzetben vannak. Egyébként a kirohanásodból látszik, hogy te is htb vagy. Nincs is ezzel semmi gond, csak ha valaki htb, akkor vállalja azt is ami benne van a pakliban: ha ő nem keres pénzt és másra van utalva, akkor ne akadjon ki, hogy mennyit kap. Ha viszont nem tetszik, hogy kevés a pénz, akkor el lehet menni dolgozni. Nagy igazság ez.


De hogy, ON maradjak: Én nem érzném megalázónak, hogy nem vehetek ki a férjem számlájáról annyit, amennyit akarok. Az enyémről ki tudok venni, mivel van fizetésem. Nagyon jó érzés.

2011. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!