Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Htb-k eltartott feleségektöl...

Htb-k eltartott feleségektöl kérdem. Nektek menyit ad a férjetek egy hónapban? Nekem kb 100ezret 4 részletben és nehéz kijönni belöle. Ti mennyiböl jöttök ki? és nem érzitek megalázónak hogy nem vehettek ki annyit amennyi kell a bankbol?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 09:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
63%

10:02: mivel szabad a vélemény nyilvánítás, mindenki azt ír amit akar.


Én most éppen azt, hogy én is baromi szívesen lennék htb, de sajnos az élet nem osztott ilyen jó lapot nekem... és aki itt ellene van a htb-knek, tegye a szívére a kezét... hát nem jobb lenne csak a családnak élni???? Az megy a rossz velejárója, hogy nincs önáló keresete a htbnek. Én ezzel is kiegyeznék...:)

2011. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
21%
megy=meg
2011. jan. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
41%

91%, mivel a témához tartozik, ezért mindenkinek jogában áll leírnia a véleményét. Ha ez téged sért, akkor Alt+F4.

Egy háztartásbeli munkáját egy jobban képzett majom is el tudja végezni. Úgy 1 évig voltam munkanélküli, így elég jó bepillantást nyertem ebbe az életbe. Rosszabb, mint a pokol, mert megöli az ember tettvágyát. Monoton feladatok újra és újra, aztán be a gép vagy a TV elé. Senkivel nem lehet beszélni, mert a többiek dolgozni mentek, csak a nyugdíjas szomszéd néni marad. És akkor jönnek a gondolatok, hogy vajon mennyivel ér többet az ember, mint a nyugdíjas szomszéd néni? Inkább kevesebbet ér, hiszen ő már ledolgozta a maga 40 évét, én meg felmosok, bevásárolok, gyereket pelenkázok. Minden nap ugyanez, semmi kihívás. Aztán a gyerekek önellátók lesznek, és már csak a takarítás marad.. és a végtelen unalom.

Az ember már nem tudja, hogy mennyi az idő, egybefolyik minden.

És ezt le KELL írni, hogy a fiatalabb generációk tudják: nem ez a fajta életmód az, amit követniük kell. Ez az, amit el kell kerülniük, hogy hasznosnak érezzék magukat.

2011. jan. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
62%

Mond meg neki maradjon ő otthon a gyerekekkel és majd te el mész dolgozni,persze ha találsz ilyen jó fizető melót.

Mit dolgozik a férjed?

2011. jan. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 A kérdező kommentje:
Kedves 10:02 es! Köszi a válaszodat. És igen direkt azért írtam oda, hogy kiktöl kérdezem mert sejtettem hogy lesznek akik igy válaszolnak. Örülök, hogy Te értékeled ezt a munkát. És még hozzátenném ahhoz hogy "nem csinálok semmit" mindezeken kivül a férjem 4 ingatlanát amit árul én mutogatom az érdeklödöknek. 2. kerület, 17. kerület,8. kerület,és csepel között ingázgatom ami plusszban elég megterhelö, amellett hogy babát várok és minden nap 2 félét fözök a hagyományos ételt viszem az ö édesanyjának akit mellesleg ápolni kell fürösztés stb, és a férjemnek a biokaja. Elmondom hogy reggel 7töl estéig talpon vagyok, és a férjem is kedvesen fogadom. De itt nem erröl szólt a kérdésem.Ezek mellett mégis hogy tudnék hagyományos munkahelyen dolgozni..
2011. jan. 3. 10:14
 26/74 anonim ***** válasza:
87%
Mint a 10:09-es hozzászólásból látszik, vannak akik normálisan is tudják kezelni ezt a helyzetet. Nekem is van olyan ismerősöm, aki pont így él, a férj azt mondja, nem lenne sehol, ha a felesége nem támogatja a háttérből. Ja, és tiszteli, szereti érte az asszonyt.
2011. jan. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
74%

Nem tetszik???

Drágám, menj külön a párodtól, és ha napi 8-10 óra munkára kapsz havi 80 ezret, tokkal-vonóval együtt, megtanulod beosztani, meg úgy költöd el, ahogy akarod.

Tudod, nekem nem jut ennyi havonta kosztpénzre, meg az egyebekre, mégis kihozom belőle négy ember étkezését, ruhákat, sőt: krémekre és szépítkezésre is jutni szokott. A sportolás és az ápoltság sem csak pénz kérdése.


Annyi a bajod, hogy tudod, akár havi 500 ezret is lejmolhathanál, és ez fáj neked. Ezért nem tudod beosztani: mert valójában nem akarod.

Ha ezt az összeget munkabérként kapnád, és nem lenne több: be tudnád osztani. Ma ezt több millió nő megteszi ebben a kis országban, tehát nem hiszem, hogy túlzás lenne, amit állítok, vagy olyan különleges extra elvárás lenne.


Mielőtt valaki nekem esne: két évig voltam eltartott (mint diák), nem volt belenyúlásom a pénztárcába, nem férhettem a számlákhoz. Mostam, főztem, takarítottam, fő állásban voltam "csecse dekoráció apu mellett". Elegem lett, rájöttem, hogy ennél többet érdemlek.

Nem anyagilag: emberileg.

Most kevesebből élek-élünk, küzdelmesebbek a hétköznapok, de nem cserélnék a kérdezővel.

Szerintem nem az a megalázó, hogy nem költheted el más fizetését kényed-kedved szerint, hanem eleve az a helyzet, hogy kitartott nő vagy.

2011. jan. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
71%
Azért vegyük már észre, hogy a kérdező a felesége az embernek, nem a kitartott macája.
2011. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
36%

Nem, én nem vagyok háztartásbeli.

Édesanyám volt 6 évet az, és utálta.

Ember függő, hogy kinek mennyire van hatással az életére ez az életforma.

De nem is azt írtam, hogy minden nő legyen az, és hogy az a norma és hajrá.

Mindösszesen arról van szó, hogy ne ítélkezzünk már mások felett, csak mert véleményünk van.

Egyébként a véleményeket normálisan illene megfogalmazni, nem undok és bunkó módon.

Ja, és ez az oldal pont nem a véleménynyilvánításról szól, kivéve, ha a kérdező pont azt kéri.

De még abban az esetben is, ha véleményre kíváncsi a kérdező, miközben írja ki a kérdést, az oldal egyfolytában beleköt, mert nem ez okból készült az oldal.

Ez sem "szabályos", hogy én a válaszolók által írt dolgokra reagálok.

2011. jan. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
13%
10.25-ös, neked fizikai fájdalmat okoz, ha valaki nem a te szád íze szerint válaszol? Ha nem, akkor miért kötsz bele mindenkibe?
2011. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!