Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma van a kislányom első...

Ma van a kislányom első szülinapja és az öcsém (aki velünk lakik) elmegy randira egy még ismeretlen lánnyal. Ez normális szerintetek?

Figyelt kérdés
A tortavágásnál sem lesz itt,mert neki fontosabb egy randi egy idegen lánnyal.Nektek is rosszul esne?
2011. ápr. 8. 09:24
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
84%

Az ember a saját kamasz nagyfiát nem tudja otthon tartani, ha randira készül. Nálunk a 17 éves nagynak van 1 éves kishúga. Felköszöntötte, megpuszilgatta, rohant a dolgára, hagytunk neki a tortából. Este készítettünk egy közös családi fotót, ahol mind a 4 testvér együtt volt.

A nagynénik, nagybácsik (mint nálatok az öcséd), sőt sokszor a nagyszülők is sokszor nem is a napján, hanem hétvégén köszöntik a gyerekeimet. Fotókkal dokumentáljuk a nagy eseményt, az kerül az albumba.

És kérlek nekem ne írd, hogy nem vagyok családcentrikus, mert mi egyébért lenne ekkora családom?!

2011. ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
83%
(A másik az, hogy a fontosabb szülinapokat, kerek évfordulókat direkt úgy tartjuk, hogy megbeszéljük, kinek mi a jó, és lehetőleg amikor mindenkinek jó, közel az ünnephez. Ezt is úgy, hogy már hónapokkal előtte szólunk, hogy lesz ilyen is, úgy intézzék a nap körüli programjaikat.)
2011. ápr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
7%
"ha nem akar jópofizni hát nem fog, ennyi, a helyében én sem tenném" Az 1 dolog, hogy nem ér rá... De látszik, hogy viszonyulhatsz a gyerekekhez, ha neked ez csak jópofizás (=megjátszás)... Gondolom, neked nincs, ilyen hozzáállással jobb is!
2011. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
88%
Minden kis dologból miért kell ennyire problémázni? Lehet a kérdező nagyon unatkozik otthon, neked fontos esemény de másnak valószinű nem, úgyhogy nyugodj bele
2011. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, te egy tipikus házisárkány lehetsz.


Aki ellentétes véleményen van mint te, azt leszólod, és minden, úgy legyen, ahogy te akarod. Mégis ki vagy te?

Azt megérteném, ha azon akadnál ki, hogy a férjed megy el sörözni a haverjaival, amikor a gyereked szülinapja van, na de az, hogy az öcséd...

Nem kéne ennyire másokra erőltetni az akaratodat.

A gyereked úgysem fog emlékezni semmire, mert még kicsi.

2011. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
88%

Majd szerinted 16 évesen a kislányod ott áll az öcséd szülinapján tortát vágni? Nem pedig a barátjához fog szaladni? Ugyan már...

Nem is baj ez, ez az élet rendje, az lenne baj, ha ott állna!

2011. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
73%
Igen jópofizásnak tünne mert olyan dolgot várnak el tőlem amiben nem szivesen veszek részt,és ezt megpróbálják rámerőszakolni, csak azért hogy másnak teljen kedve, és ez nem arra értendő hogy nem szeretem a gyerekeket, imadom őket, hanem maga a megfeleltetési tény, hogy csak más miatt. Én nem várnék el olyan dolgot senkitől amiben nem érzi jól magát. Biztos a kérdező öccse máskor azért törődik a kislánnyal csak épp az ünneplési helyzettől szabadulna jelen esetben. Ebben szerintem semmi megvetnivaló nincs, nem vagyunk egyformák, van akinek sok ideje van bolhából elefántot csinálni és már örül az élet apró örömeinek anélkül hogy saját akaratát másra kényszeritené, ne akarjunk mindenkit körülöttünk megváltoztatni saját gondolkodásunkra
2011. ápr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
56%
már helyett más-t akartam irni
2011. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
84%
Látom a kedves kérdező vette a lapot, és rájött, hogy ma a gyereke születésnapja van és elment főzni és takarítani:)))
2011. ápr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen természetes.


Az emberek önzők, bár különböző mértékben azok. Ez szükséges az életben maradáshoz. Aki soha nem törődik magával, az éhen hal és kész. (Hiszen mindenét másoknak adta, a kajáját is.) Ebből egyenesen következik, hogy az önzőség egy fokig szükségszerű, a felett elfogadható és csak egy mértéket meghaladva mondhatjuk rá, hogy túlzás.


NA EZ a mérték most a vita tárgya. Öcséd például teljesen ugyanezen az alapon mondhatja, hogy TE VAGY önző, hiszen elvárnád tőle, hogy ne menjen el randizni, miközben lehet, hogy az a lány lesz az élete párja. Közben még álszent is vagy, mert a kislányod háta mögé bújsz, aki rohadtul nem fog emlékezni erre, nem neki fontos ez, hanem NEKED. (Nem tudom, mit gondol erről az öcséd, csak a logikádat fordítottam meg elméletben, abból jött ez ki.)


Summázva: mindenkinek a mások önzősége fáj, a magáét természetesnek veszi. Az viszont már korántsem természetes, ha valaki idejön, elsírja a bánatát, megerősítést vár, és minden, neki nem tetsző válaszra ellenségesen reagál. Ez már kórós lehet lélektanilag. Nem szerethet mindenki mindenkit. Ez nem is szükséges a világ működéséhez. Van aki úgy gondolkodik, mint én, és van aki másképp. Én ezt el tudom fogadni. Ahogy a jogos kritikát is. Tehát ha valaki úgy érzi, helytelen, amit írtam, az ne fogja vissza magát! ;)

2011. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!