Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy a jómódú...

Mit tegyek hogy a jómódú párom mellett én, mint csóró nő ne érezzem magam "elanyátlanodva"?

Figyelt kérdés

felállás:

külön élünk, menyasszony-vőlegény kapcs.

a párom 300 ezreket keres, félretesz, gyűjtöget, nincsenek tartozásai(ez mellett panaszkodik, hogy nincs pénze)

én a létminimumon élek (két 4 órás munkahelyem van, épphogy elég a rezsimre)


félreértések elkerülése végett:


nem az a típus vagyok, aki a pénzre hajt!szeretem a vőlegényem.és volt már barátom, akit én tartottam el jóformán anno.


és a problémámra egy példa:


neki, ha belemegy a szemébe egy szempilla, képes magándokihoz rohanni 5-10 ezrekért.

jelenleg én most olyan erősen meg vagyok fázva, hogy most ment át tüdőgyulladásba, alig alszok, köhögög, stb

a párom látja min megyek keresztül

és amikor mondtam, vegyen már légyszi egy orrcseppet, szabályosan ZAVARBA jött és mentegetőzött, hogy nincs nála pénz, mert kártyán van (ha akart volna, vett volna)

ez mellett látja, hogy nekem komolyan egy vacak neocitranra nincs pénzem, nemhogy antibiotikumra!! jóformán a szüleim kölcsöneiből élek, és eszébe nem jutna segíteni rajtam, akár egy 200 ft-os c vitaminnal sem.


Úgy érzem, MINTHA BAJBAN NEM LENNE A TÁRSAM, remélem lejött, hogy nem a pénzére hajtok, csak valahogy AZ ANYAGIAKON KERESZTÜL LÁTOM EZT, vagy érzem ezt, mintha nem is tudom.


Mit tehetek én ez ellen, hogy ne ezt érezzem?


2011. ápr. 13. 08:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
100%
Bolond leszel ha hozzámész egy ilyen emberhez.
2011. ápr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
100%

Zsugori ez a véleményem!

Az én férjem fizetése és az enyém között akkora a különbség, hogy időbe telt mire nem éreztem magam kevesebbnek nála és ebben ő segített!

Most kell tisztázni ezt a dolgot kettőtök között mielőtt összeházasodnátok, mert úgy jársz, hogy majd mindenért kuncsorognod kell...

2011. ápr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 A kérdező kommentje:

amikor együtt jártunk, tett egyszer egy olyan kijelentést: azért nem költ rám, mert azt magára is költhetné.


nos, ezt nemrég felhoztam neki, hogy lássa milyen velem, és szabályosan nem emléxik rá és letagadja.


tehát próbáltam vele megbeszélni


és próbáltam neki kimutatni mennyire törődök vele, mástól is visszahallotta már mennyire féltem őt, pl hogy ne terhelje még az én családom is munkával, amikor rengeteget dolgozik, nem tud pihenni, ki van merülve


és volt, hogy úgy figyeltem rá, hogy magamra már nem is


mégsem tanulja mi az, önzetlennek lenni

2011. ápr. 13. 08:19
 4/68 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy c-vitamint sem képes megvenni neked, hagyd ott a pics.ba.
2011. ápr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
95%

Èn úgy látom, hogy ö eleve nem akar neked semmit sem venni.

Szerintem sincs melletted a bajban. ez nem pénzügyi kérdés, ha nem lenne pénzem a párom az ö utolsó fillérjeit is inkább az én gyógyszeremre költené. (persze én is az övére)


Nekem a párom ennél sokkal többet keres. De mikor oda ajándékozta a lakása kulcsát nekem, tudta hogy oda kell költöznöm és ott kell hagynom a munkahelyemet (több száz kilóméter), és ogy el kell tartania, míg nem találok ott mást. ez másfél évbe telt (nyelvi külömbség). ezt simán túléltük, soha nem volt ebböl nagy gond.

2011. ápr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
100%
Zsugori g.eci!!! Dobd ki a p.icsaba!!!! Sosem fog megvaltozni az ilyen tipus!!!!!
2011. ápr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy ki érzi magát jómódúnak, nagyon relatív. Lehet, hogy te úgy látod, hogy 300 ezreket keres, és szerinted ez sok, de ő nem tartja soknak, mert például akármennyire spórol, ebből is csak 30 év alatt lehet összegyűjteni egy normális családi házra. Lehet, hogy emiatt csórónak érzi magát, és lehet, hogy magára sem költ szinte semmit, mert nem látja magát sem anyagilag biztonságban.

Ezeket a dolgokat nyilván különbözőképp látjátok, de azt mondjuk nem értem, hogy hogyan lehettek menyasszony és vőlegény, ha ezek a kérdések sincsenek tisztázva.

Ettől függetlenül persze vehetne neked gyógyszert, ha szükséged van rá.

2011. ápr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
20%
Mondjuk ez tényleg butaság, ha nem veszi észre magát, bár lehet, úgy van vele, hogy még nem az ő kötelessége. Rám is mondják tesóim, hogy zsugori vagyok, de attól, hogy valaki ha még jól is keres, ( én azért ennyire nem) és még félre is rak, nem költ hülyeségre, még lehet nem zsugori, A jelen meg engem igazol, nekik ezer adósság, amikor van költik, nekem letéve pénz is, semmi adósság. Ennyi. De ha már jegyesek vagytok, vehetné a lapot.
2011. ápr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
100%
sajnos igazuk van a többieknek,nem számíthatsz rá. viszont én javaslom,hogy mivel a kapcsolatotok már komoly,kérdezz rá a problémára. pl. hogy ha te elveszíted a munkádat vagy gyermeket szülsz,mennyire támogatna ő. én most randizgatok valakivel,aki az én szemszögemből nézve eszméletlenül sokat keres és költ,miközben én hiteleket nyögök,és alig marad húszezer forintom megélhetésre. mi még nem beszéltünk pénzről,de én is aggódok,hogy hogyan simítjuk majd el a különbségeket,mondjuk ha ő menni akar valahová,nekem pedig nincs rávalóm,akkor mi lesz? lemond vajon a kedvemért a költséges kikapcsolódási formákról? vagy elmegy nélkülem? vagy megaláz azzal,hogy eltartottként cipel mindenhová? esetleg megpróbál velem együttműködve köztes megoldást találni? egyelőre az van,hogy mindig hív,hogy menjek el hozzá,én pedig kifogásokat keresek,mert nem merem megmondani,hogy nincs pénzem ennyit kocsikázni.(50km-re lakik)de ha igazán komolyra fordul a dolog-amit egyébként szeretnék-akkor muszáj lesz az anyagiakról is beszélni. ha azt fogom látni,amit te a párodnál,hogy eszébe sincs támogatni,akkor biztosan nem vele fogok családot alapítani.
2011. ápr. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy meg mondjuk feltetted a kérdést ha arra válaszolok akkor azt mondom, hogy ha zavar a különbség a te és az ő fizud között, beszéljétek meg, főleg, ha te később sem tudsz ennyit keresni. Ez lehet elfolytott kisebbségi komplexusok melegágya, ami frusztráltá tehet majd téged.
2011. ápr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!